Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata - RPA 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Spalony był. Też miałem minę "WTF", ale pogooglowałem i się okazało, że takie są przepisy ;) Także już jest wytłumaczenie przed żonami/dziewczynami na oglądanie MŚ - mundial kształci ;)

 

Co do wuwuzele... przez całą połowę rozglądałem się po pokoju i szukałem skąd dochodzi ten odgłos roju pszczół. Shit straszny.

 

Meksyk ciśnie, ale bez większej skuteczności.

Odnośnik do komentarza

Podobnie jak ogqozo obstawiam zwycięstwo Urugwaju...Francuzi są ostatnio rozbici co potwierdził mecz z Chinami i jakieś ciągłe konflikty w kadrze. Forlan pyknie coś i po sprawie :D

Jeszcze co do meczu Meksyku z RPA pozytywnie zaskoczył mnie Dos Santos. Myślałem,że po odejściu z Barcelony już się skończył,a tu proszę całkiem nieźle sobie pogrywa dzisiaj :D

Odnośnik do komentarza

Czyli jak zawodnik drużyny przeciwnej jest na linii bramki to jest spalony? LOL

 

Dudek w studio TVP dobrze to wytłumaczył. Obrońca może zastosować pułapkę ofsajdową zostawiając napastnika w chwili podania sam na sam z bramkarzem - wtedy jest spalony. Ale jakby bramkarz wyszedł przed piłkę, a został obrońca na linii, to spalonego nie powinno być? :>

 

Wiki: "Zawodnik jest na pozycji spalonej, jeżeli w momencie podania do niego piłki, znajduje się bliżej linii końcowej boiska (połowy przeciwników) niż piłka i przedostatni zawodnik drużyny broniącej, o ile nie znajduje się na własnej połowie boiska. "

Odnośnik do komentarza

Już widzę śmiechy w każdym polskim domu na dźwięk nazwiska strzelca pierwszej na tym Mundialu bramki.

 

 

A kto strzelił?

 

Edit: A jednak gol Meksyku rzeczywiście był zdobyty nieprawidłowo. Sami są sobie winni, taki Franco miał okazję i powinien ją wykorzystać.

Edytowane przez Zwyrodnialec
Odnośnik do komentarza

Czyli jak zawodnik drużyny przeciwnej jest na linii bramki to jest spalony? LOL

 

Dudek w studio TVP dobrze to wytłumaczył. Obrońca może zastosować pułapkę ofsajdową zostawiając napastnika w chwili podania sam na sam z bramkarzem - wtedy jest spalony. Ale jakby bramkarz wyszedł przed piłkę, a został obrońca na linii, to spalonego nie powinno być? :>

 

 

Nie musi wychodzić przed piłkę. Linię spalonego tworzy przedostatni zawodnik drużyny broniącej się (o ile znajduje się na własnej połowie), nie ważne czy jest nim bramkarz czy zawodnik z pola. Piłka tworzy linię spalonego jedynie w sytuacjach gdy jej linia równoległa do linii bramkowej, znajduje się bliżej tej linii bramkowej, jak przedostatni zawodnik drużyny broniącej się. Czyli w sytuacji np. 2 atakujących z piłką na 1 bramkarza (lub innego zawodnika) wtedy piłka tworzy linię spalonego.

Z tym że przedostatni zawodnik to znaczy przedostatni zawodnik na boisku. Jak ktoś sobie zszedł z boiska przez linię bramkową (np lekka kontuzja, lub jakoś inaczej tam trafił) to już nie jest przedostatnim zawodnikiem tylko zawodnikiem poza polem gry. Jak ktoś sobie wyjdzie poprzez linię bramkową wchodząc do bramki to też jest poza polem gry chociaż za takie coś to albo jest żółta kartka jeżeli to było specjalne opuszczenie boiska albo ignore jeżeli ktoś tam po prostu podczas walki wpadł.

Odnośnik do komentarza

Kogo nie lubią?

 

Gourcuffa. Bo ponoć strzela z ucha o tym co się dzieje w szatni - pupilek trenera.

 

Do tego za zczuba.pl: Patrice Evra gra właśnie 30 mecz w reprezentacji. I jest jej kapitanem. Więcej rozegranych spotkań spośród Francuzów na boisku mają: Abidal, Gallas, Toulalan, Gouvou, Ribery i Anelka. Widać Domenech bardzo lubi jego znak zodiaku.

 

Jaja rzeczywiście :P

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie sytuacja z tym spalonym w meczu RPA vs Meksyk jest zrozumiała, lecz wolałbym uniknąć takich zasad w piłce nożnej. Chodzi w niej oto, że przed zawodnikiem strzelającym musi być co najmniej dwóch piłkarzy drużyny przeciwnej nie licząc bramkarza w momencie sytuacji na spalony. Według przepisów decyzja sędziego była jak najbardziej słuszna. Mnie się niedobrze dzieje na widok czegoś takiego, powinien być zaliczony normalny gol. Co z tego że stał tam tylko jeden zawodnik RPA (nie licząc bramkarza). Z dupy są te przepisy.

 

. Sędzia gola nie uznał, bo napastnik był na ewidentnym, dwumetrowym spalonym. Co prawda w bramce stał obrońca RPA, ale bramkarz był w momencie podania przed zawodnikiem (patrząc od bramki), który strzelił bramkę. Przepisy piłki nożnej jasno określają, że w momencie podania zawodnik atakujący musi mieć przed sobą co najmniej dwóch rywali. Czy jest wśród nich bramkarz czy nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...