Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata - RPA 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Dostał przecież karę za to, co zrobił. Czerwoną kartkę.

 

Nie czaję w ogóle, o co chodzi niektórym. Karą za powstrzymanie stuprocentowej bramki dla rywala jest czerwona kartka. Jeśli dzieje się to na polu karnym, to jest rzut karny. Dłuższe dyskwalifikacje daje się za zachowania niegodziwe albo brutalne faule, które powodują kontuzję rywala. Nie za to, że ktoś zagra ręką w polu karnym. Myślałem, że piłka nożna ma proste zasady.

Odnośnik do komentarza

Dostał przecież karę za to, co zrobił. Czerwoną kartkę.

 

 

 

Trwala zazarta dyskusja i niektorzy uwazali, ze Suareza to trzeba co najmniej na milion spotkac odsunac za to co zrobil. Czulem sie w obowiazku poinformowac, ze nic takiego nie bedzie mialo miejsca i dzis uzyskalem potwierdzenie swojego stanowiska.

 

 

 

 

 

Nie czaję w ogóle, o co chodzi niektórym. Karą za powstrzymanie stuprocentowej bramki dla rywala jest czerwona kartka. Jeśli dzieje się to na polu karnym, to jest rzut karny. Dłuższe dyskwalifikacje daje się za zachowania niegodziwe albo brutalne faule, które powodują kontuzję rywala. Nie za to, że ktoś zagra ręką w polu karnym. Myślałem, że piłka nożna ma proste zasady.

 

Tak wlasnie jest.

Odnośnik do komentarza

Ale zawsze zaznaczam, ze nie mam wpywu na przekupionych sedziow i co roku jak na zlosc po skandalicznych decyzjach odprawiaja Milan z kwitkiem.

 

 

A tak na serio, to nie kojarze bym cos pisal o potrojnej koronie.

 

Luz, to samo z Realem robią, gnoje. Już 2 najładniejszych piłkarzy kupili, co jeszcze mają zrobić ;/ ?

 

Oby tylko Niemcy skutecznością lepszą się popisali. O zgrozo, jak na zawodnika, który jest tuż za boskim Ronaldo, Mirek Klose marnuje w meczu kilka setek. Z Hiszpanią musi celnie uderzać.

 

Holandia mimo wszystko może mieć problem z Urugwajem. Kto wie czy te dzikusy nie wbiją sobie do głowy, że są narodem wybranym po tej dogrywce. A jak wiadomo, z fanatykami walczy się najtrudniej.

Odnośnik do komentarza

Gdybym był Ghańczykiem , znalazłbym suareza i zastrzelił :) Zachował sie mega(pipi), no ale urugwaj mu juz pewnie stawia pomnik i uznal swietym . Bo gdyby nie dziwkarske zachowanie tego piłkarza ręcznego czarne mudźiny z afrika były by w półfinale. No ale czas obstawic na finał Niemcy- Holandia

Odnośnik do komentarza

Hahaha najlepsze teksty komentatorów z 1/8 i 1/4 :potter:

Maciej Iwański:

- Zobaczymy czy dziś wieczorem będzie hiszpańska fiesta czy portugalska festa. Generalnie chodzi o to samo.

- David Villa, ciekawa historia życia. W wieku 9 lat spadł ze schodów.

- Nie ma joga bonito, jest joga desperado.

- 3 rzut rożny. Gdyby grali na podwórku, byłby karny.

No i oczywiscie na koniec szef wszystkich szefow Gmoch:

- Kuyt był bohaterem meczu. Grał jakby na tych folderach orał ziemię. :lol:

Odnośnik do komentarza

Przed chwilą skończyłem oglądac film, o ktorym niegdyś wspominał podczas komentowanego meczu Iwański - Les Arbitres/Kill the referee/ Zabic sedziego.

Dokument dosyc ciekawie i z innej strony pokazuje prace sedziow na Euro 2008, a jednym z bohaterow jest Howard Webb, ktoremu towarzyszy watek polski.

