Skocz do zawartości

Far Cry 2


Mastah

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

haha dzisiaj Golden AK-47 rozpadl mi sie z rekach... po serii ostrych przyciec;/;/.

tez cos takiego wam sie zdarza?? Podobno miala to byc bron uniwersalna i ktora sie nie niszczy...he??

Mam jescze jedno pytanie: jak stracilem kumpla ktory jak zginolem ratowal mi dupe to zauważyłem ze mam juz tylko jednego ziomka mimo tego ze poznalem paru i zaden z nich nie chce mnie wiecej ratowac przed smiercia...

Czy straciwszy jednego z ziomkow bezpowrotnie stracilo sie opcje przywracania do zycia przez nich?

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

Ukończyłem nareszcie - Gra wspaniała, jeden z lepszych fpp jaki ostatnio skończyłem. Bardzo lubię wprowadzenie wolnego\otwartego świata do fpp. Niby misje schematyczne ale wciąż pozostaje uczucie wolnej rozgrywki i wyboru. Wsiąkłem w tę grę maksymalnie aż do samego końca. Nie lubię porównań graficznych ale cieszę się że mogłem zagrać na ps3 w far cry 2 w takiej postaci (nie gram na pc). Grafika w stosunku do pc różni się tylko gorszymi teksturami i rozdzielczością (mogłem porównać). Pozostałe efekty, świat itd. jest dokładnie taki sam jak na pc, jest płynnie i baardzo ładnie.

Ktoś wcześniej na forum pisał o bugach i owszem istnieją, niektóre tak poważne że mogą uniemożliwić kontynuowanie gry. Ja na kilka trafiłem- jeden nie pozwalał mi kontynuować wątku głównego- poprzedni zapis zmusił mnie do powtarzania sporego fragmentu gry ale na szczęście za drugim razem było w porządku a byłem już zdesperowany i miałem grę sprzedawać, nagle cały klimat afryki uleciał. Mowa o akcie drugim - końcówka - udałem się do zleceniodawcy po misję ale drzwi do jego pokoju były zamknięte - nic nie mogłem zrobić.

Ostrzegam więc przed takimi bugami i polecam robić liczne zapisy stanu gry.

Już w akcie 3 przy próbie dotarcia do celu nagle zmieniły mi się cele misji (związane z starym zadaniem), ponownie nic nie mogłem zrobić - gra jakby się zawiesiła chociaż mogłem poruszać się po świecie.

Trofea w ogóle mnie nie kręcą - w ogóle nie koncentruję się na nich przechodząc gry- nie zbieram ich i gram po swojemu. Zauważyłem że z nimi też mogą być problemy. Jeden z pucharów powinien mi wpaść za ukończenie wszystkich misji w pierwszej części mapy - wiem na 100% że zadania ukończyłem ale trofeum nie zdobyłem a dla odmiany takie same trofeum ale związane z drugą częścią mapy wpadło bez problemu.

Były też mniejsze problemy z odblokowaniem save point'ów oraz guard post'ów.

Pomimo tych kłopotów grę oceniam bardzo wysoko.

Odnośnik do komentarza

Hm... gra na początku bardzo mnie wciągnęła... piękne widoki... brak ciągłej gonitwy z punktu a do puntu b.. ale po pewnym czasie to się robi nużące...

monotonia misji.. powtarzalność i schematyczność.. nadal gram w tą grę ale dla relaksu od czasu do czasu... misja dwie i przerwa..

 

Za to brawa za edytor... pozwala na naprawdę wiele..

 

PS. zapraszam do testowania mojej mapki Twin Forts... Dwa forty w kanionie w kształcie banana, groty i wsparcie dla wszystkich trybów

Odnośnik do komentarza

Czekałem na far cry 2 od czasu jak tylko widziałem zapowiedzi w necie. Fotki z gry wyglądały smakowicie. Nie grałem nigdy w część pierwszą, więc tym bardziej miałem świeże podejście do tematu, licząc na świetną grafikę, rozległość terenu, afrykański klimat....

