Skocz do zawartości

World of Warcraft !


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

Ale 5 talent pointow nie pozwala na absolutnie zadne ciekawe hybrid buildy.

 

Wszystkie jednopunktowce sa co 10 punktow. A to wlasnie one znacza o byc albo nie byc w gronie 'tych fajnych'. Balansowanie to jest robota blizzarda. To ze oni nie potrafia tego zrobic, nie znaczy ze nie mozna poszerzyc arsenalu skilli ;p

 

Anyway, beda jakies inne drzewka talenow, niezalezne od klasy, wiec dopiero teraz bedziesz mial problem ze zbalansowaniem. Peawda jest taka ze ta gra nigdy nie bedzie zbalansowana, conajwyzej dojdzie jeden moze dwa spec ktore beda w grupie 'tych dobrych'. Ludzie zawsze beda minmaxowac. Dlatego kazdy hunter jest teraz surv.

 

Z mojego punktu widzenia (resto shaman) na dzis dzien 5 dodatkowych punktow nie pozwala na zadne ciekawe kombinacje, oczywiscie wiem ze drzewka beda pozmieniane itd... ale poniewaz nei wiem jak zostana zmienione to gadam 'na dzis dzien' ;)

 

Co wiecej talenty to jedyny sposob na to aby trzymac niektore speci na wodzy. Przykladem moglby tutaj byc ele shaman. Tak bardzo obawiali sie ze jako caster bedzie mogl sie leczyc w pvp, ze dali shamanowi najnizsze base healing na wszystkich czarach, oraz bral pushback resistance... Efektem czego jest ze ret z nieskonczona mana, ktory jest melee dpsem, healuje sie za wiecej INSTANTOWYMI FoLami... Gdzie tu sens i logika?

 

Balans w tej grze nei istnieje i nigdy nie istnial. To jest niemozliwe dopoki klasy maja rozne skille. Ale gdyby kazdy byl taki sam to by bylo nudno...

 

Zobaczymy jak sie to rozwinie :)

Odnośnik do komentarza

Wygląda super. Mam jednak małą obawę jako początkujący gracz wow'a.

 

Czy tak drastyczne zmiany mapy oznaczają, że będę teraz zmuszony kupić 3 dodatki do mojej podstawowej wersji, aby móc normalnie grać :(?

 

Mam nadzieje, że blizz jakoś to rozwiąże.

Odnośnik do komentarza

Nie.

 

Blizz juz powiedzial ze kataklizm stanie sie w starym kontynencie, ale nie musisz miec dodatku. Dodatek zwiekszy ci lvl cap (konieczne do raidow) oraz da dostep do 7 nowych zone. Ale oprocz tego bedziesz mogl zwiedzic wszsystko inne co zostanie zniszczone przez kataklizm.

 

Pojawilo sie duzo nowego info, m. in. revamp resource system dfla hunter (nie ma juz many) i shardow dla lockow. A takze... calkowita zmiana itemizacji. Brak spellpower i attackpower, beda sie skalowac odpowiednia na int oraz na agi/str. Brak tez defense rating, anti crit bedzie dostepny poprzez talenty jak dla druida.

 

Ale najciekawsze wydaje sie byc mozliwosci zmieniania jednej statystyki w druga (reforge) np spirit na haste. Dodatkowo wszyscy healerzy beda bazowani na spirit teraz, wiec shamani i paladyni beda zabierac sprzet od priestow (chyba ze dadza restrykcje lol). Shamani dostana boost do aoe healowania, byc moze przez chain heal lol (fajnie ze problem ktory jest teraz bedzie naprawiany w nowym dodatku...).

 

BRak nowych talentow potwierdzony, ale wiaze sie to z revampem drzewek. Nie bedzie wiecej pasywnych skilli +1%, beda ciekawsze 'fun talenty', dojdzie tez path of titans jakie talenty niezalezne od klasy.

