Skocz do zawartości

Champions League 2007/2008


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Druga połowa i większość dogrywki to dominacja Chelsea, MU ledwo się opierał, ale wytrwał. No i ten karny kapitana Terry'ego, który mógł rozstrzygnąć sprawę... będzie mu się śnił po nocach. Anelce pewnie nie, on nie jest w 1% tak związany emocjonalnie z klubem, jak John. Swoje już wygrał z Realem dawno temu. A Terry miał w swoich nogach historię klubu, w którym gra od 14. roku życia.

 

Generalnie goście zaprzepaścili wielką szansę, byli cholernie blisko, ale cóż powiedzieć - wygrywa ten, kto trafi do bramki. Strasznych wypaczeń sędziego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
pomimo,że byłem za manchesterem to strasznie żal mi Teryego,szkoda,że to akurat on nie strzelił. Co do tej sytuacji z Colem to gdyby upadł napewno byłby karny(chociaż nie wiem,czy to nie było minimalnie poza szesnastką),sędzia liniowy w pierwszej chwili sygnalizował faul

 

Tak sie teraz zastanowilem, ze pewnie Lubos tez widzial faul, ale Cole po tej akcji nadal byl na nogach i przy pilce, nawet chyba oddal jakis tam strzal, wiec pewnie byl to taki "niezbyt korzystny przywilej korzysci".

Odnośnik do komentarza

... Rozwala mnie to marudzenie Funbojow ... sedzia nie stal na najwyzszym poziomie ale jak Makalele rozdawal lokcie to bylo ok ?? Drogba dostal czerwona za liscia ktorym nawet dobrze trafic nie potrafil aktor na miare Ronaldo oboje z tego slyna Terry za oplucie Teveza powinien dostac kartonik ale jakos rozeszlo sie po kosciach ... nie rozumiem tylko za co zolta dostal Ballack ... pewnie za pyskowke ale pewnosci nie mam ...

 

Co do meczu widywalem na zywo lepsze pojedynki niz final CL obie druzyny graly bardzo asekuratywnie i musze przyznac ze MU dopisalo szczescie a Czelsi uratowal geniusz i refleks Terry-ego

 

Karne jak to karne loteria w ktorej MU okazalo sie lepsze ... czyli mialo wiecej szczescia dziekuje ci Terry ze sie wy(pipi)ales na mokrej trawie ...

 

Glory Glory Manchester United !!! Po raz pierwszy w zyciu zintegrowalem sie z Anglikami ktorzy stawiali mi piwo i mowili jak to bardzo nikt Rosyjskiego klubu nie lubi :DDD

Odnośnik do komentarza
Gość Słoik

Nie przepadam ani za Chelsea, ani za MU, jednak w tym meczu kibicowałem niebieskim. Ronaldo zupelnie nie trawie na boisku; pewnie jest fajnym facetem i milym gosciem, ale zawsze siada w kluczowym momencie. Gdyby Terry strzelil karnego, ten final by mozna bylo zaliczyc jako kolejna wielka wpadke Portugalczyka. Zreszta, juz przed konkursem jedenastek, zanim do pilki podszedl pierwszy strzelec, doskonale wiedzialem, ze jesli Cristanio bedzie strzelał to na pewno spudłuje. Chłopak byc moze sie nadaje na Wigan i Newcastle, ale niestety finał LM, MŚ, to zbyt wysokie progi.

Odnośnik do komentarza

Cristiano zacnie zmaścił karniaka, było do przewidzenia że wymięknie pod presją

 

konkretny meczyk ogólnie, obie drużyny walczyły na maxa, obie miały momenty dominacji, po obu stronach sędzia przeginał pytonga (chociaż kto wie jakby poszły karniaki gdyby Drogba nie poleciał, whatever)

 

karne to ogólnie była loteria (+ deszczyk w bonusie), ale zwycięstwo zasłużone, szkoda Terry'ego ino

Odnośnik do komentarza
... Rozwala mnie to marudzenie Funbojow ... sedzia nie stal na najwyzszym poziomie ale jak Makalele rozdawal lokcie to bylo ok ?? Drogba dostal czerwona za liscia ktorym nawet dobrze trafic nie potrafil aktor na miare Ronaldo oboje z tego slyna Terry za oplucie Teveza powinien dostac kartonik ale jakos rozeszlo sie po kosciach ... nie rozumiem tylko za co zolta dostal Ballack ... pewnie za pyskowke ale pewnosci nie mam ...

