Skocz do zawartości

Seria Valkyria Chronicles


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Można dawać im lepszy equip (każdemu z osobna) i odblokowywać tzw. potencjały (np. szansa na strzał nie do uniknięcia) dla każdej z klas. Bez możliwości polepszania samych statystyk (HP/AP), czy rozwijania potencjałów.

 

Plus jest czołg, który ulepszasz i któremu kupujesz części (masz ograniczone miejsce na upgrade'y - musisz wybierać które zostawić, a które wywalić).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to, że (w końcu) wychodzi oficjalna angielska wersja 400-stronnicowego artbooka (skany paru stron inside):

http://www.sankakuco...chive-released/

Wygląda na naprawdę fajną rzecz. Gdyby nie fakt, że nie za bardzo mam kasę na takie rzeczy, chętnie bym sobie kupił...

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Można się było tego spodziewać. Wielka szkoda, że VC III nie wyjdzie w zrozumiałej wersji, tym bardziej, że ta część jest zdecydowanie lepsza niż VC II. Ja już nastawiłem się na import wersji rozszerzonej jaka ma wyjść w Japonii chyba w przyszłym roku więc pozostaje tylko wydrukować poradnik z Gamefaq i jakoś grać. Szkoda, że po genialnej pierwszej odsłonie, potencjał jaki istniał w tej możliwej serii został zaprzepaszczony.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Można dawać im lepszy equip (każdemu z osobna) i odblokowywać tzw. potencjały (np. szansa na strzał nie do uniknięcia) dla każdej z klas. Bez możliwości polepszania samych statystyk (HP/AP), czy rozwijania potencjałów.

 

Plus jest czołg, który ulepszasz i któremu kupujesz części (masz ograniczone miejsce na upgrade'y - musisz wybierać które zostawić, a które wywalić).

 

Tak teraz czytam i myślę - czy to prawda? W grze da się chyba pakować, powtarzając np. skirmishe i idąc na trening? Czy level up jedyne co robi to odblokowuje nowe potencjały?

Odnośnik do komentarza

SEGA...

 

Wydała część pierwszą na PS3, która osiągnęła jakiś tam sukces biorąc pod uwagę jak niszowy był to tytuł, więc zamiast pójść za ciosem i wydać dwójkę na ps3 to co zrobili?

 

Wydali część drugą na PSP, tym samym odcięli sobie sporą grupę potencjalnych nabywców, którzy mieli PS3, ale nie mieli PSP, oraz zdobyli małą liczbę graczy, którzy mieli tylko PSP.... kto kupi grę nazwaną Valkyria Chronicles 2? gdzie jedynki nie ma na danej platformie? Tutaj odpadła grupa mniej szukających po sieci graczy, którzy olali drugą część gry, z racji, że nawet nie zagrali w część pierwszą...

 

Na dodatek zrobili jeszcze coś okropnego, na bohaterów wybrali grupę smarkaczy, którzy bawią się w wojnę... napakowali stereotypami prosto z Anime... sami chcieli flopa i go dostali...No i przyszła część trzecia, która mogła uratować serię na zachodzie, lepsza od VC2 pod każdym względem i co? nie wydali/nie wydadzą jej u nas.

 

Nic tylko pogratulować za(pipi)istej strategii

 

/klaszcze

Odnośnik do komentarza

Przy VC3 się poprawili bo co prawda ograłem tylko demko ale była zdecydowanie bliższe pierwszej Valkyrii niż VC2. Do tego lepsza grafika i design postaci.Wyszło nawet 2 albo 3 odcinkowe anime związane z VC3.

Szkoda, że Sega w tej generacji daje tak d.upy ze swoimi grami. Yakuza 3 pocięta, Kenzan, Black Phanter 1/2, Y5 bez premiery na zachodzie, tak samo VCIII.

No ale nowy Sonic to niemal co roku na cały świat wypluwają :confused:

 

Tak teraz czytam i myślę - czy to prawda? W grze da się chyba pakować, powtarzając np. skirmishe i idąc na trening? Czy level up jedyne co robi to odblokowuje nowe potencjały?

Co prawda dawno nie grałem ale dało się powtarzać poprzednie misje i nabijać XP. Za levele można rozwijać poszczególne rodzaje uzbrojenia i chyba kolejne wersje mundurów.

VC to zacna gra, jedna z tych gierek dla których warto było kupić PS3.

 

Więcej o levelowaniu poszczególnych rzeczy na Gamefaq:

http://www.gamefaqs.com/ps3/942165-valkyria-chronicles/faqs/56294

http://www.gamefaqs.com/ps3/942165-valkyria-chronicles/faqs/59963

http://www.gamefaqs.com/ps3/942165-valkyria-chronicles/faqs/55162

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Rada to używać mózgu i myśleć out of the box ;p I jak ci trudno, to ulepsz klasy grając w Skirmishe.

