Skocz do zawartości

Pomoc


Janish

Rekomendowane odpowiedzi

Gość brono115

LG 42LF2510

 

co sadzicie? jest dosc tani ~ 2k, warto?

 

Teoretycznie jak do grania, to Ci wystarczy, ale...on kosztuje chyba teraz w granicach 1500zl. TV nie kupujesz na rok czy dwa (no, chyba ze masz gruby portfel:) ) i ja bym doinwestowal i szarpnal sie o te +2000zl i zakupil np. Philips'a PFL 5604 lub 7404 (100 Hz, 80000 kontrast), badz LG LH 5000 - tez ladnie gra.

A nie myslales o plazmie? Teraz ceny poszly w dol, a to tez dobry wybor.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ktoś orientuje się ile kosztuje profesjonalna kalibracja tv? Ustawiałem już plazme ekranami testowymi, i owszem, prezentuje się zaje.biście ale przy tv i filmach, X360 i gierki na tych ustawieniach wyglądają padacznie, kontrast za mały, cały obraz jakiś mdły. Na oko mogę ustawiać cały dzień, ale zawsze coś jest nie tak. Poza tym nie można poza menu serwisowym ustawić kolorów, a sam nie chcę się tym bawić bo ustawię jakieś gó.wno (nie znam się).

Edytowane przez ksztyrix
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Witam, mam taki problem, kupiłem TV LED LG LE42". Chcialem skopiowac na dysk przenosny film w HD, bo podpiac pozniej ten dysk pod TV i odpalic film, niestety, pomimo tego, ze mam 20giga wolnego miejsca na dysku, a film zajmuje 4 giga, wyskakuje komunikat, za malo miejsca na dysku,i nie da sie go skopiowac, film jest w formacie mkv, ale niektore filmy w tym formacie da sie skopiowac na dysk i odpalic. Probowalem go skopiowac na rozne sposoby, nawet skopiowalem spakowany film w kilku partach na dysk, jednak przy rozpakowywaniu, a bylo juz 80% rozpakowane, wyskoczyl znajomy komunikat :( Myslalem, ze ten film jest jakis trefny, niestety sytuacja sie powtorzyla przy drugim filmie. Czy ktos mial doczynienia z czyms takim ? czy da sie cos z tym zrobic, czy po prostu trzeba zdobyc ten film w innym formacie ? Nie rozumiem jak moze wyskoczyc komunikat ze za malo miejsca na dysku, kiedy mam go 3 razy wiecej niz potrzeba na ten film ?

Odnośnik do komentarza

Witam, kupilem sobie fajny telewizorek LG 42"LE5500 LED, i postanowiłem do niego podłączyc..PSXa. Myslalem, ze gry beda wizualnie ciut podrasowane i ze wszystko bedzie sie prezentowac wspaniale. Niestety, po odpaleniu gry Vagrant Story, grafika, ktora ujrzałem, byla po prostu KASZANIASTA, wszystko skladalo sie z bardzo duzych pikseli, co tworzylo ogólna "papke" na ekranie. Nie jestem specem w dziedzinie informatyki, ale domyslam sie, ze gra jest po prostu zrobiona w niskiej rozdzielczosci, i to mnie dziwi, bo przeciez 10lat tam byly juz spore telewizory, nawet plazmy chyba.Moje pytanie brzmi, czy można coś z tym zrobic czy odpuscic sobie granie na tak starym sprzecie na tak duzym tv?A moze nie wszystkie gry na PSOne maja tak niska rozdzielczosc? Niestety nawet w przypadu PS2 problem jest podobny, jak odpalilem MGS2, liczac oczywiscie na "szał i euforie". zauważyłem w pewnej miejscówce, mianowicie na moście, widok był z góry ,krawędzie mostu przypominały -nie przesadzając- schody, czyli na krawędzi która powinna byc prosta na całej długości były widoczne duże wcięcia. Czy mozna coś z tym zrobic, czy taki już po prostu urok starego sprzętu na nowoczesnych odbiornikach ?

Odnośnik do komentarza

Każda gra ze starych konsol będzie tak widać.Na nowych telewizora to będzie jeden wielki piksel. Też sobie włączyłem kiedyś gierkę z Ps2 nie pamiętam co to było i chyba Final Fantasy Tactic to akurat była gra z PSxa nawet gdy włączyłem w Ps2 wygładzanie pikseli to też raziło po oczach,lecz gdy pograłem troszkę dłużej to się do tego przyzwyczaiłem i nie zwracałem na to uwagi ponieważ miałem wielki Fun z ponownego przejścia Final Fantasy Tactic jak kiedyś na Psx ,telewizor na jakim grałem 32cale HDready i stoi do dziś,szkoda że odłączyłem PS2 bo bym znów się rzucił na stare tytuły.

Edytowane przez DreicoPL
Odnośnik do komentarza

Ktoś się orientuje czy są i działają przejściówki z chinche/scart -> d-sub? Mam monitor z wejściami cyfrowymi i dodatkowo jednym analogowym d-sub'em, no i ps2 do podłączenia. Widziałem adaptery za prawie 200zł no ale trochę za drogie to:f. Ktoś się spotkał z czymś takim, ewentualnie jakieś inne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie po niemilych przygodach z Ledami Samsunga (w trzech kupionych byly martwe piksele ) przesiadam sie na Panasonic TX- P50VT20E z tego co czytalem to jest to topowa plazma Panasonica .Posiadam xboxa360 i PS3 i mam pytanie do graczy grajacych na plazmach czy macie jakies problemy?

Dzis przeczytalem temat o Green gosthing w grach, moj brat ma Plazme Samsunga a szwagier Panasonica i nic takiego u nich nie widze .Jaka jest prawda ? Pytanie do posiadaczy plazm.Dziekuje za pomoc.