 

Dokładnie ,karny należał się Chelsea za faul Ferdinanda ale nie dość ,że liścia wypłacił Drogba to jeszcze jak już wspomniałem w tym temacie i widzę,że nie tylko ja to zauważyłem,Terry pod pretekstem wytarcia potu rękawem koszulki opluł Teveza i za to też powinna być czerwona kartka.Ogólnie sędzia mylił się w obie strony i nie można mieć do niego pretensji.

 

 

Odnośnik do komentarza

Niedawny mecz ligowy rozgrywany pomiędzy tymi ekipami był zaj....ty(2:1 dla niebieskich),a ten finał średniak,tylko te karne dostarczyły trochę emocji.Zresztą nie przypominam sobie ostatnio super widowiska w jakimś finale(milan-liverpool tylko),chyba zawsze zbyt wysoka stawka nie pozwala na to. Myślę,że gdyby Drogba nie dostał czerwonej kartki to on by strzelał tego decydującego karnego i to pewnie Chelsea by teraz świętowała.........

Odnośnik do komentarza

Gdyby, gdyby, sibydyby.

A gdyby sędziowie w dwumeczu z Arsenalem najpierw podyktowali należnego karnego Kanonierom, albo w rewanżu powstrzymali się z kontrowersyjną decyzją do do jego podyktowania, to w ogóle w finale nie byłoby The Blues.

Tak samo jak nikt nie pamięta już o tamtych sytuacjach, tak nikt pamiętał nie będzie za tydzień o kartce dla Drogby i jej braku dla Terrego, Karwaljo, czy Ferdinanda. Osobiście nie mam nic do zarzucenia sędziemu.

Dzisiaj nie kibicowałem absolutnie nikomu, obie drużyny mam jednakowo głęboko, ale fakt faktem przykro było patrzeć na druzgotanego Terrego, czy Lamparda. Tak samo jak było mi szkoda Gerarda w półfinale (z tym, że on już podnosił Puchar Europy), bo podziwiam zaangażowanie i przywiązanie do klubów tych gości. Ale to już indywidualne "sympatie".

Edytowane przez Kmiot
Odnośnik do komentarza

No powiem że byłem za Chelsea, ale co najważniejsze oczekiwałem jakiegoś widowiska, było średnio bo panowie długo się rozgrzewali, Drogba czerwona, ten faul do akcji zidana się nie umywa a jednak czerwona ah ale wcześniej miał akcje by strzelić i ten słupek, Tevez za to szalał, taki mały a taki temperament śmiesznie się to oglądało :) więcej szczęścia mieli czerwoni, a kuszczak sie lansował haha przynajmniej sobie pucharu dotkną :D

Dobrze Van Der Sar bohater diabłów i wielki przegrany Terry który grał doskonale, a jednak karny nie "pykną" taki jest football, a pogoda była taka jak ostatnio u mnie w mieście no i strefa czasowa, ale to już wymówki, fakty zostają, CL 2008 wygrywa Manchester !

Odnośnik do komentarza
Gdyby, gdyby, sibydyby.

A gdyby sędziowie w dwumeczu z Arsenalem najpierw podyktowali należnego karnego Kanonierom, albo w rewanżu powstrzymali się z kontrowersyjną decyzją do do jego podyktowania, to w ogóle w finale nie byłoby The Blues.

No, ale co ma Arsenal wpólnego z Chelsea jeśli chodzi o LM, jak ze soba nie grali w tym sezonie?

Odnośnik do komentarza

szkoda. wygrali gorsi i brzydsi: ). w drugiej polowie ManUtd strasznie marniutki byl. karne jak karne, loteria. CR pokazl jak nie strzelac nie nalezy, przed 11'stka Terry'ego juz bylo widac jak reszta ekipy szykuje sie do startu, zeby fetowac zwyciestwo i klops ;f. ogolnie to final sredni.

Odnośnik do komentarza

Jak już tak poruszamy kontrowersyjne momenty finału to przypominam ,że karny dla Manchesteru United powinien być powtórzony.Nie wolno się zatrzymać przy wykonywaniu karnego,a Ronaldo ewidentnie stanął przed uderzeniem piłki.Sędzia powinien nakazać powtórzenie jedenastki,a zważywszy na fakt,że Cech obronił jego strzał to dopiero oznaczałoby kontrowersje gdyby w powtórzonym karnym Ronaldo trafił....

 

Praktycznie najczęściej się pudłuje przy dwóch wykonaniach rzutów karnych i wczorajszy mecz to udowodnił-gdy biegnie się do piłki zmieniając tempa biegu(Ronaldo) albo gdy rozbieg do karnego wynosi 30cm(Anelka).

