Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaqair

Sądziłem ze ktoś tutaj jest obeznany w lapkach tańszych firm, glupsze by było się pytac właścicieli Acera o dobręgo macbooka.

Przeciez macbook to tylko apple jest :facepalmz:

Edytowane przez Zaqair
Odnośnik do komentarza

Chce. Laptopa. Komputer podróżny. Alternatywny do aira13. Ma być porownywalnie poręczny. Pytam wlascicieli elitarnych sprzętów o zdanje na temat budżetowych. Pytanie wlascicieli mondeo o ferrari jest bezsensu.

Jak tego nie rozumjesz to napisz. Jestem cierpliwy i wyrozumiały, robiłem kiedyś wolontariat u specjalnej młodzieży.

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Głupi jestem, przecież jak się nie znam na laptopach to wystarczy wpisac  to w google.

Na pewno wyleci mi jakies forum na ktorym ktoś zadał podobne pytanie.Gorzej jak trafie na odpowiedz

 

 Takiś mądry a z googli nie umiesz korzystać? Albo chociaż pisać w odpowiednim temacie? Pan wolontariusz od siedmiu boleści.

 

Głupi jestem, przecież jak się nie znam na laptopach to wystarczy wpisac  to w google.

Na pewno wyleci mi jakies forum na ktorym ktoś zadał podobne pytanie.Gorzej jak trafie na odpowiedz

 Takiś mądry a z googli nie umiesz korzystać? Albo chociaż pisać w odpowiednim temacie? Pan wolontariusz od siedmiu boleści.

 

 

Edytowane przez Toudi_89
Odnośnik do komentarza

Ziomeczki, pomocy. Coś nowego mogę sobie w firmie wybrać. No ja nie mam zielonego pojęcia który model brać, niech ma jak najszybszy procek, GPU nie jest takie ważne. Dobrze, jakby był Pro, ogólnie do developerki będzie używany.

Pewnie ze trzy kanty mogę wydać, może cztery.

Odnośnik do komentarza

Ziomeczgi, różowe artefakty na białych polach to na 100% zdupcona matryca? Wyskoczyl mi taki szajs w zeszłym tygodniu, Macbook Pro late 2009 - w zasadzie z dupy bo niby po podróży, ale stał odpalony spokojnie 15 minut i nagle zgrzyt i białe pola zmieniające się w dyskotekę.

 

Zaniosłem do iDoctora, ale powiedzieli że matryca panie i nawet nie rozkręcali. Wiadomo, że na matrycę nową mnie nie stać więc szukam szczęścia, jest możliwość żeby to było coś innego niż ekran? Grafy odpadają bo na obu jest dobrze, tak samo na zewnętrznym wyświetlaczu; z innych objawów zauważyłem że mocniej się grzeje a ekran, gdy go dotykam paluchem, reaguje jak normalny LCD pod mocnym naciskiem - coś czego wcześniej na bank nie było.

Odnośnik do komentarza

Ziomeczki, pomocy. Coś nowego mogę sobie w firmie wybrać. No ja nie mam zielonego pojęcia który model brać, niech ma jak najszybszy procek, GPU nie jest takie ważne. Dobrze, jakby był Pro, ogólnie do developerki będzie używany.

Pewnie ze trzy kanty mogę wydać, może cztery.

Ja bym mimo wszystko w tej cenie raczej szukał możliwie najmocniejszej konfiguracji Aira. Wcześniejsze wersje MBP z Retiną cierpią na spadki wydajności UI, bo zintegrowana grafika nie wyrabia z tak wysoką rozdzielczością. No chyba że weźmiesz MBP bez Retiny, ale to już staroć jest i chyba lepiej w Aira zainwestować.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Żaden z nich, wszystkie to stare Pro. Weź pogadaj z szefem, czy ci nie odliczy VAT-u, skoro potrzebujesz komputer do developerki, ewentualnie z kimś z rodziny kto prowadzi firmę i kup Retinę. Weź na raty, albo wbij zęby w ścianę i dołóż jeszcze tego tysiaka bo różnica naprawdę bedzie, czy to pod względem obrazu, czy szybkości działania i wsparcia przez Apple. Kupisz tego grubasa i będziesz musiał i tak dołożyć, bo to albo bateria już słaba, albo RAMu trzeba dołożyć, albo SSD. Dołóż od razu i nawet Aira kup tego z Haswellem z 2013 roku, jak ma 8GB RAMu to spokojnie do developerki ci styknie.

Odnośnik do komentarza

Serio za 4000 zł kupię Retinę, która nie będzie tym modelem, który jeszcze sobie nie radził z taką rozdzielczością? Wiesz, teraz cisnę na C2D w modelu z 2008 roku, więc 15 cali z i7 z 2011 będzie sporym ulepszeniem ;D

Odnośnik do komentarza

A czemu nie bierzesz Aira pod uwagę? Te najnowsze modele z mocniejszym prockiem i 8GB RAMu to dobre maszyny, ty potrzebujesz wysokiej wydajności? Jeśli programujesz na Andka to i tak 16GB potrzebujesz dla Android Studio i Retinę dla wysokiej jakości grafik, więc tego grubego Pro poprzedniej generacji bym odrzucał na starcie. No chyba, że będziesz korzystał z zewnętrznego monitora.

Odnośnik do komentarza

ktorego aira i ktorego pro najlepiej jest teraz kupowac? nie zmienialbym swojego samsunga ale w pracuje na makach i jak sie troche pouzywa appleowskiego touchpada to juz sie ciezko przyzwyczaic na to samsungowe g o w n o

 

mysle, ze air mi wystarczy do przegladania netu, maili, czasami do obejrzenia filmu i troche football managera. pro jest zbyt mocny jak na moje potrzeby wiec to bylaby kasa wyrzucona w bloto

 

nowe (2015) sa dla mnie za drogie wiec myslalem o poprzednich modelach. w pracy kumpel ma air z 2011 i sobie chwali wiec skoro myslalem o 2012-14 to mysle ze nie powinno byc lipy

Odnośnik do komentarza

Mam tą piętnastkę z i7. Retina to nie jest, ale 1680x1050 to też całkiem sporo. Wreszcie mam laptopa, który potrafi wytrzymać 7-8h na baterii :banderas:. Faktycznie, jest dosyć spory, ale dodatkowa przestrzeń na ekranie przyda się do programowania. A śmiga naprawdę godnie.

 

I Q-jot napisał mi, że once you go Mac you never go back. Jaka to jest prawda ;/. Jak teraz dotykam jakiegoś plastikowego laptopa z Windowsem, to się zastanawiam jak ludzie w ogóle z tego mogą korzystać. I tu nie chodzi o sam system, bo Winda jest spoko (ale do programowania już nie aż taka super), tylko ta jakość wykonania, te imitacje touchpadów, te hałasujące wiatraki, te klawiatury, o ja yebie...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

>matryce z kątem widzenia 15 stopni

>wklęsłe touchpady, z jakimiś wypustkami, (pipi) po lewej stronie obudowy xD

>zawiasy, przez które ekran się giba jak jaja w luźnych majtach

>naklejki ULTRA CELERON HDx8 RADEON EXPIERIENCE

 

Fuj. Laptopy? Nigdy nie szanowałem. Tak jak piszesz kruku, i W10 i OSX to znakomite systemy, ale lapki od windy to xD

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

No te naklejki ze specyfikacją pod klawiaturą których lud sobie nie odkleja xDDDDD

 

Z drugiej strony są też ludzie, którzy obklejają sobie pokrywę od Makbuka jakimiś śmiesznymi nalepkami, nie do końca szanuję.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...