Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Na świeżo bym postawił tego kapitana. Jak to zrobić ? (xd)

Można zainstalować z pendrive'a (np. tu jest opisane: http://arstechnica.com/apple/2015/09/how-to-make-your-own-bootable-os-x-10-11-el-capitan-usb-install-drive/ )

Ja jak instalowałem Yosemite to akurat nie miałem wolnego pendrive'a pod ręką i po prostu zrobiłem drugą partycję a po instalacji ją usunąłem. 

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

http://allegro.pl/1000gb-apple-mac-mini-a1347-2-4ghz-hdmi-4gb-fv23-i6175959926.html- jest sens inwestować w takiego Miniacza? Da radę wrzucić do niego SSD? Przydałby mi się Mac, do zapoznania się z ekosystemem oraz ogólnie służyłby tylko do nauki kodowania, ew youtube czy jakiś film.

 

Będzie toto działało sprawnie? 

Da się wrzucić tam SSD, aczkolwiek to już jest sześcioletni model, więc cudów nie będzie. El capitana da się zainstalować, ale Xcode na 4GB RAMu to nie będzie nic przyjemnego (tak samo wszystkie IDE oparte na Javie, czyli IntelliJ, WebStormy, itp). Jakbyś dołożył trochę ramu i wrzucił SSD to powinien całkiem znośnie działać. Tutaj jest El Capitan na tym dokładnie modelu

. Edytowane przez _Shaman_
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Od kiedy kupuje sie maca do do photoshopa edytowania filmow lol. PC w tej cenie jest wydajniejszy i tak. Nikt kto nie zajmuje sie profi renderingiem albo obrobka nie kupuje maca tylko sklada w tych samych pieniadzach cos znacznie lepszego.


Cos co bedzie mialo faktyczne przelozenie na lepsza i szybsza prace przy zleceniach.

Odnośnik do komentarza

potrzebuje do szpanowania w starbucksie :/// przecież nie będę targał PC z monitorem do kafejki ;/

 

 

nie no, mam mocnego PC a tego macbooka chciałem do zapoznania się z systemem, ew do jakiegoś kodowania bo może okaże się, że się będę wkur,wiał na brak paska startu i nie będę w stanie użytkować go normalnie.

 

Ogólnie i5 drugiej generacji, 8gb ramu, dysk SSD to dość solidne podzespoły do domowego użytku

Odnośnik do komentarza

potrzebuje do szpanowania w starbucksie :/// przecież nie będę targał PC z monitorem do kafejki ;/

 

 

nie no, mam mocnego PC a tego macbooka chciałem do zapoznania się z systemem, ew do jakiegoś kodowania bo może okaże się, że się będę wkur,wiał na brak paska startu i nie będę w stanie użytkować go normalnie.

 

Ogólnie i5 drugiej generacji, 8gb ramu, dysk SSD to dość solidne podzespoły do domowego użytku

 

Do kodowania to akurat maki są najlepsze (no chyba że chcesz coś pisać w c#). Można też na linuksie, ale nie każdy chce się z tym bawić.

Odnośnik do komentarza

Od kiedy kupuje sie maca do do photoshopa edytowania filmow lol. PC w tej cenie jest wydajniejszy i tak. Nikt kto nie zajmuje sie profi renderingiem albo obrobka nie kupuje maca tylko sklada w tych samych pieniadzach cos znacznie lepszego.

 

Cos co bedzie mialo faktyczne przelozenie na lepsza i szybsza prace przy zleceniach.

Bizon jak zwykle musi przyjsc i sie przy(pipi)ic. Tak wymienilem pierwsze co mi przyszlo do glowy zeby sie chlopak okreslil do czego chce tego macbooka.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...