Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś ciężko było sobie wyobrazić skoki bez Małysza, a dziś jakoś ciężko sobie wyobrazić jak to było, gdy skakał i praktycznie był jedynym znaczącym naszym reprezentantem. Dziś mamy kilku reprezentantów, którzy mogą odpalić, a Małysz jest rozgadaną pyzą w tv. Się pozmieniało, kurde.

 

Mogliby jeszcze zrobićzestawienie, ile pieniążków zarobili Małysz i Stoch :nosacz:

Odnośnik do komentarza

To Stoch miał taki kiepski sezon 15/16 że na 22 miejscu w generalce skończył? Jak zaczął swój prime nie pamietałem żeby tak dalego poza top10 wylądował w generalce.

 

Z pieniążkami byłoby ciekawie bo za najlepszych czasów Małysza opłacana była tylko czołowa dziesiątka, ale nagrody były też sporo wyższe. TCS był dużo lepiej opłacany, za to teraz jest Raw air i tam można zarobić. No i Stoch ma sporo sukcesów z drużyną. Konkursów też chyba jakoś więcej teraz jest.

 

 

Dawno nie czekałem na konkurs tak jak dziś:banderas:

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, D.B. Cooper napisał:

To Stoch miał taki kiepski sezon 15/16 że na 22 miejscu w generalce skończył? Jak zaczął swój prime nie pamietałem żeby tak dalego poza top10 wylądował w generalce.

 

Z pieniążkami byłoby ciekawie bo za najlepszych czasów Małysza opłacana była tylko czołowa dziesiątka, ale nagrody były też sporo wyższe. TCS był dużo lepiej opłacany, za to teraz jest Raw air i tam można zarobić. No i Stoch ma sporo sukcesów z drużyną. Konkursów też chyba jakoś więcej teraz jest.

 

 

Dawno nie czekałem na konkurs tak jak dziś:banderas:

Z tego co pamiętam w tamtym sezonie miał kontuzje i pauzował kilka konkursów. 

Odnośnik do komentarza

No najbardziej szkoda, że Małysz w swoich czasach był jeden i na jakikolwiek sukces w drużynowce nie miał co liczyć.

No i dla mnie zawsze Adas > Kamil, jakos uwazam ze w swoich czasach Adam mial po prostu legendarnych przeciwnikow z ktorymi walczyl jak rowny z rownym, a Kamil gdy inni mieli swoje chore primetime jak Prevc, Freund mógł kiełbasę czyścić. Swoje oczywiście okresy też miał, ale chyba już nostalgia mnie mocno ściska i nigdy to nie będę uważał za lepszego od Małysza. Nie oamietam zeby Stoch az tak w swoich najleoszych czasach niszczyl przeciwnikow jak Malysz.

Odnośnik do komentarza

Trzy Olimpijskie złota i za kilka godzin prawdopodobnie trzeci Złoty Orzeł. Deal with it.  

Małysz to dominator, który rządził przez lata, ale po latach pamięta się Igrzyska i TCS a nie zwycięstwo nad Szmitem w Willingen. Dlatego wstrzymajmy się z tymi porównywaniami do dnia w którym Stoch odwiesi narty na kołek i zacznie jeść  golonkę z grilla :lapka:

Odnośnik do komentarza

Ale Malysz to Malysz. Dla mnie on jest najwiekszym sportowcem w historii tego kraju, a co dopiero skoczkiem. Stoch jest wielki ale zeby jeszcze 20 zlotych zdobyl na IO to nigdy w serduszku nie przebije Adasia. No i te wojny z Hannawaldem, Schmidtem czy Ahonenem. Przypominam ze niemce w tamtych czasach to trenowali w laboratoriach czy tunelach aerodynamicznych a Malysz napierdalal przez kozla na smierdzacych salach gimnastycznych. Prawdziwy bohater. Cos jak Brodka wygrywajac zloto na lyzwach gdzie w Polsce nie bylo ani jednego toru. Tylko ze jemu to raz sie udalo a Malyszowi co tydzien.

 

Aha, dzisiaj pierwszy raz w tym roku siadam do skokow. Jak cos sie spierdoli to :) 

Odnośnik do komentarza

Myslalem podobnie ale sezon w ktorym wygral wszystkie konkursy tcs, zlota olimpijskie, raw air jednak sklania mnie ku temu zeby powiedziec ze Stoch jako skoczek przeskoczyl Malysza. W sercu? Tutaj nie ma co nawet dyskutowac. Malysz byl jeden. Bulka z bananem. Skromny polaczek,dekarz ktory SAM niczym avenger niszczyl zło w postaci Szmita i Hannawalda na najwiekszych skoczniach swiata. FLYING POLE. No i 3 pś z rzędu to jest po prostu zaoranie. To byly piekne czasy. Przy komentarzu "Przepraszam panstwa ale nie moze tyle skoczyc Hautameki" z val di fiemme robia mi sie mokre oczy. Chyba najpiekniejszy konkurs.

 

Ale pisanie ze Stoch nie dominowal jak Malysz jest jednak troche słabe. 

Juz zapomnieliscie ten sezon? Nie pamietam skoczka ktory tak miazdzyl jak wtedy Stoch. Ryoyu z nastepnego sezonu sie chowa. Stochowi obnizano dwie belki a on skakal zdecydowanie najdalej. To byl wtedy zawodnik z kosmosu.

 

 

Johansson bije rekord skoczni. Horngaherr mimo to obniza jeszcze belke Stochowi. Odpowiedz sami widzicie. 

Screenshot_20210106-161536.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...