Skocz do zawartości

Fallout 3


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za post pod postem, ale spytałem się u źródła (Cenega) o plotkach z wydaniem GOTY i dodatków w naszym języku.

 

Oto co mi odpowiedzieli:

Witam,
Odpowiadając proszę zacytować całość korespondencji.


Z informacji jakie my posiadamy wersje na konsole będą po angielsku  GOTY oraz dodatków. Dodatki nie będą współpracować z polską wersji Fallouta 3 na konsole.


--
Maciej Fatkowski
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Cenega Poland Sp. z o.o.
http://www.cenega.pl/pomoc/

 

I dupa blada :)

Odnośnik do komentarza

Nie ma czego żałować, ja kupiłem polską wersję PCtową podstawki rok temu, obadałem sobie najpierw opcję full po polsku ale coś mi nie grało, więc z ciekawości zainstalowałem jeszcze raz po angielsku tylko z polskimi napisami. Włosy na głowie stają dęba jak przetłumaczono i poprzekręcano niektóre dialogi. Fallout 3 jest grą mocno ugrzecznioną lingwistycznie w stosunku do poprzedników, ale polska wersja w porównaniu z oryginalną to słuchowisko radiowe dla przedszkolaków. Niestety dla mnie F3 tylko w oryginale :P

Edytowane przez Antares
Odnośnik do komentarza

Ugrzecznioną w niektórych przypadkach. Np. dzieci w oryginale rzucają fuckami na lewo i prawo a w wersji PL cholera tu i cholera tam conajwyżej. Śmieszne to jest ale co poradzić? Tak samo jest w Killzone 2. Ludzie z SCEP argumentowali zastąpienie kur.w cholerami bo (pipi)a mówiona ma znacznei potężnijeszy wydźwięk niż ta pisana. Zachodzi pytanie jakie to ma znaczenie dla dorosłego odbiorcy obydwu tych gier (Zarówno F3 jak i K2 to gry od dla ludzi 18 lat)?

Odnośnik do komentarza

Wiesz, tu problemem nie jest nawet samo ugrzecznienie ale czasem wycinanie całych słów i skracanie zdań. Na dodatek jak zagra się z polskim dubbingiem + napisami okazuje się, że postacie mówią więcej a napisane jest mniej ;) Jak zobaczyłem takie kwiatki to od razu wróciłem do oryginalnej wersji, co biorąc pod uwagę, że dialogów w Fallout 3 dużo nie ma nie jest sporym problemem.

Odnośnik do komentarza

Już nawet nie chodzi o jakość tłumaczenia - chodzi o to że znowu użytkownicy wersji PL zostali nabici w butelkę ( i nie ma co mówić "trzeba było się dowiedzieć, czy działa z dodatkami, czy nie" bo zwykły Kowalski jak idzie do sklepu i kupi grę to się nie zastanawia. Na dodatek sprzedawcy nie uświadomią mu tego, bo i po co, towar sprzedany). Myślałem że przy edycji GOTY pomyślą i wydadzą dodatki przynajmniej na płytach (bo wiadomo że polskiego LIVE'a nie ma, ale o dziwo dodatki od np. EA są spolszczone i działają po ściągnięciu, więc można!). A tak jest tak jak zawsze, czyli ci co zakupili wersję PL mogą się cmoknąć. Ech...

Odnośnik do komentarza

Powiedziałem to raz i powtórzę. Polska wersja Fallouta 3 to poracha. Nie dość, że trzeba czekać na nią pół roku, to jeszcze nie umożliwia granie w dodatki. Ba nawet nie są naprawione niektóre błędy. O takie coś mogli się pofatygować. Skoro takie jaja sobie robią z graczy, to F U C K T H E M!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Podobna sytuacja z polskim księciem. Epilog nie działa, a to chyba nie problem zrobić by działał (nawet jeśli miałby mieć angielskie głosy). Do tej pory mam jeden strój zamknięty dla Eliki. Ponoć dostaje się go za 1001 ziaren. Ziarna znalezione, a stroju nie ma. Fajnie. Coś zesralli najwyraźniej.

Odnośnik do komentarza

Niemalze na poczatku gry, gdy po wyjsciu z Megatony mozemy udac sie do jakiejstam rodziny dostarczyc im list... choc to nie wazne. W poblizu miasta w ktorym zyja jest Kryjowka Hamiltona na ktorej koncu potrzebny jest klucz( do otwarcia ostatniego pomieszczenia znajdojucego sie za kratami) ktorego za cholere- a przekopalem ta jaskinie wzdluz i wszez nie moge zanlesc... powie mi ktos gdzie to dranstwo ukryto?

Edytowane przez okens
Odnośnik do komentarza
Czyli działają czy nie? Bo to dosyć ważne przy inwestowaniu w tytuł...

Czy aż tak ważne to względne, co prawda szkoda tracić postać, z drugiej strony czy utworzenie nowej by przejść pięć dodatków to byłby aż taki problem? Zresztą to i tak bez znaczenia, wątpię by ktoś zrezygnował z GOTY nie mogąc grać starą postacią.

To rozważania hipotetyczne, na wypadek jakby nie działały :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...