Skocz do zawartości

Champions League 2007/2008


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Real odpadł po raz kolejny, znowu - tak jak rok temu z Bayernem - w dramatycznych okolicznościach. Strasznie zacieszałem, patrząc, jak po 70 minutach bezskutecznych, desperackich, nieskoordynowanych ataków Real stracił w dwie minuty zawodnika i bramkę. To, co się działo od tego momentu, to prawdziwy dramat. Co roku jest to samo - Real przegrywa pierwszy mecz, a później jak dzieci we mgle próbuje odrabiać straty, co kończy się drugą porażką. Obojętnie, jaki trener by tam nie zasiadł, to ciągle odpadają w LM. Nie wiem, skąd to się bierze.

 

A komentatorzy już żartują, że działacze Królewskich na pewno dzisiaj zwolnią Schustera... No właśnie - żartują? Oby...

 

W Porto też niezwykle ciekawie. Tam też atakujący zespół otrzymał czerwoną kartkę i też chwilę po tym udało się strzelić gola. I również nic z tego nie wynikło, bo w karnych wygrało Schalke.

 

Mamy więc dwa zespoły typu "WTF?" w ćwierćfinałach: Schalke oraz Fenerbahce. Poza nimi zostają sami faworyci, czyli kluby angielskie, Barcelona i Roma. Kto jest faworytem największym? Na pewno trudno wskazać takowego, ale słowa "Manchester United" jakoś tak plączą się na języku... Ja głównie będę trzymał kciuki za Chelsea i Romę, no i może za Turków, bo w sumie też fajnie grają.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, Turki coś tam kopią. Zobaczymy co pokażą z prawdziwymi rywalami, oby tylko nie trafili na Schalke, bo będzie mecz-porażka. Scenariusz marzeń na dziś: Inter odpada (bardzo prawdopodobne), losowanie Anglia-reszta świata z rewanżami za ubiegły sezon (Liv-Barca i ManU-Roma) i w całości angielskie półfinały. ;) Pomarzyć zawsze można :P

 

P.S. Jeszcze słówko nt. skrótów w TVP. Czekałem specjalnie w nieświadomości, żeby choć liznąć wtorkowych emocji ;). A tu co ? 35 minutowy "skrót ze skrótów" w tym 15 (tak!) minut reklam przed i po - w sumie 20 minut z czterech meczów. Bez Steca czy Pola, równie dobrze możnaby bramki na YouTube obejżeć. Jedynie porażka Milanu w pełni nagrodziła moje poświęcenie (pobudka w środę przed piątą rano) ;)

Odnośnik do komentarza

Jakoś już się z tym pogodziłem przez trzy tygodnie;]. Czasami się po prostu wie, że ktoś nie ma szans. Konkretnie, są dwa takie zespoły: Real i Inter. Jakkolwiek świetne by nie były, to w decydującym meczu zawsze sprawę spieprzą. Różnica taka, że jeden to robi od 5 lat, a drugi od 50.

 

Ciekawe, jak losowanie. Na razie trudno coś powiedzieć, poza tym, że Manchster jest faworytem nr 1 i chyba mało kto wierzy, że w tym roku zwycięży drużyna spoza Anglii. Chociaż, kto wie, na co tych Turków stać;].

Odnośnik do komentarza

i co lukasz nadal twierdzisz ze nie panuje obecnie hegemonia klubów angielskich ?

 

Chelsea - klub który zawodzi w kluczowym momencie

Liverpool - może odpaść Fenerbahce , może gładko przejść Inter .Trochę nieobliczalni .

ManU - nie przekonuje mnie tam mlodzież Fergusona . Nie wiem jak uznać te 4-0 z Arsenalem w Pucharze , ale mysle w efekcie koncowym to oni znow odejda z niczym

Arsenal - obecnie chyba najwiekszy faworyt całych rozgrywek . Nie tylko ze wzgledu na eliminacje Milanu , ale głownie z gry , jakie poczynili postepy w stosunku do poprzedniego roku jest niebywałe .

Barcelona - sam ne wiem co o nich myslec . Niby jest cała zgraja gwiazd , które zachwycaja , ale mnie osobiscie nie przekonuja . Dwumecz z Celticem nie jest wykładnią ich umiejstenosci , ale mysle ,ze gdyby trafili na Arsenal przeyebaliby z kretesem .

Roma - po tym co widzialem stwierdzam z cała stanowczoscia ,ze to moze byc czarny koń LM . Z Realem bawili się w dziadka piekna sprawa .

Schalke - tu raczej nie powienien miec zadnych watpliwosci . Cwiercfianl to juz az nadto laskawy los dla Helmutów .Out !