 

W kazdym razie wyglada to wszystko bardzo, bardzo fajnie duzo pozytywnych zmian w mechanice gry, wiecej niz dla wotlka :)"

Odnośnik do komentarza

Caly dodatek to jeden wielki revmap WoWa. Stary WoW a Cataclysm to bedzie spora roznica, mozna powiedziec, ze dodatek to WoW 2.

Jako, ze gram Hunterem glownie to nowe zmiany napelniaja troche watpliwoscia zwlaszcza, ze teraz jeszcze wiecej skilla bedzie ta klasa wymagala w pvp (arena, a BG zupelnie juz nie wiem, teraz faceroll w BG - chyba, ze wprowadza na tyle zmian (jesli teraz by zastapic mane focusem - klasa by byla kompletnie nie grywalna w pvp), ze bedzie naprawde cos ciekawego, ale to juz zupelnie inna klasa bedzie niz obecnie.

Odnośnik do komentarza

A fe... worgen? :o

 

Powaznie?

 

Alliance? :o

 

Przeciez tym sie nie da grac... te wszystkie ludziopodobne rasy (oprocz osmiornicoglowych)... no naprawde...

 

W kazdym razie, tak jak antares powiedzial (a ja juz wczesniej wspominalem) wszyscy beda grali w swiecie po kataklizmie, ale bez dodatku nie masz dostpe do nowych zone i masz 80 lvl max (logiczne). Innymi slowy szykuje sie totalny revamp starego ladu. I dobrze bo azeroth jest nieporownywalnie fajniejszy niz outland, oraz sporo fajniejszy niz northrend :)

 

Na pohybel miastom w ktorych trzeba patrzec na paskudnych ludzi, night elfow, gnomy i swarfy, osmiornicoglowi mogliby zostac no ale co zrobic, pojde posiedziec sobei troche w shattrah zeby sie naptarzec.

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

E tam. Jak potrafisz rozdzielac sobie czas to nie widze problemu. Zreszta w retail i tak nie ma strasznie duzo do roboty jak sie juz wbije te 80.

Ja za wowa nie place od 4lat - gram za golda, ktorego nie mam problemow by zdobyc zerowym wysilkiem.

Jedyny problem z graniem za duzo moze pojawic sie na zasadzie, ze placisz to chcesz to maksymalnie wykorzystac.

Co do klas... ja mam... Hunter/Druid/Rogue/DK (mialem jeszcze Warka, ale po wylevelowaniu sprzedalem :P) - gram Hunter/Druid. W retail na chwile obecna leveluje sie banalnie i nie trzeba w sumie nawet grac by wbijac ostatnie LV (co wiele osob wykorzystuje siedzac od 71ki w AV zbierajac XP nie dopuszzcajac tylko do AFK, a zajmuja sie innymi rzeczami :P).

 

Wracajac do klas to jesli chcesz najbardziej facerollerska klase to polecam Paladyna lub DK (zaczyna na lvl55). Obie sa prostackie w levelowaniu (zreszta juz wszystko sie prosto leveluje).

Odnośnik do komentarza

ludzie nie grajcie paladynami jest ich tak wiele że trudno się dostać do dobrej rajdującej gildii choć teraz sprzet można wyciągać za tokeny to żadna frajda łazić z pugami retardami retard paladyn to porażka i liczcie się z tym że wybierając tą klasę na raidzie będzie 8 takich samych retardów (retri) i będą needować sprzet . moja rada graj czymś range warlock mag priest paladynem i Deadknight nie masz co zaczynać

