Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Myślisz, że śledzę to i listę prowadzę? Nie mam co robić tylko sprawdzać która aplikacja została dostosowana do nowszego ekranu, bo ten most advance mobile operating system nie ma czegoś takiego jak skalowalność interfejsu? Co tydzień ktoś na Twitterze podniecony wrzuca "No wreszcie, aplikacja XXX dodała wspracie dla iPhone'a 5!". Ostatnią pamiętam appkę mBanku.

Odnośnik do komentarza

W którym miejscu napisałem, że aplikacje nie działają na iPhone 5 i dopiero po update'cie zaczynają działać? Oczywiście, że chodzi mi o rozdzielczość aplikacji (co zresztą napisałem w poprzednim poście mówiąc o skalowalności interfejsu).

 

 

 

O taką fragmentację, że do dzisiaj nie wszystkie aplikacje wspierają iPhone'a 5, a co będzie z przystosowaniem ich wyglądu do iOS7? Przez rok będzie pomieszane wszystko.

Jakie aplikacje nie wspierają 5?

 

Google Translate, Convrtr, Calbot, Weightbot, Pastebot itd. itp.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

No kto lubi. Fragmentacja na iOS była zawsze i wiązała się z brakiem aktualizacji dla starych telefonów i z niechęcią do zmiany na iOS 4 na IP3g który ostro zamulał na tym sprzęcie.

 

Także podobnie się robiło jak na Andku, tylko tu nie mamy nigdy gwarancji że dostaniemy update aczkolwiek Samsung, nawet HTC i LG ostatnio nieco ruszyły i są update'y dla popularniejszych maszynek.

 

Natomiast wygląd iOS7 jest dyskusyjny, nie ma co. I co dziwne, Johny Ive którego bardzo lansował Jobbs maczał tu teraz ostro paluchy, wcześniej tylko w wyglądzie słuchawek maczał. Cóż, iOS w kwestii wyglądu był za życia Jobbsa bardzo konserwatyny ale też trzeba pamiętać że stał za nim chyba 1 koleżka które zwolniono. Ok wersji 4 ANDKa - to iOS zaczął podbierać rozwiązania a nie na odwrót (wzięli sobie Notification Center np). Cały czas zostanie pewnie 1 wygląd ale mnie ciekawi - co jak się on komuś nie podoba? Na Andku jest AŻ ZA DUŻO opcji ale SĄ a ja np to lubię. Mimo różnych fikuśnych rzeczy lubie rzeczy proste i szybkie. Ale Launchera mogę zmienić zawsze, ikonki też. A na iOS bez JB nie mogę zmienić takich rzeczy.

 

Ale... COŚ musieli zmienić bo naprawdę gdzieś tam zaczęto narzekać że jest nudno itd. Mogliby spróbować dać opcję zmiany skórek (niech se je aprobują kurde) co jest możliwe patrząc na Cydie. Bo przecież nie każdy lubi to samo. Jabłko z tyłu będzie przecież i tak ;-)

Odnośnik do komentarza

O taką fragmentację, że do dzisiaj nie wszystkie aplikacje wspierają iPhone'a 5, a co będzie z przystosowaniem ich wyglądu do iOS7? Przez rok będzie pomieszane wszystko.

 

raven jaki butthurt :D co to dużo mówić iOS7 w ruchu wygląda C U D O W N I E . A jeśli do tego dodamy nadal wysoką sprawność systemu, płynność działania, zero zwiech to ja j,ebie. Android oczywiście lada moment wypuści nowy design, który zwiesi się przy odpalaniu i połowa aplikacji oczywiście się zwiesi pod nowym wyglądem XD Od razu net wypuści 5 wersji custom romów z czego 2 ruskie okażą się trefne i ostatecznie 1 pójdzie, ale wtedy braknie części funkcjonalności. 

 

A jak będzie zmiana wyglądać na iPhone? "Dostępna jest nowa aktualizacja dla iPhone, pobrać?" "Tak" "Aktualizuję" "Restartuję iPhone nie odłączaj go od komputera" i gotowe. 

 

jak to pięknie wygląda to ja nawet nie

http://www.apple.com/ios/ios7/

 

 

edit: a tak serio to w ruchu naprawdę wygląda super, ale zobaczcie jak wygląda klawiatura:

 

 

970715_10151539589428743_845537395_n.jpg

 

 

 

:ninja:

Edytowane przez waldusthecyc
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

The iOS 7 icon for ‘Reading List’ now contains a subtle tribute to Apple cofounder Steve Jobs. The thick rectangular frames used in the ‘Add to Reading List’ icon for iOS 6 have been replaced by Steve’s signature rimless spectacles.

Read more at http://www.cultofmac.com/231417/ios-7-reading-list-icon-has-a-subtle-steve-jobs-tribute-image/#EQJYelW4TGtJcxig.99

stevejobsiOS7tribute.jpg

 

shut up and take my money

 

 

:ermm: 

 

Odnośnik do komentarza

Traktowanie wszystkich jak 5cio latków nie jest chyba normalne. Ale w jakieś tanie uproszczenia wszyscy chyba idą, zaczął MICROSOFT jak dla mnie i Google - ikony Chrome, Skype, Windows, Microsoft, wszystko pozmieniali ostatnio, Apple podąża za trendem. 

 

Ja tam sr'am na wygląd ikonek, animacji itp. Oby było funkcjonalne, chodziło i się nie psuło. Miałem IP4, mam widne, miałem MacOS, mam Andka. Mogłem robić dużo rzeczy, w inny sposób ale podobne także aż tak bym się nie spuszczał nad wyglądem bo czy ikona jest okrągła, zielona czy jednokolorowa nie ma znaczenia jeśli interfejs jest czytelny i możesz znaleźć to na czym ci zależy.

 

Nie myślicie?

Odnośnik do komentarza

Nie. Apple mnie przyzwyczaiło, że mam i ładne i funkcjonalne i stabilne. Nie chodzę na kompromisy, ale za to dopłacam więcej, niż u konkurencji. Ufam im, opieram swoją pracę, dane w chmurze, wszystkie dokumenty na ich ekosystemie, bo go znam i wiem jak się w nim odnaleźć. Ikonki też mają wyglądać perfekcyjnie, bo do tego mnie przyzwyczaili. Najpierw wypuścili te nędzne mapy, teraz te niedopracowane i brzydkie ikonki jak ta od Safari, aparatu, czy Ustawień. Będę musiał się uczyć obsługiwać i poruszać po systemie od nowa a w ikonki nie trafię po znajomości wyglądu. No i nie wiem jak mam to wytłumaczyć mojemu 55 letniemu tacie, któremu nawet teraz jego iPhone sprawia problemy.  

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...