Skocz do zawartości

Far Cry 2


Mastah

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zakupiłem wersję angielską- nie mam zamiaru czekać nie wiadomo ile.

 

Poczatek podobny do tego z Coda, ale tylko stylistycznie. Po chwili dostajemy malarii, lezymy na łóżku, spotykamy Jackala i po paru perypetiach stajemy na nogach i zaczynamy misje.

 

fc1xf6.th.gifthpix.gif

 

Pierwsze co rzuca się w oczy to śliczne środowisko. I nie mam tutaj na myśli tylko i wyłącznie "ogromu" świata, pomijając techniczne aspekty, a mówię tutaj właśnie o tym drugim. Śliczne tekstury (nie zawsze ale w większości przypadków), genialne oświetlenie zalezne od pory doby ( standardowo zachód słońca najładniejszy) dośc zaawansowana fizyka zniszczenia, "naturalny" ogień i wiele wiele innych smaczków graficznych. Doprawdy miejscami można się złapać za głowę z zachwytu.

 

Co wazne, nie odnotowałem póki co żadnych dropów. Czy to chodząc, czy to jeżdząc. Stałe 30 na sekundę.

 

fc2yt1.th.gifthpix.gif

 

 

A sama gra, jak już wiele osób pisało to takie GTA w Afryce, gdzie jeździmy od jednej grupy do drugiej robiąc poszczególne misje, zdobywamy ukryte diamenty i kupujemy coraz to lepsze bronie. Aby mieć dostęp do lepszych broni wykonujemy misje sklepikarza. Proste i przyjemne. O dzieow- po 5ciu godzinach grania non stop i wykonaniu zaledwie 5- 6 misji wcale nie odczuwałem znużenia. Każdą misję bowiem możemy przejść na wiele wiele różnych sposobów. Czy to po cichu, czy Rambo style. Efekty wybuchów- pierwsza klasa. Aż chce się ładowac z RPG czy granatnika w nadjeżdzające pojazdy.

 

Nasi przeciwnicy może nie należą do najinteligentniejszych ale też nie stoją w miejscu i nie czekają na kulkę. Często (a właściwie zawsze) uciekają i próbują zajśc nas z różnych stron. Co ciekawe zdarza nam się ich nie dobić, w momencie gdy jesteśmy pewni że tego dokonaliśmy. Zdziwiony potem dostaje kilka kulek w plecy od czołgającego się przeciwnika.

 

Co do pojazdów to dane mi było juz kilka sprawdzić. Od wszędzie stojących "Ład" i jeepów , po niexle ukryte Buggy, czy Jeepa Suva aż po łódkę płynąca po rzece. Pojazdami kierujemy z widoku 1 osoby, jak wszystko zresztą i możemy zauwazyć ładnie wymodelowane wnętrza pojazdów z ruchomymi zegarami. GT5 Prologue to to nie jest ale nikt nie oczekiwał tego po FC2.

 

Gps pomaga i to bardzo. Bez mapki i Gpsa można by było zgubić się na dobre, Dobrze przynajmniej że do instrukcji gry dołączna została ładna, dosc duża mapa, więc czasami nie musimy sięgać po mapkę w grze.

 

 

Póki co to tyle. Ciekawe czy gra znudzi po którejś tam misji. Mam nadzieję że nie poczuję pod koniec gry tego co czułem przy Assasins Creed. Chęć jak najszybszego skończenia owego tytułu i wymiany na coś innego.

Odnośnik do komentarza

gra juz miala swoja premiere jakis czas temu a jak mam pare pytan do wtajemniiczonych.

czy jest w grze wiecej golden guns niz tylko ten AK-47?? Jak to jest z kupionymi broniami u handlarza, wiem ze cie rozpadaja ci sie w rece ale patrafia zacinac... czy jak sie bran zatnie to juz nie mozemy z niej kozystac?? jesli tak to co tracimy ciezko zarobione diamenty na to zeby po wystrzeleniu kilkudziesiacuiu pocoskow znow kupowac tego samego gnata?

 

Odnośnik do komentarza

Co do złotych broni to nie mam pojęcia. Posiadam jedynie kałacha w tej wersji.

 

Natomiast odnośnie zakupów u handlarza, to broń którą kupiłeś za diamenty, masz zawsze w budzie obok sklepu. Wisi na ścianach za każdym razem jak wyjdziesz i wejdziesz. Możesz wykupować skrzynie na przechowywanie innej broni (np. takiej którą gdzieś znalazłeś lub komuś zabrałeś) po to żeby nie stracić jej, zostawiając gdzieś na ziemi. Broń w skrzyniach się nie odnawia. Jeśli ją zabierzesz i rozwalisz to nie będzie jej już w skrzynce.

