Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat jeżeli mogę się przypie,rdolić to każdy kto zajmuje się profesjonalną grafiką albo wideo to pracuje na OSXie.

 

 

A to dziwna sprawa, ze firmy kupuja 4000 USD iMaci zamiast 2x szybsze PC. Wszyscy przeplacaja dla zasady?

 

Jakies konkrety czy wszyscy tak po prostu profesjonaliści wola 2x wolniejszy rendering ale za to fajne logo na komputerze? I pytanie czy profesjonalista to typek z macbookiem pro 13".

Odnośnik do komentarza

w Platige Image pracują na Macach. Przynajmniej 80% osób. No i to raczej nie chodzi o wydajność, bo oglądając porównania highendowych PCtów i Maców różnica jest minimalna a bardziej o niezawodność i stabilność zarówno sprzętu oraz oprogramowania.

Edytowane przez Szejdj
Odnośnik do komentarza

Sprawdz OSX na jakiejs wirtualnej maszynie czy Ci w ogóle odpowiada.

 

To tak jakby sprawdzić czy seks jest spoko waląc konia do ostatniej strony Faktu lmao

 

Na VirtualBoksie nie doznasz tych wszystkich gestów które robią całą robotę podczas używania Makksiążki Pro/Powietrze.

 

No i jeśli do kodowania to dopóki nie jesteś programistą C# i nie potrzebujesz VS bo inaczej kaplica to nawet się nie zastanawiaj, bo innej opcji po prostu nie ma.

Odnośnik do komentarza

w Platige Image pracują na Macach. Przynajmniej 80% osób. No i to raczej nie chodzi o wydajność, bo oglądając porównania highendowych PCtów i Maców różnica jest minimalna a bardziej o niezawodność i stabilność zarówno sprzętu oraz oprogramowania.

 

Minimalna różnica? 50-100% to minimalna różnica szejdi?

 

https://www.slrlounge.com/lightroom-mac-vs-pc-speed-test-4k-imac-vs-4k-custom-pc-performance-test/

 

 

Raven: ja nie hejtuje Macbooka jako komputera samego w sobie, dla mnie to jest najlepiej jakosciowo wykonany komputer jaki mozna dostac.

 

 

Szejdi zna profesjonalistów z PImage pracujących na macach, ja znam profesjonalistów gdzie liczy się czas przy renderingu video na 16+ rdzeniowych stacjach roboczych które można skonfigurować 2x mocniej niż to samo (jeśli możliwe) od Apple.

 

Pytanie o jakich profesjonalistach mówimy. Bo zawodowy fotograf pewnie fajnie wygląda z retiną 5k na biurku i podpiętym macbookiem i jemu taka wydajność wystarczy do ogarnięcia każdego zlecenia za grube pieniądze. Znam też fotografów, co muszą mieć do obróbki PC z mocno wypasionym podłączonym i kalibrowanym hardwareowo i regularnie NECiem gdyż dzięki temu mogą zapewnić jakość i szybkość swojej pracy, która nie jest dostępna na sprzęcie Apple.

 

Profesjonalistką jest też pewnie Pani projektantka z MacBookiem Pro, której on wystarcza do zarabiania godnych pieniędzy. Ale czy profesjonaliści renderujący sceny cgi w studiu filmowych robią to na zwykłym macu pro czy jednak potrzebują znacznie większej mocy obliczeniowej i robią to jednak na 32 rdzeniowych stacjach dajmy na to od HP to już chyba inna para kaloszy i magia aluminiowej kostki od Apple gdzieś chyba ustępuję miejsca chłodnej kalkulacji co się bardziej opłaca.

Odnośnik do komentarza

w Platige Image pracują na Macach. Przynajmniej 80% osób. No i to raczej nie chodzi o wydajność, bo oglądając porównania highendowych PCtów i Maców różnica jest minimalna a bardziej o niezawodność i stabilność zarówno sprzętu oraz oprogramowania.

 

 

Z tą stabilnością to bym osobiście nie przesadzał... Kiedyś tak, dziś nie do końca. Używam Mac-ów od prawie 20 lat (nigdy nie miałem swojego komputera na Windowsie) i z roku na rok jest coraz gorzej. Mój obecny komp to MacBook Pro Retina i5, 128 GB HDD i 8 GB Ram. I mam rwące animacje złączania dwóch okienek, zrywające połączenie WiFi, którego Apple nie potrafi\chce naprawić od systemu Yosemite - czyli od prawie 2 lat. Otwarte 5 programów (Finder, iTunes, Safari, Sparrow i Affinity Photo) powoduje piłkę plażową, bo system nie wyrabia. Nie mówiąc o zwiechach całego systemu...

Może na Windows jest jeszcze gorzej, ale na Mac'u kiedyś było lepiej. Stabilniej. Sprawniej. Wszystko jest teraz takie jakieś przeraźliwie niedopracowane. Dostajemy nowe ficzery typu gadanie przez Mac jak mamy sparowanego iPhone, wszystko w chmurze, kontynuowanie pracy na dokumentach iCloud. Ale wszystko i tak ch.uj strzeli jak komp zerwie połączenie WiFi zje.bane permanentnie od 2 lat.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

Takie opinie również słyszałem, że wcale nie jest tak kolorowo z tym OSX, ale nadal jest o niebo lepiej niż na śmiesznym Windowsie. Sam byłem świadkiem jak kumpel na highendowym iMacu 5K nie był w stanie normalnie pracować, bo komputer miał freezy na kilka sekund co kilka sekund i nie był w stanie zapisać dokumentów otwartych. 

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

szukam, narazie 100zł drożej ale z pewnego sklepu a nie pc outlet. zaraz wam poogarniam zniżki do xkoma xd

 

na bank gdzieś mi śmignął za 3200zł tylko nie wiem czy 11stka czy 13stka

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

http://ispot.pl/macbook-air/apple-macbook-air-13-calowy-core-i5-16ghz-8gb-128gb-iris-hd-6000,id-77480 to jest spoko ale widze już cebule na horyzoncie

oł gad znalazłem XDDDDDDDDDDDD

 

http://ispot.pl/s,znizka-edukacyjna

 

niby promocje sie nie łaczą ale można spróbować użyć ceny normalnej - 6% lub 8% jak znacie belfera xd teoretycznie 3450zł

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...