 

Odpaliłem dzisiaj grę i...., najpierw frustrujący loading, później jak na mój gust słaba grafika, wszysko się dorysowuje, monotonia, niektóre rośliny to mi przypominały stare medal of honory, kolorystyka zupełnie niepodobna do tego co widziałem na screnach. Do tego słabiutki dubbing i wykonianie postaci, jazda i wygląd samochodem to mi się skojażyła z grą v-rally na psx'a, bzdurne celowanie i strzelanie. Może pogram jeszcze chwilę, ale napewno jest to dla mnie porażka roku. Wracam do Dead Space, który pochłonął mnie bez reszty. Jakbym miał wystawić ocenę, to 5/10

Edytowane przez przema
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
powiedzcie mi jak jest z węchem tych afrykanców na ps3 bo gram na x'a i mnie sie wydaje ze oni maja ęch 100000 razy mocniejszy niz kot wiedza ze ide od pół km. na x'a wogóle nie da sie skradać jak jest na ps3?

A to ma znaczenie jaka platforma ? :P, dla mnie Far Cry 2 ma bardzo ograniczone możliwości jeśli chodzi o stealth, zabijanie bagnetem w ogule u mnie nie miało sensu, z węchem jak z węchem pewnie też mają przesadzony, ale nigdy nie zbadałem tego dokładnie, gry już nie posiadam :P.

Odnośnik do komentarza
Odpaliłem dzisiaj grę i...., najpierw frustrujący loading, później jak na mój gust słaba grafika, wszysko się dorysowuje, monotonia, niektóre rośliny to mi przypominały stare medal of honory, kolorystyka zupełnie niepodobna do tego co widziałem na screnach. Do tego słabiutki dubbing i wykonianie postaci, jazda i wygląd samochodem to mi się skojażyła z grą v-rally na psx'a, bzdurne celowanie i strzelanie. Może pogram jeszcze chwilę, ale napewno jest to dla mnie porażka roku. Wracam do Dead Space, który pochłonął mnie bez reszty. Jakbym miał wystawić ocenę, to 5/10

heh, niestety muszę się z tobą zgodzić.

Dubbing (amerykański) jest fatalny, aktorzy gadają równie przekonująco co bracia Mroczkowie na początku kariery :D

Mnie najbardziej irytuje to że po oczyszczeniu posterunku wracamy na niego po pięciu minutach, a tam znowu tyle samo ludzi zdeterminowanych by posłać mi kulę między oczy. Po za tym przeciwnicy są dziwnie głupi, jedni słyszą z daleka i atakują, inni pojawiają się w miejscu bitwy znikąd gdy sądzimy że teren jest już bezpieczny.

Dodatkowo samochody psują się za szybko, jedna seryjka z karabinu i już dymi. Denerwuje mnie też, że posterunków nie da się omijać, czy też szybko przejechać. Za każdym razem trzeba tracić czas na oczyszczanie ich z kto ich tam wie kim są...

 

Osobiście nie widzę w tej zupełnie nic, co nawiązywało by do FarCry i gra dla mnie nie ma z nią nic wspólnego. Myślę że bardziej adekwatny tytuł dla tej gry to "Cry for Africa". By można było nazwać to FarCry2 to powinni w tej całej "dżungli" dodać jeszcze armię potworów, oraz rozlokować w niej jakieś tajne laboratorium :D

Cieszę się że jednak taka gra wyszła, zawsze zrobi trochę hałasu w okół tego co się dzieje teraz w afryce. Na moje oko w pewnym stopniu ta gra jest inspirowana filmem "Krwawy diament" z Leo DiCaprio...

Odnośnik do komentarza
By można było nazwać to FarCry2 to powinni w tej całej "dżungli" dodać jeszcze armię potworów, oraz rozlokować w niej jakieś tajne laboratorium

Gdyby siedział nad tym Crytek (czyli ojcowie 1 FarCry'a) miałbyś takie "atrakcje" :P. Widać nie każdy lubi historie o zmutowanych bestiach w dżungli .... No i z tytułu został tylko sam tytuł, zarządził marketing - FarCry 2 nie ma zupełnie nic wspólnego z 1 częśią (najwyżej wątek z wirusem, to wszystko).

