Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

No ale dysk to nie problem, mam pod dostatkiem SSD, więc któryś bym włożył.

 

Z tym że tam nie wsadzisz dowolnego dysku, tylko dedykowany:

https://www.ifixit.com/Guide/MacBook+Pro+13-Inch+Retina+Display+Mid+2014+SSD+Replacement/27849

Tutaj sobie sprawdź ceny:

http://www.cortland.pl/peryferia/dyski-twarde/karty-ssd.html

Edytowane przez Kris77
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W przyszlym tygodniu jadę po Macbooka Air dla mojej narzeczonej. Czy przy pierwszym kontakcie mam się przygotować na szok? Będzie to pierwsze komputerowe japko w domu. Czy OSX niesie za sobą ograniczenia rodem z iOS ? Czy osobie, która nie będzie grała w gry warto doplacać do MB Pro?

Odnośnik do komentarza

Oki to poczekam, chociaz i tak mam codzienne suszenie glowy :) Ona bedzie go uzywac jak to kobieta, czyli internet, jakas podstawowa obrobka zdjec i muzyka. OSX wymaga dedykowanego MS office czy jest jakas nakladka, ktora umozliwia instalacje orginalu z Windowsa, tak jak to jest na linuxie ?

Odnośnik do komentarza

Oki to poczekam, chociaz i tak mam codzienne suszenie glowy :) Ona bedzie go uzywac jak to kobieta, czyli internet, jakas podstawowa obrobka zdjec i muzyka. OSX wymaga dedykowanego MS office czy jest jakas nakladka, ktora umozliwia instalacje orginalu z Windowsa, tak jak to jest na linuxie ?

 

Dostaniesz pakiet iWork za darmo z komputerem. Korzystam zamiast Office, zapisuje i odczytuje w .doc i .xlc. Teraz jest darmowy pakiet Preview Office 2016 dla Mac, można pobrac od MS. Niedawno tez sprzedawałem kod na Office 365. 100 kilka złotych kosztuje na rok subskrypcja Office, w tym jest Windows/Mac + miejsce w OneDrive + minuty na Skype + tablet/smartfon i możesz pobrac i używać całego pakietu. Dobrze, nie warto piracić, jak można trzymac dokumenty w chmurze, a nie kosztuje to już grubych setek jak kiedyś. Do takich zadań wystarczy jej Air, jeśli ta edycja zdjęć to nie jakieś duże RAWy o wysokich rozdziałkach. Polecam jednak dopłacić i wziąć 8GB RAMu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

Upadet dostal MB Pro 13 cali i Air 11 i 13 cali.

MACBOOK_GIGGLES.0.0.gif

2b505d57-a8ec-4afb-b14c-70cd8c170dda.jpg

The new MacBook has a 12-inch screen, which joins Apple's Retina display family with a 2304 x 1440 resolution

The new MacBook will be available in silver, space gray, and, in Phil Schiller's words, "stunning gold." The starting price is $1,299 and shipping

begins on April 10th.

 

 

Specyfikacja i cena:

  • 256 GB pamięci masowej flash z magistralą PCIe na płycie głównej1
  • Dwurdzeniowy procesor
    Intel Core M 1,1 GHz
    Turbo Boost do 2,4 GHz
  • 8 GB pamięci RAM
  • Intel HD Graphics 5300
6 299,00 zł
 
  • 512 GB pamięci masowej flash z magistralą PCIe na płycie głównej1
  • Dwurdzeniowy procesor
    Intel Core M 1,2 GHz
    Turbo Boost do 2,6 GHz
  • 8 GB pamięci RAM
  • Intel HD Graphics 5300
7 799,00 zł
Edytowane przez Zaqair
Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

Jaki update dostał Air i Pro? Air z retiną wreszcie? Generalnie nie znam się ale wydajnościowo to jest tak że Air<MacBook<MacBook Pro? Ten nowy MacBook to taki produkt pośredni? I w ogóle te ceny niby podstawka 1300baksów a na nasze z podatkami 6200 :scratch_one-s_head: /cebula.

Air dostaly nowe procki i Thunderbolt 2. Pro 13 cali dostal nowe procki,szybsza pamiec flash.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...