Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Białe okno logowania przez konto Microsoft na Windowsie - Microsoft Community

 

Ms ma zajebista passe ze swoim systemem.

Po raz pierwszy od dawna zastanawiam sie nad powrotem do 10tki...

 

No i wróciłem - z 11 przez ostatnie lata nie miałem żadnych problemów, a jak się zaczęły to każdą kolejną aktualizacją MS psuł u mnie coś innego.

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, easye napisał:

Białe okno logowania przez konto Microsoft na Windowsie - Microsoft Community

 

Ms ma zajebista passe ze swoim systemem.

Po raz pierwszy od dawna zastanawiam sie nad powrotem do 10tki...

 

No i wróciłem - z 11 przez ostatnie lata nie miałem żadnych problemów, a jak się zaczęły to każdą kolejną aktualizacją MS psuł u mnie coś innego.

 

mam to samo na 10tce od wczoraj :kaz: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Bzduras napisał:

Ale to wystarczy w ustawieniach wyczyścić i zresetować aplikację Xbox Live (nie Xbox - Xbox Live). Dojście do tego zajęło mi jakieś trzy minuty, bo też miałem ten błąd.

u mnie nie pomogło, u wielu innych osób jak widać po forum MS tez nie.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, easye napisał:

u mnie nie pomogło, u wielu innych osób jak widać po forum MS tez nie.

Ale tam nikt ani nie proponował tego rozwiązania ani też nikt nie napisał, że samodzielnie zresetował aplikację Xbox Live. Mowa jest o MS Store, o komendach w Powershellu, a nie o tym malutkim gówienku (16KB) na liście aplikacji.

 

image.thumb.png.540bc973e56ffed54a00d92ed6e22154.png

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak z innymi aplikacjami, mi tylko launcher Xboxa robił problem - reset XBL pomógł i rozkminiłem to sam po kilku minutach grzebania. MS i tak jest w piździe z tymi swoimi podsystemami systemów, nic nie jest intuicyjne jak u innych, może komuś ta porada się przyda.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

U mnie jedna z aktualizacji coś zepsuła z Windows Security - przy ikonce pojawił się wykrzyknik, a do samego security nie dało się wejść w ogóle. Później wyszła aktualizacja i częściowo to naprawiła. Mniej więcej w 3 przypadkach na 4 po włączeniu kompa Zabezpieczenia Windows znowu nie działają, ale wystarcza restart laptopa i wszystko śmiga. Jest to o tyle upierdliwe, że kiedy występuje problem z zabezpieczeniami, to każda gra przycina niemiłosiernie. Będę musiał zrobić pewnie formata, bo na dłuższą metę tak się nie da.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem tak jak powyżej i myślałem, że się naprawiło, bo rzeczywiście wyszukało jakieś uszkodzone pliki. Teraz jednak zabezpieczenia działają zaraz po starcie komputera, ale po jakimś czasie (nie wiem, z 15-30 minut) znowu ikonka staje się nieaktywna (po prostu kliknięcie na nią nic nie daje) a jak wejdę w Ustawienia -> Prywatność i zabezpieczenia i kliknę na Zabezpieczenia Windows, to też nic w ogóle się nie dzieje. Szukałem w necie, to ludzie mieli podobny problem, ale u nich przynajmniej wejście w Zabezpieczenia powodowało przejście do następnego ekranu, tylko był on czarny, a u mnie po prostu całość jakby zamula i nie mogę nawet wybrać innych kategorii w ustawieniach (typu Konta czy Personalizacja), mogę tylko zamknąć całe ustawienia. 

Jeszcze raz zrobiłem ten myk z komendami w PowerShellu, ale już nie wyszukało żadnych uszkodzonych plików, więc kompletnie nie mam pomysłu 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Czy ma ktoś problem z aplikacją Xbox na PC? Za chuja tego gówna uruchomić nie idzie, gry które miałem zainstalowane działały, ale chciałem pobrać sobie manor lords i jeszcze kilka gierek z gamepassa, ale ciągle wywalało jakiś błąd. Wywaliłem całą tą aplikację i zainstalowałem od nowa, teraz wymaga aktualizacji, ale podczas jej instalowania na zmianę wywala 0x80004005 lub 0x80073cfe

 

Już w goglach szukałem co te błędy oznaczają i co robić, chuja pomogło. Chyba wypierdalając tą gówno konsole trzeba wyjebać wszystko co z nią związane. 

 

Gdzie pisać żeby mi zwrócili 60zł za gamepassa, niech wypierdalają z tym szrotem. 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Wooyek napisał:

Czy ma ktoś problem z aplikacją Xbox na PC? Za chuja tego gówna uruchomić nie idzie, gry które miałem zainstalowane działały, ale chciałem pobrać sobie manor lords i jeszcze kilka gierek z gamepassa, ale ciągle wywalało jakiś błąd. Wywaliłem całą tą aplikację i zainstalowałem od nowa, teraz wymaga aktualizacji, ale podczas jej instalowania na zmianę wywala 0x80004005 lub 0x80073cfe

 

Już w goglach szukałem co te błędy oznaczają i co robić, chuja pomogło. Chyba wypierdalając tą gówno konsole trzeba wyjebać wszystko co z nią związane. 

