Skocz do zawartości

Tenis


Rekomendowane odpowiedzi

Obsolete, debel w wielu wypadkach jest dużo ciekawszy dla widza niż singiel. Zwłaszcza męski singiel, który na poziomie mistrzowskim, jest zwyczajnie nudny, bo wymiany trwają parę sekund.

 

Ok, po tym fragmencie juz wiem, ze dalej nie ma sensu czytac.

 

 

Chyba nie za bardzo się orientujesz w temacie :empathy2:

 

Niesmiertelny rodzyn.

 

 

Dzisiejszy mecz po raz kolejny udowadnia, iz Pajgi = "ekspert", ktory jedyny mecz tenisa jaki widzial lecial w teleexpressie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Obsolete, debel w wielu wypadkach jest dużo ciekawszy dla widza niż singiel. Zwłaszcza męski singiel, który na poziomie mistrzowskim, jest zwyczajnie nudny, bo wymiany trwają parę sekund.

 

Ok, po tym fragmencie juz wiem, ze dalej nie ma sensu czytac.

 

 

Chyba nie za bardzo się orientujesz w temacie :empathy2:

 

Niesmiertelny rodzyn.

 

 

Dzisiejszy mecz po raz kolejny udowadnia, iz Pajgi = "ekspert", ktory jedyny mecz tenisa jaki widzial lecial w teleexpressie.

Dzisiejszy mecz udowadnia, że Obso = namiętny kibic wszytkiego, który ma czas na oglądanie 4 godzinnych meczów tenisowych, które z wyjątkiem kilku wymian stają sie dla przeciętnego widza właśnie nudne. Który to juz mecz w tym roku oglądałeś, pierwszy?

Odnośnik do komentarza

No, fajnie odwracasz kota ogonem. Najpierw piszesz, ze meski tenis jest nudny, by wymiany trwaja krotko. Gdy sie okazalo, ze to zwyczajnie nieprawda, zaczales brnac w teze, ze jest nudno, bo... jest nudno i tylko kilka wymian jest ciekawych a w ogole to mecze trwaja az 4 godziny, co dla przecietnego widza (a niby jestes zorientowany w temacie) jest za duzo. No to gdybys ogladal kiedykolwiek jakikolwiek mecz tenisowy mezczyzn na najwyzszym poziomie to bys wiedzial, ze 4 godziny to standard a ciekawe wymiany wypelniaja wiekszosc takiego spotkania. Przyklad najswiezszy - tegoroczne AO.

 

 

 

 

Ogladam cale Australian Open. Spoko, na teleexpressie puszcza skroty to sobie obejrzysz przecietny widzu :sorcerer:

Odnośnik do komentarza

Ziom pracuje w KLUBIE TENISOWYM, ciężko, żebym nie oglądał tenisa, mam wyrobioną jakąś tam opinie na ten temat, która nie jest zawieszona w próżni, tylko sporo osób ją podziela. Tak na serio, oglądasz całe AO, 4H mecze (w całości, nie skróty)? W takim razie nie znam nikogo, kto by ogladał tyle tenisa co Ty, więc oddaje honory.

 

edit. Obso a czy ja pisałem, że 4h to nie standard, chyba właśnie podkreśłam to ile trwa przeciętny mecz, a co do ciekawych wymian to juz kwsetia gustu co tym mianem nazwiemy ( ja preferuję długie wymiany, a o te raczej u facetów trudno np. debel pod tym względem wydaje mi się ciekawszy), ale co po raz kolejny podkreślam, nie jest to opinia heretyka.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Pajgi- widac, ze w tenisa nie grales lub grales na poziomie zupelnie amatorskim, oraz stwierdzenie, ze pracujesz w klubie tenisowym swiadczy dokladnie o niczym :) . Siedzisz na recepcji czy jestes "kortowym"?

Akurat dzisiejszy mecz Djoko z Murrayem pokazal, ze jest dokladnie na odwrot jak twierdzisz. Wspanialy mecz, ktory przekonuje, ze tenis to najpiekniejszy sport swiata (jakkolwiek to rozumiec). Publika w Australii szalala: wymiany dochodzace czesto do ponad 30 uderzen, loby, dropshoty, no bylo po prostu WSZYSTKO, jak dla mnie tenis z kosmosu, a wysilek jaki wlozyli obaj w to spotkanie zamyka usta wszystkim "pilkorzom" swiata.

Trzeba sie na tym sporcie po prostu znac, zeby to doceniac. Tak samo jak snooker jest nudny i to akurat SZCZEGOLNIE DLA TYCH, KTORZY ZASAD NIE KUMAJA :)

Odnośnik do komentarza

W stwierdzeniu, że pracuje w klubie tenisowym(tak na recepcji/serwisie :) ), nie chodzi o to, że w tenisa gram (grałem może kilka razy w życiu), tylko o to, że obracam się w wśród osób które w tenisa grają bądź amatorsko, bądź zawodowo i opinia o większej atrakcyjności (dla widza!) debla wcale nie jest wśród nich odosobniona (chociaż wiadomo, że z czysto sportowego punktu widzenia singiel > debel). W ogóle to chyba od tego rozpoczęła się dyskusja oraz od opinii speca Obso, że nasi eksportowi debliści nie mieliby szans z czołowymi zawodniczkami, co jak zakładam Ciebie, tenisistę powinno szczególnie rozbawić. Doskonale sobie zdaje sprawę jak trudny jest to sport, ale właśnie jak to podkreślam po raz kolejny dla WIDZA (czyli nie koniecznie byłych zawodników, których nie jara technika Rogera i którzy cieszą michę głównie po udanym hotdogu) widowiskowość tego sportu w grze singlowej nie jest taka oczywista (co choćby po popularności tego kąciaka widać). Więc podkreślam, że tenisa oglądam właśnie choćby z racji tego gdzie pracuje, ale siedzenie i gapienie się na cały mecz (Obso twierdzi, że ogląda całe AO, dlatego tym bardziej WOW!) nie jest dla mnie specjalnie atrakcyjne.

