Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Problem:

 

Macbook z programem Outlook dla maka lub Mail, nie moze się połączyc z serwerem na home.pl.

W pracy, na kompie stacjonarnym z  windowsowym outlookiem łączy sie i odbiera/wysyła pocztę, na maku, po dobrej konfiguracji (wszystkie hasełka i nazwy) wyskakuje błąd, że program nie moze sie połaczyc z serwerem" itd. 

Wina jest po stronie administratora tego serwera czy cos źle konfiguruje?

Odnośnik do komentarza

Zle konfigurujesz. I prawdopodobnie zle ustawiasz odbior/wysylke z SSL, uwierzytelnianie i porty.

 

 

No chyba ze masz na macu jakiegos firewalla w stylu Peerblock to wtedy musisz recznie w nim odblokowac polaczenia do IP home.pl

Ja u siebie mam podobnie z OVH, domyslnie ich pule IP sa blokowane przez firewall i trzeba recznie je dodawac do whitelisty.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

2 pytania z natury komputerowej


 


1) Laptop + TV, oglądam filmy z sieci i czasem jest 1-2 sekundowa "zwiecha": obrazu, nieważne w jakiej jakości film streamuje, zawsze to się dzieje. 


Na YT tego nie ma. Laptop to macbook pro retina, TV nowiótki, więc to chyba nie wina sprzętu, może kabla hdmi za 10 zł?


 


 


2) Czasem jak zamykam macbooka i później otwieram, przez sekundę jest taki obraz rozpackany, same piksele i w ogóle jakieś dziwne artefakty na całym ekranie.


Dzieje się tak od momentu, gdy zacząłem podłączać lapka do tv kablem. Co to jest?


 


plusiki rozdam.


Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

 

2 pytania z natury komputerowej

 

1) Laptop + TV, oglądam filmy z sieci i czasem jest 1-2 sekundowa "zwiecha": obrazu, nieważne w jakiej jakości film streamuje, zawsze to się dzieje. 

Na YT tego nie ma. Laptop to macbook pro retina, TV nowiótki, więc to chyba nie wina sprzętu, może kabla hdmi za 10 zł?

 

 

2) Czasem jak zamykam macbooka i później otwieram, przez sekundę jest taki obraz rozpackany, same piksele i w ogóle jakieś dziwne artefakty na całym ekranie.

Dzieje się tak od momentu, gdy zacząłem podłączać lapka do tv kablem. Co to jest?

 

plusiki rozdam.

 

 

1. Może wina słabego połączenia wifi, albo przeglądarki. Skąd streamujesz ten film? Może spróbuj używać Chrome, albo zaktualizuj Flasha do nowszego, czy tam innego Silverlighta. Najlepiej to wypożyczaj filmy na iTunes, albo innym VOD i problemu nie będzie, bo mają dobrą infrastrukturę,a  ty pewnie na jakimś kinomaniaku oglądasz.

 

2. Też tak mam od Yosemite. Od mniej więcej miesiąca mi się pojawia. Nie wiem od czego. Miałem nakręcić to na video i zapytać speców, ale mi sie nie chciało, może sobie o tym przypomnę i dam ci znać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

byłem z lapkiem w sklepiku apple, pierwsze co to sprawdzić kabel, tutaj mam taki za 10 zł, ale pamiętam, że gdzieś miałem taki juz lepszy hama, więc sprawdzę. Doradzali też reinstall systemu, ale to dla mnie ostatnia opcja.

Zrobiłem te flashe, problem z sekundowymi cięciami jest, ale zniknął ten drugi, problem rozmazanego obrazu przy wznawianiu.

Sprawdze tez opcje z chrome, tak jak pisałeś.

Odnośnik do komentarza

Jak nic nie pomoże to zainstaluj system ale nie z jakiejś utworzonej wczesniej kopii przez TimeMachine, tylko najlepiej świeża kopia z pendrive'a USB - dla mnie nowa wersja OSX'a to zawsze okazja do porzadku, zainstalowania najnowszych wersji programów, szybsza wydajnośc kompa itp. Zadziwiające jest to że majac kompa z końca listopada 2014r (wyszedł wtedy nowy macboocpro retina) z każdym updatem OSXa nie zauważam spowalniania kompa, co w przypadku windowsa na 2,5 rocznym sprzęcie byłby juz problem...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...