 

Ja kończę 10 rozdział i jestem rozwalony. Co za wspaniały tytuł. Takich perełek mi brakuje w tej generacji. To jest konsolowa gra, to po prostu czuć. Żadnego trzymania za rączkę, dubstepu i ułatwiaczy. 

 

Jestem zachwycony grafiką, uzależniającą muzyką, nawet moja laska zaczęła w to pykać, tak się wciągnęła patrząc jak gram. Fabuła jest ciekawa, interakcja między bohaterami 13144 razy lepsza niż, powiedzmy, ta z FFXIII gdzie filmiki były kilkakrotnie dłuższe ;p Oczywiście gwiazdą fabuły jest Hans. Brak mi słów na temat tego bohatera. On tak bardzo nie pasuje do tego świata (nawet kolory ma jakieś zbyt wyblakłe, a ten sam wyraz twarzy w każdej sytuacji tylko dodaje absurdalnego komizmu), że już 20 razy oglądaliśmy filmik gdy go przedstawiono. Mistrz.

 

Valkiria Chronicles to tak staroszkolna gra, że nie pozostało nic innego, jak ją kochać całym growym sercem. Naprawdę szkoda, że nie ma kolejnych części na dużych konsolach. Brakuje takich gier. 

 

PS. Jestem zdziwiony jak wielu uważa 9 misję za trudną. Przeca wystarczy jednym shocktrooperem podążać za pojazdem i wykorzystywać nim po kilka odznak w każdej rundzie by szybko ten silnik rozwalić ;p Problemy z 7mą misją to już rozumiem, bo faktycznie była zaskakująca, ale tam wystarczyło chwilę pomyśleć (trzeba wszystkie cztery silniki wykończyć tak, aby miały po centymetrze energii. Zauważcie że Valkiria pojawia się, gdy 2 silniki będą kompletnie zniszczone. A gdy się pojawi, będziecie musieli tylko szybko dokończyć pozostałe silniki, które mają po milimetrze energii, co zajmie sekundę i robi się bułka z masłem ;p). To już ta misja ze zniszczeniem mostu na którym jest pociąg jest już trudniejsza. Ciekawe co będzie dalej.

 

Świetna, świetna gra. Dziękuję sobie, że akurat tę grę wybrałem z półki bo to jeden z najlepszych exów na PS3, a taki zapomniany przez wielu.

Odnośnik do komentarza

Będę chciał zacząć grę - jakiś pakiet porad i uwag od kolegów, którzy już skończyli grę? 

Jak zwykle odsyłam do Gamefaq po wyczerpujące porady.

 

A tak od siebie to powiem, że jeśli przejdziesz tutoriale wraz z czytaniem wszystkiego co dotyczy mechaniki to myślę, że nie będziesz mieć problemów z samą grą. Tak jak napisał Figaro, jeśli jakaś misja daje ci wycisk to zagraj troszkę w trybie skyrmish i podbij dzięki temu levele klas. Ogólnie mechanika gry nie jest jakaś skomplikowana ale jednocześnie do prostackich z pewnością nie należy. Imo wszystko jest dobrze wyważone i gra się przyjemnie.

Na pewno mogę jeszcze napisać, żeby dobrze dobierać drużynę na misje bo źle dobrane składy i klasy mogą spowodować,że będzie się ciężko grać. Ja zawsze stawiałem na skautów i shocktroopers, do tego jeden snajper i lancer. Chyba, że misja była z większą liczbą jednostek pancernych to wtedy więcej lancerów. Ogólnie jeśli się wczytasz w mission objective to będziesz wiedział ile czego zabrać.

 

@Up: relikt czy nie ale jako całokształt to jedna z najlepszych gier tej generacji i szkoda, że Sega tak zaprzepaściła jej potencjał wypuszczając kolejne części na PSP. A to, że nie ma trofeów to cóż mi to nie przeszkadza, a że ktoś nie chce się zainteresować tym tytułem bo nie ma tych śmiesznych trofek to już jego wielka strata.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

VC zmierza na piecyki:

 

Update: It’s confirmed! Valkyria Chronicles is coming to PC. Sega said it will share more details soon.

Original: PlayStation 3 strategy RPG Valkyria Chronicles has been rated for PC by the Pan European Game Information board—Europe’s game ratings board.

The 16-rating was filed on October 16, suggesting Sega is planning to bring the game to computers, likely via Valve’s Steam platform.

The PlayStation 3 original first launched in the western world on October 31, 2008, making it almost exactly six years since the game’s English debut.

Thanks, NeoGAF.

 

Read more at http://gematsu.com/2014/10/pegi-rates-valkyria-chronicles-pc#o7FyRcXujUzPyhBv.99
Odnośnik do komentarza

Ficuś nie siej proszę jakieś prostackiej propagandy. Wystarczy,że w CW jest chlew.

Kto chce to kupi, grunt,że więcej ludzi będzie miało okazję ograć ten świetny tytuł. Do tego mam nadzieję w podbitej oprawie.

Sam bym rozważył zakup ale jak to będzie tylko digital to raczej spasuję i zadowolę się moim starym wydaniem na PS3.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...