 

edyt. zresztą przeczytaj mojego pierwszego posta z 12 września, tam chyba jasno podkreślam, że specem na poziomie naszego forumowego znawcy (który pewnie namiętnie ogląda jeszcze tenis stołowy, baseball i hokeja będąc podłączonym jednocześnie do kroplówki) nie jestem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Nowy ranking kobiet- Isia 6!

 

1. (3.) Wiktoria Azarenka (Białoruś) 8585

2. (2.) Petra Kvitova (Czechy) 7690

3. (4.) Maria Szarapowa (Rosja) 7560

4. (1.) Karolina Woźniacka (Dania) 7085

5. (5.) Samantha Stosur (Australia) 5430

6. (8.) Agnieszka Radwańska (Polska) 5330

7. (9.) Marion Bartoli (Francja) 4770

8. (7.) Wiera Zwonariowa (Rosja) 4695

9. (6.) Na Li (Chiny) 4450

10. (10.) Andrea Petković (Niemcy) 4000

Odnośnik do komentarza

Tenisa oglądam tylko jak gra Radwanska i najczęśniej ceremonie po zakończeniu turnieju ale tu obejrzałem 3 ostatnie godziny i do tej pory jestem w szoku jacy to są.. no nie wiem gladiatorzy, niezniszczalni po prostu goście. Masakra, jak kamera pokazywała to co oni wyprawiają w zwolnionym tempie to mnie wszystko bolało a zadyszke od oglądania złapałem większą niż oni grając. NIESAMOWITE.

 

Tak jak ten gość powiedział, żaden nie zasłużył na przegraną, wygrał Serb, w sumie wisi mi to bo byłem bezstronny, chciałem zobaczyć pare minut fajnego tenisa, a miałem wręcz zaszczyt oglądać starcie dwóch supermanów prezentujących kosmiczny poziom sportowy.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Szacun dla Djokera i Nadala, piłkarzyki po takim pojedynku 2-3 razy wymienialiby płuca.

Djoko i Nadal po meczu w piłkę nożną (na wysokim poziomie) też, zupełnie inny rodzaj wysiłku, ja bym nie porównywał tych dwóch dyscyplin pod tym względem. Szkoda mi Nadala, ale Serb znowu dał mu radę :(

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Gratulacje dla Agnieszki, widać spory progres od czasu zmiany trenera i sparingpartnera :ph34r:

 

Isia nie zmieniła trenera, jeno teraz Wiktorowski z nią wyjeżdża na turnieje. Kiedy jest w Krakowie trenują obie z tatą.

Jeśli chodzi o sparingpartnera to z tym jest ciekawie, bo kiedy jest w Krk gra z kilkoma (w tym czasami ze mną; najczęściej w lecie, nie chwaląc się oczywiście).

Ja chcę wreszcie żeby przeszła ćwierćfinał w Wielkim Szlemie, bo wówczas zacznie to wreszcie przypominać tenis :)

Gratuluję :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tylko do czasu aż przegra jakiś mecz. Wtedy schańbi narut polski i niech nie wraca do kraju.

 

Organizatorzy najbliższych turniejów mogą spodziewać się zmasowanego nalotu wąsatych kibiców w sandałach i białych skarpetkach z małyszówkami, szalikami, kapeluszami kowbojskimi lub "stańczykami", zasłaniającymi widok flagami z nazwami powiatów na zasadzie "im większa tym lepiej" oraz obowiązkowo z termosem z herbatką z prądem "tak na rozgrzanie". Niewykluczone rzucanie śnieżkami w rywalki.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość Wściekły Pies

Tylko do czasu aż przegra jakiś mecz. Wtedy schańbi narut polski i niech nie wraca do kraju.

 

Organizatorzy najbliższych turniejów mogą spodziewać się zmasowanego nalotu wąsatych kibiców w sandałach i białych skarpetkach z małyszówkami, szalikami, kapeluszami kowbojskimi lub "stańczykami", zasłaniającymi widok flagami z nazwami powiatów na zasadzie "im większa tym lepiej" oraz obowiązkowo z termosem z herbatką z prądem "tak na rozgrzanie". Niewykluczone rzucanie śnieżkami w rywalki.

 

zapomniałeś dodać że będą hałasować plastikowymi trąbkami, a jak się uzbiera ich więcej to zaczną się drzeć "Poooooooooolskaaaaaaaaaa białooooooooo-czeeeeeeeeeeerwooooooooooniiiiii!!!"

 

edit: i jeszcze ryje wysmarowane farbami.

Edytowane przez Wściekły Pies
Odnośnik do komentarza

Tylko do czasu aż przegra jakiś mecz. Wtedy schańbi narut polski i niech nie wraca do kraju.

 

Organizatorzy najbliższych turniejów mogą spodziewać się zmasowanego nalotu wąsatych kibiców w sandałach i białych skarpetkach z małyszówkami, szalikami, kapeluszami kowbojskimi lub "stańczykami", zasłaniającymi widok flagami z nazwami powiatów na zasadzie "im większa tym lepiej" oraz obowiązkowo z termosem z herbatką z prądem "tak na rozgrzanie". Niewykluczone rzucanie śnieżkami w rywalki.

 

zapomniałeś dodać że będą hałasować plastikowymi trąbkami

 

Nie zapomniałem !

Edytowane przez Tokar
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...