Ale nie o filmie chcę opowiadac, lecz chce przytoczyc slowa pewnego oficjela (nie wiem czy UEFA czy angielskiej ligi), ktore padly w tym filmie nt. stosowania powtórek przy dyskusyjnych sytuacjach podczas meczow.

 

"Pomoc dla sędziów nie powinna miec miejsca w futbolu, moim zdaniem, z jednego filozoficznego (lmao) powodu- zawodnicy nie mają żadnego technicznego wsparcia podczas meczów. My akceptujemy, chociaż niechętnie, ale akceptujemy, że popełniaja błędy. Sedziowie główni i asystenci powinni także wychodzi na boisko bez technicznego wsparcia i robic błędy. Musimy uczyc futbolu tak, aby zaakceptowac to, ze sedziowie tez beda robic błedy"

 

Nie mam pytan. Najgłupszy argument ewa.

Odnośnik do komentarza

O ile pamiętam Fifa kiedyś tam na konferencji zdecydowała o niewprowadzeniu powtórek z kilku powodów, m. in. że takie powtórki spowolnią dynamiczny mecz. Innym argumentem było to, że futbol jest właśnie prosty i przystępny dla całego świata. Chodzi też o to, by wszystkie kraje miały równe szanse, a wiadomo że w takiej Afryce gdzie dzieci kopią piłkę na piasku, nie ma mowy o powtórkach. Jeśli chcianoby to nawet wprowadzać w najważniejszych miejscach, to jest to drogi zabieg. O ile pamiętam, jeszcze sprawa rozchodziła się o to, by nie prowokować wprowadzania technologii, by futbol nią nie przesiąkł. Co do ostatniego argumentu, próbkę mieliśmy w spotkaniu Argentyny z Meksykiem, gdzie przypadkiem na telebimie puszczono gol Teveza (bo na ogół kontrowersyjnych sytuacji się nie puszcza na telebimie), to Meksykanie prawie że zlinczowali arbitra, plus oblegali go po meczu. Bo on widział, ale decyzji zmienić nie mógł. Ja nie chciałbym być w jego skórze wtedy. Już nie wspomnę, jak technologia może też okazać się niepraktyczna, a wtedy pomyśleć o wojnie na boisku gdy jedna lub druga drużyna próbuje wpłynąć swoją intepretacją na głównego sędziego.

Odnośnik do komentarza

O ile pamiętam Fifa kiedyś tam na konferencji zdecydowała o niewprowadzeniu powtórek z kilku powodów, m. in. że takie powtórki spowolnią dynamiczny mecz. Innym argumentem było to, że futbol jest właśnie prosty i przystępny dla całego świata. Chodzi też o to, by wszystkie kraje miały równe szanse, a wiadomo że w takiej Afryce gdzie dzieci kopią piłkę na piasku, nie ma mowy o powtórkach.

Równie dobrze możesz argumentować likwidację instytucji chłopca do podawania piłek. W końcu dzieci w Afryce się kłócą, "kto teraz pobiegnie", a futbol musi być wszędzie taki sam.

 

Co do ostatniego argumentu, próbkę mieliśmy w spotkaniu Argentyny z Meksykiem, gdzie przypadkiem na telebimie puszczono gol Teveza (bo na ogół kontrowersyjnych sytuacji się nie puszcza na telebimie), to Meksykanie prawie że zlinczowali arbitra, plus oblegali go po meczu. Bo on widział, ale decyzji zmienić nie mógł. Ja nie chciałbym być w jego skórze wtedy.

Ale to jest argument ZA możliwością korzystania z powtórek. Sędzia mógłby zmienić decyzję i Meksykanie nie chcieliby go ukatrupić.

 

Już nie wspomnę, jak technologia może też okazać się niepraktyczna, a wtedy pomyśleć o wojnie na boisku gdy jedna lub druga drużyna próbuje wpłynąć swoją intepretacją na głównego sędziego.

To będzie zupełnie inaczej, niż teraz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...