Odnośnik do komentarza

Racja.Wygrał zespół słabszy.Taka kolej rzeczy.Jak patrzyłem na bezradność zawodników Chelsea po ostatnim karnym wyłączyłem telewizor bo mnie szlag mógł trafić.Piłka nożna jest NIESPRAWIEDLIWA.Żaden Jan tego nie zmieni.

 

Strasznie szkoda The Blues.Słupki,poprzeczki,Jezus bramkę przestawiał na korzyść Czerwonych Diabłów.

Co do zawodnika (ponoć najlepszego z najlepszych) o imieniu Cristiano to też nie będę się rozpisywał.Dla mnie to leszcz grający pod publikę,przy każdym kontakcie z graczem przeciwnika robiący kapitalne "upadki".Prawie jak cyrkowiec.Do "Gwiezdnego Cyrku" powinien zajrzeć.Na pewno by zrobił furorę.

 

 

Odnośnik do komentarza

W sumie choć przeważnie lubiłem oglądać jak MU grał ofensywnie, to w finałach zawiodłem się na nich. Choć nie lubię Chelsea, bo to zespół złożony z kasy i cwaniackiego Drogby, tak w tym meczu wolałem żeby wygrali, bo mieli wielkiego ducha walki. Nie poddali się po stracie gola i z gracją Liverpoolu strzelili bramkę z pupy. Żal mi Granta, który przez ten mecz wciąż będzie zwany "Panem Nikt", Lamparda który dedykował bramki matce, Terry'ego - bo jest najgorszym zawodnikiem do nietrafienia. Cieszyłem się, jak wywalono Drogbę bo to taki cwaniak bywa, a jeszcze bardziej się cieszyłem jak Krysia nie strzeliła i wtedy bardzo chciałem by MU przegrał, bo by była to jego klęska i cieszyłbym się, bo pipki nie lubię i szkoda, że ma talent, bo charakter ma totalnie do du.py. Mam wielką nadzieję, że zgubią go imprezy i przerost ego :) Z drugiej strony, MU też miał powód dla którego by mógł zwyciężyć, by upamiętnić rocznicę katastrofy samolotu. No i Ferguson to wielki trener, królowa pewnie jest z niego dumna :)

Odnośnik do komentarza
Sędzia powinien nakazać powtórzenie jedenastki,a zważywszy na fakt,że Cech obronił jego strzał to dopiero oznaczałoby kontrowersje gdyby w powtórzonym karnym Ronaldo trafił....

Ale w takim przypadku rzut karny powtarza się jeżeli piłkarz osiągnie korzyść, czyli strzeli. Jeżeli nie trafi bądź karny zostanie obroniony to bramkarzowi przysługuje przywilej korzyści. Z jakiej racji przepis ma faworyzować piłkarza który nie strzelił przy okazji naruszając przepisy, pozwalając mu powtórzyć karnego?

 

Zresztą nawet gdyby strzelił, sędzia raczej uznał by bramkę jako ze Czech nie zareagował na to zatrzymanie się przez Kryśkę.

 

jeszcze bardziej się cieszyłem jak Krysia nie strzeliła i wtedy bardzo chciałem by MU przegrał, bo by była to jego klęska i cieszyłbym się, bo pipki nie lubię i szkoda, że ma talent, bo charakter ma totalnie do du.py

Nie znasz go, nie wiesz jaki ma charakter.

 

Odnośnik do komentarza

Szkoda Chelsea, bo przez większość meczu mieli przewagę, ale jak mówi stare piłkarskie porzekadło "niewykorzystane sytuacje sie mszczą" , był słupek, poprzeczka, można było mecz wygrać w normalnym czasie gry. Jak już Terry podchodził do karnego to myślałem ze strzeli, w końcu kapitan i taka osobowość w drużynie, niestety nie wyszło. Co do Cristiano Ronaldo, jest jaki jest, ale na pewno jest jednym z lepszych piłkarzy obecnie na świecie.

Odnośnik do komentarza
Czego napisałeś o Cwaniactwie Drogby>?Nie bardzo rozumiem

 

Bo to cwaniak jest. Ile to razy się przewracał przy/na polu karnym, a sytuacja gdzie wypłacił liścia w finale, pokazuje że jest nieokrzesany :)

 

Nie znasz go, nie wiesz jaki ma charakter.

 

Wystarczy czytać jego wypowiedzi i śledzić jego zachowanie. Te jego zatrzymanie się przy karnym, próba wymuszeń, płacz na pokaz, wiele jego słów o tym jak to nie zasłużyli na porażkę, jacy oni i on są dobrzy, a już na pewno te jego: "Jestem najlepszym piłkarzem świata", skłaniają do myślenia że jest zwykłym pajacem, któremu nie wiadomo dlaczego natura dała talent :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...