Odnośnik do komentarza

Jest chyba 4xAA bo ząbków nie ma w ogóle.

 

Osobiście jestem naprawdę pod wrażeniem oprawy FC2. Raz że jak już wspomniałeś za(pipi)iste wygładzanie krawędzi, dwa śliczne tekstury świata, postaci ogólnie wszystkiego, trzy - dość zaawansowana interakcja z otoczeniem- ruchome liście, odpadające gałązki drzew sypiące się drewniane konstrukcje itp i trzy- cieniowanie i zmiany pór dnia- wprost fantastyczne.

 

Osobiście dałbym samej oprawie 10/10

Odnośnik do komentarza
Osobiście jestem naprawdę pod wrażeniem oprawy FC2. Raz że jak już wspomniałeś za(pipi)iste wygładzanie krawędzi, dwa śliczne tekstury świata, postaci ogólnie wszystkiego, trzy - dość zaawansowana interakcja z otoczeniem- ruchome liście, odpadające gałązki drzew sypiące się drewniane konstrukcje itp i trzy- cieniowanie i zmiany pór dnia- wprost fantastyczne.

Baaaaa ..... I na co komu Crysis na konsolach teraz :P. Może nie oferuje aż tak wielkiego zniszczalnego środowiska ale :

a) Oferuje ZNACZNIE większy teren działań.

b) Takie środowisko zostało stworzone na potrzeby gry (veto - moglibyśmy zapewne i kampowiska niszczyć, ale nie takie było zamierzenie twórców).

Praktycznie kosnole dostały swojego Crysis killera, oprawa i środowisko gry zaprojektowane na oscara :) !!.

Odnośnik do komentarza

Największą wadą gry jest - jak dla mnie, przesadnie wyśrubowany poziom trudności !!, samo celowanie jest niemrawe (przypomina mi Obliviona !) gdzie tu do celności z Resistance czy COD4 !? (chociaż to troche wyrozumiałe mamy tu gre freeroamingową, przesadna celność nie jest dobrym pomysłem chyba...), sama wymiana ognia jest trochę....... sztuczna, nie ma w niej dynamiki, ot taki chaos. Sama ilość pocisków jaką musimy wbić we wroga również jest przegięta !, Al wroga do najinteligentniejszych nie należy, lecz widać że twórcy w zamyślę chceli by mniej więcej coś tam kombinowali (a to uciekną samochodem, pomogą rannemu). Praktycznie dla mnie najskuteczniejsza gra (i jakże rajcowna) to ostrzał ze snajperki, narobimy sporo bigosu w niejednym kampowisku :). Nie wiem, może to było jakieś fatum że gra tak niemile mnie potraktowała, (albo ja ją...) niemniej możemy bez wachania mówić tu o tytule wybitnym, zapewnia tyle możliwości że powinien starczyć największym kombinatorom na edytorze dożywotnio :P. Oj coś czuje że potencjał gry jest trochę marnowany....... bo produkcja naprawde ociera się o koronę gry roku ....... .

Odnośnik do komentarza

Heheheh dobre. AI na najwyższym poziomie.

 

Gram już ponad 14 godzin, wykonuję wszystkie misje poboczne i zbieram diamnety. Mam 27% głównego watku i.... gra dalej mnie wciąga!!

 

Widocznie trzeba trafić w ten klimat. Jak już wszyscy dobrze wiedzą nie jest to gra w stylu COD gdzie mamy NON STOP akcję i brniemy przez grę niczym taran. Tutaj mamy naprawde sporo możliwości kombinowania. Bronie sią świetne, wybuchy i destrukcja bawią za każdym razem i wyglądają iście spektakularnie.

 

Mnie się ta gra naprawde bardzo podoba. Graficznie pierwsza klasa WSZYSTKICH wydanych dotychczas FPSów. Jestem pod wrażeniem grafików z Ubisoftu.

 

 

Jadę dalej.

Odnośnik do komentarza

Zamiast maczety lepiej używać broni z tłumikiem, czasami można kilku zabić bez zaalarmowania reszty, wykupienie como też dużo pomaga,

 

Na początku miałem wrażenie że ta gra jest strasznie chaotyczna i arcy trudna, ale wraz z postępami i dostępem do lepszych broni zaczyna sie kombinować i czerpać przyjemność z wymiany ognia

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Ja mam pytanie. Czy po przejsciu wszystkich misji z wątku glownego mozna dalej zbierac diamenty i robic side questy ?? bo chce wbic platyne i nie wiem czy robic to toeraz czy moge spokojnie po przejsciu gry

 

 

niestety nie można, najlepiej zrobić jakiegoś sejva przed wejściem do heart of darknes (tak się chyba nazywało).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...