Fenerbahce - fatalny bramkarz i dobry napad. Gdyby usunelita pierwsa przypadłośc to kto wie ..

Edytowane przez Fan
Odnośnik do komentarza

ManU w mojej opinii odpadnie z pierwszym mocniejszym rywalem (dlatego życzę im Schalke w losowaniu). C. Ronaldo, który jest siłą napędową tej drużyny, lubi zawodzić w kluczowych meczach. Dopóki nie sprawią sobie kogoś w stylu Gerrarda czy Fabregasa, to LM nie zdobędą. IMO największe szanse ma Liverpool - w zeszłym sezonie do zdobycia pucharu zabrakło im Torresa, teraz już go nie zabraknie. Turkom życzę Chelsea, będzie ciekawie. Zresztą i tak będzie ciekawie :P

Odnośnik do komentarza

Arsenal - Liverpool

znów wewnętrzny mecz Anglików . Na tą chwilę w półfinale widzę Arsenal

Roma - MU

trochę dyscypliny w obronie i powinni przejść Anglików . Ważny jest pierwszy mecz by nie spieprzyli go sobie stratą gola na własnym boisku . 7-1 juz się nie powtórzy ;]

Schalke - Barcelona

farciarstwo Katalończyków . Powinno się obejść bez większych zgrzytów , ale w pólfinale powinni odpaść :P

Chelsea - Fenerbahce

pewna 1 . Nie wyobrażam sobie by Turcy zaszli dalej

Odnośnik do komentarza

Idąc w półfinały:

 

Arsenal vs. Chelsea (obydwóch nienawidzę, szkoda że się tutaj znalazły ale nie zależy mi na przejściu żadnej z nich, bo i tak obejdą się smakiem pucharu Champions League!)

Barcelona vs. Manchester (come on! czekałem na to trzy grube lata! w końcu będzie okazja do zmierzenia się! nie dość że Katalończycy kieprawi w tym sezonie jak pękające nitki to jeszcze drogę do półfinału mieli usłaną różami, nareszcie trafili na prawdziwego rywala!)

 

Finał:

 

Manchester vs. ...... (obojętnie na kogo trafią, będzie w piczkę od Diabłów!)

 

Dziękuję za uwagę, idę jeść obiad.

Edytowane przez sir_ryszard
Odnośnik do komentarza

Szkoda Liverpoolu i Arsenalu. Już na wcześniejszym etapie mieli mocnych rywali. A taka Barca i Chelsea jadą na farcie. :) Ale w półfinale już to nie przejdzie. Myślę, że dalej przejdą Liverpool, Manchester, Barca i Chelsea.

 

Pary półfinalowe będa wyglądać tak:

Arsenal - Liverpool vs Fenerbahce - Chelsea

Roma - Manchester Utd vs Schalke - Barcelona

 

A więc mecz Barca - Manchester jest bardzo prawdopodobny. :P

Edytowane przez Zwyrodnialec
Odnośnik do komentarza

Kiepskie te pary.

Arsenal - Liverpool

Tutaj faworytów upatrywałbym w Arsenalu. Chociaż Liverpool ostatnio zaczął grać lepiej a ze to ekipa typowo turniejowa to może być ciekawie

Roma - MU

Najciekawsza para. Roma wcale nie stoi na straconej pozycji i raczej nie da się zniszczyć jak w zeszłym sezonie. Klucz do pokonania Manchesteru jest prosty zatrzymać CR7 co znakomicie wyszło Milanowi w zeszłym sezonie. Poza tym zająć się Rooneyem i Manchester leży bo Sam Tevez mimo iż jest świetnym zawodnikiem nie da rady

Schalke - Barcelona

Ależ fart... W poprzedniej fazie beznadziejny przeciwnik a w tej jeszcze słabszy... Pomimo braku Messiego to Barcelona powinna spokojnie zgromić Schalke w obu spotkaniach

Chelsea - Fenerbahce

Wiele osób stwierdziło już Chelsea ma farta trafiając na kanarki. Cóż ja nie do końca się z tym zgadzam. Siła Fener jest ich stadion i kapitalni kibice i tam mogą nawet wygrać a jeśli by umiejętnie się bronili to mogą sprawić niespodziankę. Niestety Turcy mają jeden ale za to bardzo słaby punkt - Volkana. Potrafi on wpuścić większego Klopsa niż Dudek czy Valdes co zresztą pokazał już w spotkaniu z Sevilla

 

Obstawiam że przejdą: Arsenal, Roma, Chelsea, Barcelona

idąc dalej

Chelsea - Arsenal

przejdzie rozkręcający się ostatnio zespół Chelsea

Roma - Barcelona

Gdyby doszło do takiego półfinału to szczerze przyznam ze nie wiem kto by wygrał. Przyjmijmy że wygrywa Roma