 

Gdzie pisać żeby mi zwrócili 60zł za gamepassa, niech wypierdalają z tym szrotem. 

U mnie zawsze relatywnie zawsze śmiga, zarówno W10, jaki i W11,w sensie mogę grać w gry.

 

Jedyne problemy to z popupami przy aczikach (totalny random, acziki wchodzą zawsze, ale czasami po prostu tego nie widać), problemy z ładowaniem listy znajomych, często network errory, zbyt częste aktualizacje i ogólnie niski poziom wszystkiego.

 

Przy Steamie ta apka wygląda, jakby była w wiecznej becie...

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.05.2024 o 14:23, Wooyek napisał:

Czy ma ktoś problem z aplikacją Xbox na PC? Za chuja tego gówna uruchomić nie idzie, gry które miałem zainstalowane działały, ale chciałem pobrać sobie manor lords i jeszcze kilka gierek z gamepassa, ale ciągle wywalało jakiś błąd. Wywaliłem całą tą aplikację i zainstalowałem od nowa, teraz wymaga aktualizacji, ale podczas jej instalowania na zmianę wywala 0x80004005 lub 0x80073cfe

 

Już w goglach szukałem co te błędy oznaczają i co robić, chuja pomogło. Chyba wypierdalając tą gówno konsole trzeba wyjebać wszystko co z nią związane. 

 

Gdzie pisać żeby mi zwrócili 60zł za gamepassa, niech wypierdalają z tym szrotem. 

U mnie też normalnie działa wszystko, choć zauważyłem, że w ostatnim czasie częściej mnie sama z siebie aplikacja wylogowywuje. To jednak nie jest duży problem, jedno kliknięcie i można grać dalej. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.05.2024 o 09:38, kazetwu napisał(a):

Zrobiłem tak jak powyżej i myślałem, że się naprawiło, bo rzeczywiście wyszukało jakieś uszkodzone pliki. Teraz jednak zabezpieczenia działają zaraz po starcie komputera, ale po jakimś czasie (nie wiem, z 15-30 minut) znowu ikonka staje się nieaktywna (po prostu kliknięcie na nią nic nie daje) a jak wejdę w Ustawienia -> Prywatność i zabezpieczenia i kliknę na Zabezpieczenia Windows, to też nic w ogóle się nie dzieje. Szukałem w necie, to ludzie mieli podobny problem, ale u nich przynajmniej wejście w Zabezpieczenia powodowało przejście do następnego ekranu, tylko był on czarny, a u mnie po prostu całość jakby zamula i nie mogę nawet wybrać innych kategorii w ustawieniach (typu Konta czy Personalizacja), mogę tylko zamknąć całe ustawienia. 

Jeszcze raz zrobiłem ten myk z komendami w PowerShellu, ale już nie wyszukało żadnych uszkodzonych plików, więc kompletnie nie mam pomysłu 

Tak dla potomnych jakby ktoś przerabiał ten problem: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-defender-problem/c1b718db-d8ed-4bc5-9c02-78591f705224

 

Ściągnąć exe z linka, uruchomić jako administrator, done - naprawione. Dzisiaj stanąłem przed tym samym co kolega i pomogło.

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.05.2024 o 14:23, Wooyek napisał(a):

Czy ma ktoś problem z aplikacją Xbox na PC? Za chuja tego gówna uruchomić nie idzie, gry które miałem zainstalowane działały, ale chciałem pobrać sobie manor lords i jeszcze kilka gierek z gamepassa, ale ciągle wywalało jakiś błąd. Wywaliłem całą tą aplikację i zainstalowałem od nowa, teraz wymaga aktualizacji, ale podczas jej instalowania na zmianę wywala 0x80004005 lub 0x80073cfe

 

Już w goglach szukałem co te błędy oznaczają i co robić, chuja pomogło. Chyba wypierdalając tą gówno konsole trzeba wyjebać wszystko co z nią związane. 

 

Gdzie pisać żeby mi zwrócili 60zł za gamepassa, niech wypierdalają z tym szrotem. 


Też miałem ten problem 2 dni temu, tzn po włączeniu ms store lub pc xbox app, wywalało komunikat, że nie mam połączenia z netem (w obydwu apkach niby byłem zalogowany, ale za wiele nie mogłem zrobić bo po chwili wyskakiwał ten komunikat). Znalazłem kilka poradników jak spróbować pozbyć się tego błędu (0x80073cf), ale nic nie pomagało.. aż ostatecznie trafiłem na radę, aby NAWET NA CHWILĘ (sic!) podłączyć neta z innego źródła (podobno chodzi o coś z adresami IP). W moim przypadku mowa o PC bez wifi, więc wykopałem z szafy stary router, który był niezbyt stabilny pod względem pracy, ale mniejsza z tym.. internetu nie było, więc myślałem, że lipa, ale jak wróciłem do 'nowego' routera (ps. przy każdej zmianie wyłączałem kompa) i po uruchomieniu pc wszystko zaczęło działać jak należy.. (mogę aktualizować apki w ms store i grać w gry które mam w apce pc xbox)
Nie wiem czy to Ci pomoże, ale nie zaszkodzi spróbować jak masz możliwość  :dunno:

Edytowane przez Silver
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...