Skocz do zawartości

TOP 10 na PSXa !!!


Canaris

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko wybrać dziesięć, ale spróbuje

 

Metal Gear Solid oczywiście 

Final Fantasy VII

Crash Bandicoot Trylogia

Tony Hawk Pro Skater 2 i jak dobrze pamiętam katowanie rekordowego triku na venice beach na kilka milionów punktów :)

Colin Mcrae Rally 2

Dino Crisis 1, 2

Tenchu 1, 2

Heart of Darkness

Driver

Pandemonium

Odnośnik do komentarza

Metal Gear Solid

 

One and only MGS nr 1. Zalet Metala nawet nie mam po co opisywać.Gra życia.

 

reszta gier bez numerków.

 

Soul Blade

Genialny przodek Soul Calibura. Epickie intro, wspaniała muzyka (plansza Cervantesa) i tony zabawy w weapon master mode. Cud miód orzeszki.

 

Tekken 3

 

Najwieksza frajde sprawiało mi odblokowywanie nowych postaci i ogladanie renderowanych zakończeń. Byla szajba z kolega ale nie taka jak przy SB i ...

 

Bloody Roar 1 & 2

 

W tą bijatykę cioraliśmy z kolegami najwięcej. Ogromy fun z gry, zamiana w bestie, never ending combo Shen Longa i katowanie kolegi który przegrywal 30 do zera B-)

 

FF 7

Magiczna gra. Z ta gra spedzilem cale wakacje grajac z kumplami na spółe bo tylko ja miałem PSXa. Rozmowy do pozna przy piwku wieczorami o materii, shinrze i innych behemotach. <3

 

FF Tactics

Taktyka skur.wysynu. Ileż ja sie nawku.rwiałem przy tej grze ale jaka stysfakcja później po pokonaniu trudnych przeciwników. No i TA fabuła. Musze sobie tą grę odświeżyć.

 

Micro Machines V3

Nigdy nie miałem multitapa a w tą gre można było grać jednocześnie we 4ech na 2óch padach i to była frajda jak 100mietków.

 

Metal SlugX

Beka z pseudo nazistow i strzelanie do kosmitow w cudownej 2 wymiarowej grafice.Śrubowanie wynikow. Rangi wojskowe i przechodzenie na jednym życiu. Oł je.

 

Harvest Moon: Back to Nature

JestĘ FarmerĘ. Dziesiatki godzin na sadzeniu pieleniu podlewaniu i chodowli trzody chlewnej

Czy to jest normalne ? Nie wiem ale bawilem sie świetnie.

 

Spiderman

Najlepsza gra z pajęczakiem. Tryb What If miszcz.

 

Taka oto moja top ten.

Edytowane przez Bjały
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Moje Top 10:

 

1. Metal Gear Solid

2. Suikoden 2

3. Front Mission 3

4. Final Fantasy Tactics

5. Silent Hill

6. Tekken 3

7. Crash Team Racing

8. Gran Turismo 2

9. Tomba 2

10. Vagrant Story

 

Strasznie ciezko mi sie uklada takie listy. PSX akurat mial mega duzo gier i na pewno boli ze nie udalo sie wcisnac ISS'a, FF VII i IX, Xenogears, Soul Reavera, Soul Blade'a, Crasha, Spyro, Residenta, SF Alpha 3, Tomb Raidera, Syphon Filtera i kilku innych. Dobrze ze przynajmniej czesc z tych gierek mozna ograc cyfrowo na Vicie/PSP bo raz na jakis czas lubie do tych gier wracac :)

Odnośnik do komentarza
1.Metal Gear Solid

 

Początek wspaniałej serii, która do dziś jest jedną z moich ulubionych. Na mojej półce znajdują się oczywiście wszystkie części na konsole, które posiadam.

 

2.Seria ISS/PES

 

Czasy świetności PESa i niezapomniane mecze z bratem przy konsoli. Pady lubiły latać po pokoju ze złości.

 

3.Vagrant Story

 

Gra, którą w przeciągu kilku lat próbowałem przechodzić po kilka razy i to z mizernym skutkiem, aż w końcu udało mi się... w czasach PS3 i bawiłem się lepiej niż przy jakimkolwiek RPG'u z późniejszych generacji.

 

4.Final Fantasy Tactics

 

Tutaj trochę oszukuję bo Tacticsa ograłem dopiero jako remake na PSP, gdyż w czasach PS1 próbowałem w to ciorać z mizernym skutkiem z racji wieku, ale niezmiernie się cieszę, że ten tytuł mnie nie ominął.

 

5.Silent Hill

 

Wzór horroru. Jestem wielkim fanem pierwszych trzech części SH i mimo, że tą ograłem już po ograniu dwójki i trójki to jedynka jest wysoko na mojej liście. A muzyka Akiry Yamaoki to mistrzostwo świata. Do dziś słucham i sobie chwalę.

 

6.Tekken 3

 

Palce spuchnięte od krzyżaka po 10-godzinnych sesjach z rodzeństwem mówią same za siebie i stanowią jedno z piękniejszych wspomnień dzieciństwa. Grała w to nawet moja siostra, która z grami nie ma absolutnie nic wspólnego.

 

7.Final Fantasy VII

 

Epicka historia i wielbiony przeze mnie system walki oraz zapadające w pamięć postacie. Klasyka.

 

8.Chrono Cross

 

O ile gameplay w Chrono Crossie jak i fabuła średnio podchodzą mi do gustu (nawet nie pamiętam do końca o co tam chodziło) tak wielbie tą grę za wspaniałą ściężkę dźwiękową- pioseneczka z intra mniam mniam.

 

9.Crash Bandicoot 3 Warped

 

Do "liska", jak miałem w zwyczaju go nazywać, wieczny sentyment bo to jedna z pierwszych gier jakie widziałem na playstation, a część trzecia to dla mnie wzór gry platformowej.

 

10.Gran Turismo 2

 

Pierwszą grą, którą miałem okazji zasmakować w czasach playstation było właśnie GT, ale jedynka. Stawiam jednak wyżej drugą część serii bo to z nią przeżyłem najwięcej czasu. Istny moloch motoryzacyjny, miodek wypływał z ekranu, a nawet nie jestem jakimś wielkim maniakiem samochodowym.

 

 

 

Kolejność oczywiście nieprzypadkowa, a gry na niej znajdujące wybrane w pełni świadomie- zabierałem się do stworzenia tej listy dobre parę lat więc mogę stwierdzić, że jest ona w stu procentach rzetelna.

 

Aż wstyd się przyznać jak dużo na psxie mnie ominęło. Nie zagrałem nigdy w takie tytuły jak: Xenogears, Front Mission 3, Suikodeny, nie pokończyłem innych fajnali niewymienionych na liście. Ach może jeszcze kiedyś coś ogram i trzeba będzie zrewidować moje top 10.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...