 

Chelsea - Roma

Finał w Moskwie ^^(chyba ze coś pokręciłem) Więc Chelsea może mieć jakieś względy i byłoby ciekawie. Ciekawe czy w przypadku ewentualnej wygranej The Blues dalej szukali by innego trenera i czy zatrzymałoby to w klubie będącego już jedną nogą poza nim Drogbe

Odnośnik do komentarza

http://forums.icnorthwest.co.uk/viewtopic....asc&start=0

 

Czasem przeciążone, więc trzeba kilka razy odświeżyć. W każdym razie poza tym, że koleś IDEALNIE "wytypował" pary ćwierćfinałowe, to jeszcze z tego samego tematu dowiadujemy się, że bukmacherzy przestali przyjmować zakłady na taki układ na godzinę przed losowaniem, a niektórzy nawet już poprzedniego dnia. Teoria spiskowa, czy coś jest na rzeczy?

Odnośnik do komentarza

Ja liczę na Arsenal. Od zawsze byłem za Barcą, ale nie ma już tego polotu w ich grze co w latach poprzednich.

Arsenal jest młodą drużyną w której należy wypatrywać przyszłości futbolu i nawet jeśli nie zdobędą pucharu LM to i tak będą moim osobistym bohaterem za serce i za upór jakim dysponują. Jeśli dojdą do finału to tam już nawet wielki Manchester może mieć obawy. I żadna pucharowa porażka 0:4 nie będzie tam miała znaczenia. Oby do przodu.

Odnośnik do komentarza

arsenal-liverpool

obstawiam Liverpool,tak już ktoś pisał w temacie arsenal ma bardzo ciężkie mecze przed sobą w lidze,do tego w każdym muszą dać z siebie 100% by walczyć dalej o mistrza,odpoczywający w lidze liverpool + mobilizacja jaką ma ta drużyna w LM da im awans

 

manu-roma

kocham Man.Utd ale mam obawy co do tego meczu,w zeszłym sezonie LM pogram 7-1 w tym sezonie w fazie grupowej 1-0 i 1-1.Boję się ,że mogą ich zlekceważyć.Kluczem do tego meczu jest Ronaldo-jeśli nie bezie grać,ewentualnie dobrze go pokryją będzie bardzo ciężko.Praktycznie cały ten sezon Manu udowadnia,że gra tak jak Ronaldo

 

barca-schalke

Nawet rezerwą barca ich pokona,schalke to zdecydowanie najsłabsza drużyna w tej fazie

 

chelsea-fenerbahce

po cichu liczę na małą sensację,Turcy naprawdę są groźni i o ile nie stracą bramki na własnym stadionie to nie są na straconej pozycji

Odnośnik do komentarza

IMO angielska para ćwierćfinałowa wygląda najmocniej i to właśnie w tym dwumeczu wyłoni się klubowy mistrz Europy. ManU - Roma to się powoli robi piękny klasyk i szanse są 50/50, w moich oczach Manchester żadnym faworytem nie jest. Turki z Chelsea to mecz, który najchętniej bym obejrzał. Barca... Hehe, po cichu liczę, że brak Messiego i pan "V" na bramce pozwoli na wyrównany pojedynek.

Odnośnik do komentarza

Chelsea, Barca - oczywiste. Niby może się czasem zdarzyć, że któryś z klasy niższej by wygrał, ale to szanse minimalne.

 

MU-Roma? Chyba mimo wszystko United. W Lidze Mistrzów grają świetnie i są zdeterminowani, by wygrać. W Romie nie czuję mistrzowskiego potencjału.

 

Arsenal-Liverpool? Raczej Liverpool. Z reguły jeśli jedna drużyna skupia się na lidze krajowej, to rzadko kiedy udaje jej się wygrywać z silnymi rywalami w Europie. Arsenal zostanie mistrzem Anglii i to im na razie wystarczy.

 

Finał widzę taki: Chelsea-Barcelona, ew. finał angielski. Po odpadnięciu Realu i Interu naprawdę trudno wskazać, który klub jest w tej chwili najmocniejszy na tym kontynencie.

Odnośnik do komentarza

ja rozumiem wszystko. Ale czy nie jesteście wszyscy zbyt pewni porażki schalke? wiadomo ze nikt na nich nie stawiał i doszli juz tak daleeko jak nigdy wcześniej ale właśnie moze to im pomoze? Neuer broni świetnie, gorzej z napastnikami i strzelaniem bramek. ja tez myśle ze odpadną, ale sądze tez ze nie bedzie to taka porazka na jaką wszscy liczycie. I tak jestem z S04 na zawsze :( pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...