Odnośnik do komentarza
Gdzie mozna w miare tanio kupic wersje PL ? Na allegro same angliki :mellow:

O ile mi wiadomo to wersji PL nie ma jeszcze w polskich sklepach. Przynajmniej nie zauważyłem, a pracuję w empiku na multimediach :D

Po za tym jak by była to na 120% pojawiła by się już na allegro.pl w przedsprzedaży parę dni przed premierą jak się na tym znam.

Odnośnik do komentarza
Gdzie mozna w miare tanio kupic wersje PL ? Na allegro same angliki :mellow:

O ile mi wiadomo to wersji PL nie ma jeszcze w polskich sklepach. Przynajmniej nie zauważyłem, a pracuję w empiku na multimediach :D

Po za tym jak by była to na 120% pojawiła by się już na allegro.pl w przedsprzedaży parę dni przed premierą jak się na tym znam.

Ja moją POLSKĄ wersję kupiłem 8 grudnia na allegro więc się trochę słabo na tym znasz ;)

A dlaczego jej nie ma? Są dwa PRAWDOPODOBNE wyjaśnienia:

1. Wydawcą jest Cenega więc to już dużo wyjaśnia

2. Wersja PL do tej pory ma probelmy z online więc może wstrzymali sprzedaż do wyjaśnienia sprawy (ktoś z UBI dał filtrowanie PL wersji na serwerach i to powoduje że można grać tylko z osobami które mają też PL wersję).

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Jestem po parunastu godzinach z FC2 i jestem bardzo zadowolony. To w sumie taki Oblivion z bronią palną ;) Brakuje tylko żeby postacie się różniły czymś pomiędzy sobą i ewentualnie ich rozwoju. IMO największym minusem jest uboga fauna. Przydały by się jakieś naturalnie zachowujące się lwy czy krokodyle i hipopotamy w rzece. Napewno urozmaiciłoby to rozgrywkę. Zebry i dwa rodzaje antylop to zdecydowanie za mało. Poza tym nie mam zastrzeżeń. AI spełnia swoją funkcję. Grafika super. Zwłaszcza HDR (zmienne pory dnia i pogody). Misje nie są jakieś innowacyjne, ale jak narazie nie nudzą mi się. Nie rozumiem tych, którzy narzekają na długie dojazdy do zadań. Można przecież skorzystać z "komunikacji wiejskiej" ;) co znacznie skraca podróż. Cieszy spora ilość pobocznych zadań i broni. Co do do broni to świetny patent z zacinaniem i ich niszczeniem. Dzięki temu zwiększa się sens i znaczenie sklepów. Dźwięk poprawny bez rewelacji... Jest w grze parę bugów, ale nie przeszkadzają zbytnio. Ogólnie polecam, jeżeli komuś nie przeszkadza mniejsza dynamika rozgrywki niż w np. Call of Duty. :good: Multi nie sprawdzałem, więc nie wiem jak się prezentuje...

Odnośnik do komentarza

Znowu znaleźli się jacyś oszuści. Na serwerach zamieszczone są niemożliwe do osiągnięcia wyniki. Jeden gość ma rozegranych 3000 meczy z czego jedynie 15 przegrał. Przecież to prawie 100% wygranych. Dzięki kreatorowi map można stworzyć naprawdę niezłe pola bitew. I po co komu LBP.

Komu oddać kasety z nagraniami? Ten żulnalista powinien być w barze u Mike'a ale go nie ma.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza
Ja mam pytanie. Czy po przejsciu wszystkich misji z wątku glownego mozna dalej zbierac diamenty i robic side questy ?? bo chce wbic platyne i nie wiem czy robic to toeraz czy moge spokojnie po przejsciu gry

 

 

niestety nie można, najlepiej zrobić jakiegoś sejva przed wejściem do heart of darknes (tak się chyba nazywało).

mam z tym problem bo zrobiłem zapis na 92% jeszcze przed wejściem do lokacji heart of darknes ale wyjście z więzienia do wcześniejszych lokacji jest zamknięte

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...