Skocz do zawartości

Tenis


Rekomendowane odpowiedzi

Z nieoficjalnego źródła słyszałem, że ponoć rodzice Janowicza wyprzedali niemal cały swój dorobek, żeby zainwestować w karierę syna. Sprzedali swój biznes, żeby mieć na bilety lotnicze m.in. do Paryża czy Australii. Po tym turnieju myślę, że przynajmniej połowa kłopotów finansowych rodziny się wyklaruje :D

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zgadza sie, ale ja, choc jestem optymista, to uwazam, ze w turnieju wielkoszlemowym Aga znow nie osiagnie nic wielkiego. Pora, aby w koncu udokumetnowala swoja dobra postawe wygrana w jednym z najwazniejszych turniejow, ale boje sie, ze skonczyc sie moze gdzies na cwiercifnale. Choc z drugiej strony forma od poczastku roku moze wskazywac, ze jestem w bledzie.

Odnośnik do komentarza

będzie znowu pisanie, że może następnym razem.

 

Ja bym to tak okreslil. Moze do konca kariery raz sie uda :) Dla mnie niestety Radwanska nie ma charakteru i odpowiedniej sily fizycznej, aby wygrywac turnieje wielkoszlemowe. Jest czolowa tenisistka, ale moze pewnego progu nie przekroczyc.

Edytowane przez BasteKSG
Odnośnik do komentarza

No to jest po prostu straszne, że nie wygra szlema co przecież robi co druga tenisistka wta.

 

Laska, która dociera do finału Wimbledonu nie ma charakteru.

 

To np. David Ferrer ma ujemny współczynnik charakteru, bo nigdy nie był w finale Wielkiego Szlema?

 

Tenis to taka gra, w której prócz charakteru liczą się też umiejętności (czyt. przebijanie piłki na drugą stronę kortu tak, by przeciwnik nie mógł przebić z powrotem). Agnieszka nie ma charakteru Nadala, ale ma na obecną chwilę najlepsze tenisowe umiejętności w kobiecym tenisie, dlatego jest 4 w rankingu, dlatego była druga i dlatego była w finale Wimbledonu.

 

No ale nie ma charakteru, to kapa. Totalna chu'jnia że nie je'bnie więcej szlemów niż sztefigraf.

 

Tak samo mega słabowo, że jerzyk odpadł w 1 rundzie, bo przecież miał teraz wygrywać wszystkie turnieje, bo pokonał Murraya. Nie ma charakteru, czy nie ma umiejętności? A może nie ma nic? To jak pokonał Cilica, Tipsarevica i Murraya? Poleciał na farcie? Aga też leci na farcie w top 10 wta od lat, bo nie ma charakteru?

 

Rozgryzłeś tenisa.

Edytowane przez mashter
Odnośnik do komentarza

mashter dawno sie tak nie buawilem. Po prostu albo ktos ma charakter zwyciezcy albo nie. Nie wiem na ile znasz sie na tym jak wazna jest psychika i charakter w sporcie i jak ogromny to ma wplyw na wyniki, ale albo radze sobie poczytac albo znac to z autopsji. Nie mam zamiaru sie rozpisywac ale znam to dosc dobrze z obu tych stron. Dlatego krotkie podsumowanie:

 

W dzisiejszych czasach sport indywidualny jest na tak wyrownanym poziomie (umiejetnosci,sila fizyczna, talent, pracowitosc)), ze kluczem do tego, czy ktos odnosi wiecej/mniej sukcesow jest odpowiednie nastawienie psychiczne i charakter danego zawodnika/zawodniczki.

 

Czy ktos tutaj napisal, ze Aga leci na farcie? Nie! Cos sie w ogole tak zagotowal. Dlaczego Aga zrobila takie postepy w ostatnim czasie? Bo jej tata nie meczy az tak bardzo jej sfery metnalnej! Jesli nad nia jeszcze bardziej popracuje to bedzie mogla osiagnac naprawde bardzo wiele.

 

I jeszcze jedno. Jasne, ze mozna sie cieszyc z gry w finalach, srebrnych medali i miejscna podium, ale tak naprawde licza sie tylko zwyciezcy. Typowa mentalnosc Amerykanow to wygrywanie i oby kazdy polski sportowiec wychodzil na mate, boisko, kort, czy wskakiwal do plywalni, aby zwyciezac.

 

Szacun dla Radwanskiej za jej wyniki, ale uwazam, ze stac ja na zdecydowanie wiecej! Tzn na czestsze awanse do finalow wielkiego szlema czy tez wygrywanie go nawet.

 

mashter - rozgryzles wszystkich forumowiczow! +5 respect points!

 

Pozdrawia,

Edytowane przez BasteKSG
Odnośnik do komentarza

Ty, ale ty mi piszesz jakieś banały z onetu i myślisz, że co?

 

Ja mam charakter zwycięzcy, a nie wygrywam z moim trenerem w tenisa. Dlaczego? Przecież to jest najważniejsze!!!

 

Jak gram w golfa, to robię driverem co najmniej 2 auty, a przecież mam charakter zwycięzcy.

 

Ja nie wiem jak można podważać fakty, które mówią że psychika liczy się tak samo jak umiejętności. No, ale według ciebie wystarczy charakter zwycięzcy.

 

Miałem raz takiego gościa od filmów, co się chciał ze mną kłócić że scenariusz jest ważniejszy od reżyserii, czy odwrotnie już nie pamiętam.

 

Ogólnie to luzik, ale charakter zwycięzcy jest po prostu przeje'bany :D

Edytowane przez mashter
Odnośnik do komentarza

Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Wydaje mi sie, ze tak.

 

Cytuje Ciebie: "Ja nie wiem jak można podważać fakty, które mówią że psychika liczy się tak samo jak umiejętności. No, ale według ciebie wystarczy charakter zwycięzcy".

 

Ja napisalem: "W dzisiejszych czasach sport indywidualny jest na tak wyrownanym poziomie (umiejetnosci,sila fizyczna, talent, pracowitosc)), ze kluczem do tego, czy ktos odnosi wiecej/mniej sukcesow jest odpowiednie nastawienie psychiczne i charakter danego zawodnika/zawodniczki".

 

Koniec dla mnie tematu i polemizowania, bo nie ma na to sensu jesli kto ma klapki na oczach i brnie w zaparte.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...