Użytkownik oskar_PL edytował ten post 25 minut temu

 

Odnośnik do komentarza

Ja mam 42 calowego panasonica i gra sie wysmienicie kolory az wylewaja sie z ekranu i ta czern heh.Co prawda grałem kiedyś w Gears of war i przy szybkich ruchach kamery widoczne były niekiedy zielone kontury obiektów, ale zeby to jakoś przeszkadzało? tylko w gow to zauwazyłem. Lykaj smiało plazme panasa a napewno sie niezawiedziesz :).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Siwy_

Mam pewien z problem z moim Samsungiem model 26b450, podczas grania (PS3 przez HDMI) obraz znika na kilka sekund, na czarnym tle w rogu jest info o kanale i rozdzielczosci, po ok 2 sekundach wszystko wraca do normy, ale to strasznie wkurza gdy gram w jakas dynamiczna gierke albo online ;/.

 

Przez pierwsze pol roku ogladalem na nim tylko filmy na dvd upscalowane do 720p i ogladalem tv, dopiero po zakupie konsoli to odkrylem ;/

Sprawdzalem tez z trbem gry i bez niego.

Odnośnik do komentarza

Mam pewien z problem z moim Samsungiem model 26b450, podczas grania (PS3 przez HDMI) obraz znika na kilka sekund, na czarnym tle w rogu jest info o kanale i rozdzielczosci, po ok 2 sekundach wszystko wraca do normy, ale to strasznie wkurza gdy gram w jakas dynamiczna gierke albo online ;/.

 

Przez pierwsze pol roku ogladalem na nim tylko filmy na dvd upscalowane do 720p i ogladalem tv, dopiero po zakupie konsoli to odkrylem ;/

Sprawdzalem tez z trbem gry i bez niego.

 

Czasem (bardzo rzadko) mam to samo (na telewizorze sony) tylko nie trwa to 2sek a jakieś 0,5sek i takie mignięcie pojawia się jakoś co minutę może co 0,5 minuty.

Kiedy problem się pojawi (a efekty widac chwilę po włączeniu konsoli), pomaga restart konsoli. Przynajmniej u mnie.

 

Jestem przekonany że to problem konsoli a nie telewizora. Konsola na chwilę przestaje przesyłac sygnał do tv, tv przechodzi w stan "brak sygnału" i po ponownym otrzymaniu sygnału wyświetla informacje o nim (rozdzielczośc, częstotliwośc odświeżania).

Edytowane przez Czaja PL
Odnośnik do komentarza
Gość Siwy_

U mnie problem sie rozwiazal, przepialem kabel hdmi z portu 3 na 1 i obraz juz nie znika.

 

 

Edit: Niestety problem powrocil, obraz znowu mi zniknal, ale tylko raz na kilka h grania i jakby na krocej (~1s) :huh:

 

Edit 2: Jest jak bylo, to po prostu random. Szkoda, a jednoczesnie ciesze sie, bo to dobry pretekst zeby kupic nowy tv :teehee:

 

A, i zanim zmienie sprawdze czy z Xboxem bedzie to samo (na PS2 przez Component tez znika :/)

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

niechce zakladac nowego tematu, wyszukiwarka mi szwankuje. gdzie kupujecie filmy BR z polskimi napisami. wkurzylem sie dzis nie milosiernie wpadlem do sklepu, zrobilem naprawde pozadny zakup 10 filmow na BR i wydalem niecale 100 euro (filmy nie pierwszej nowosci ale porownalem ile zaplacilbym w PL i wyszlo ze minimum 700 ziko) nie bede ukrywal ze chcialbym wiecej kupic ale ciezko cos znalesc w IE z polskimi napisami a ceny naprawde sa niskie (chocby za Leona Zawodowca, Black Hawk Dawn i Taken zaplacilem 19 euro). (sorki za pisownie ale pisze na szybko)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Witam! Od nie dawna posiadam TV LCD Philips 37pfl5405h podłaczonego do xboxa 360, i zauważyłem smużenie na kablu hdmi w rozdzialce 720p 1080i i 1080p na tych rozdzielczosciach obraz smuzy a w 480p nie ma smuzenia na kablu vga i componecie obojetnie jaka rozdzialke wybiore smuzenie nie wystepuje.I tu mam pytanie czy to wina tv? Czy to norma ze w cyfrowej transmisji obraz smuzy a w analogowej nie?.Prosze o odpowiedz.....

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Mam pewien problem z jakością filmów DVD, zarówno na X360 jak i na PS3.

Do nowo zakupionego telewizora Philips LED 37" podłączyłem X360 przez component. Gry śmigają pięknie, obraz żyleta, ale gdy przychodzi do oglądania filmów DVD, to...ziarno na ekranie (oczywiście trochę przesadzam).

Na moim starusieńkim, wysłużonym TV CRT Sanyo odtwarzacz marketowy za 5 dych zdecydowanie lepiej odtwarza filmy na nośniku DVD (obraz żyletka).

Co ciekawe, gdy podłączyłem PS3 przez HDMI, filmy na DVD wyglądają tak samo źle jak na X360 (a co z tym upscallingiem do wyższej roździelczości?) :(

Oczywiście filmy na Blu Rayu to masakrator gałek ocznych (co za jakość!).

Próbowałem już zmieniać wszelkie ustawienia w telewizorze - ostrośc, kolory, nasycenie, wyostrzanie...U name it. Zmiana wielkośći obrazu też nie pomaga.

Czy ma ktoś jakiś pomysł co uczynić, by w tym przypadku filmy na DVD wyglądały dobrze?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...