Odnośnik do komentarza

Aha, o tym zapomnialem - czego brakuje na serverach ,zeby na insty Hero czy co tam jest dalej w TLK miec pt ;P Ja ogolnie gram jakos od lutego, ale na wakacje dalem sobie spokoj i mialem (mowa o privie x1 ofc) preja na 70lvl, locka na 49 i pare piardow. Teraz zaczalem grac znowu, bo znajomy znalazl jakis server z TLK, tyle ze x2. Zaczalem grac drutem, bo prej mi sie chyba znudzil chwilowo ;P Zreszta meczylo mnie juz - 'noobie (pipi) tanka lecz nie mnie', a chwile potem 'czego mnie nie leczyles idioto?'. I ogolnie komp mi nie daje rady i mialem dosyc czesto jakies niezle zwiechy albo w ogole DC, chyba ze gralem na laptopie, ale nie zawsze moge go wziac. Ale nie o tym mialo byc ;P Zapewne zaczalbym drutem, bo zbieranie kasy na 70lv nim to chyba jedna z prostszych drog, a poza tym wydaje sie ciekawy jak tak nim gram. I teraz pytanie do Raptora - serio jest jakas mozliwosc, wykupywania abonamentu za zloto w grze? Jezeli tak to na jakiej zasadzie to sie zalatwia i ile kosztuje? I jakies porownanie ile to kasy, bo nie wiem jak sie ksztaltuje ilosc zlota na retailu ;P

Odnośnik do komentarza

Oh lol. :D

 

On ma na mysli to ze sprzedaje gold zarabiany w grze, innym ludziom.

Dokladnie :P.

Dodatkowo nie po smiesznych allegrowych cenach tylko ogolno rynkowych (8-11e / 1k):P.

ILE?!

 

Jeśli naprawdę takie są ceny (nawet te 8 e) to rzucam robotę, aktywuję ponownie konto i idę farmić golda...

 

Co do Palów i DK to grajcie kim chcecie, ale nie nastawiajcie się na karierę w dps tylko od razu myślcie o holy i tankach (zresztą, pewnie niedługo i DK będzie mógł pełnoprawnie leczyć w blood :lol: )

Odnośnik do komentarza

O tych 17kach m.in. :)

 

@Ornit: Wiesz, ze musisz miec na to klientow i jakos sie przebijac przy tym calym gold sellerskim spamie? Nie wspominajac juz ew. dodatkowych kosztach. Nie mowiac juz o tym, ze by naprawde dobrze na tym zarabaic to dziennie bys musial sprzedawac 5-10k :P. Ja mam klientow indywidualnych.

Co do Ret i DK DPS... oj nie przesadzaj oni dalej bardzo ladnie DPSuja.

Odnośnik do komentarza

ILE?!

 

Jeśli naprawdę takie są ceny (nawet te 8 e) to rzucam robotę, aktywuję ponownie konto i idę farmić golda...

No, super sprawa. Oglądałem kiedyś program dokumentalny o chińskich farmerach golda. Śpią na pryczach w takich barakach i po 12 godzin na dobę przed kompem w WoWa. Wypas.

Odnośnik do komentarza

ILE?!

 

Jeśli naprawdę takie są ceny (nawet te 8 e) to rzucam robotę, aktywuję ponownie konto i idę farmić golda...

No, super sprawa. Oglądałem kiedyś program dokumentalny o chińskich farmerach golda. Śpią na pryczach w takich barakach i po 12 godzin na dobę przed kompem w WoWa. Wypas.

Dokladnie tak jest z chinolami. Wiekszosc EU/US 'farmerow' kupuje od chinczykow za smieszne pieniadze by opchnac to z zyskiem, lub kupuja od samych graczy po smiesznych cenach. Nie wposminam nawet o kradzionym goldzie ze shackowanych kont.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No chinole świetni są. Przypomniało mi się jak jakieś 2 miechy temu stałem sobie w SW. Patrzę, a tu przybiegają (z prędkością światła, dosłownie teleportowały się) co chwila pierwsze levele przed AH. Potem staje taki w miejscu krzyczy "HELLO WORLD!" podskakuje w miejscu, wyp.ierdala na 1000m w górę, spada, umiera i w ten sposób formują jakiś napis w stylu GOLD 4 U. HAHAHA. Padłem wtedy szkoda, że nie uwieczniłem tego procederu frapsem.

Edytowane przez teddy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...