Skocz do zawartości

Seria Valkyria Chronicles


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

To się dobrze składa, bo wczoraj odpaliłem PSN store na ps3 i nagle się wszystko zawiesiło. Pozostał mi tylko restart i przywitał mnie komunikat, że konsola była źle wyłączona i game data is corrupted. Gry ściągnięte na dysk utracone, zapisy z gier tak samo (w tym właśnie save z VC, w które aktualnie namiętnie ciorałem).

 

Konsole zakupiłem jakieś półtora roku temu do ogrania exów i to już drugi taki przypadek z utratą danych w tym czasie. Masakra jakaś ta konsola, albo tylko mój egzemplarz taki lichy. Jak będzie w przystępnej cenie na PC to pewnie kupię, ewentualnie po upływie czasu spróbuję raz jeszcze przejść to na konsoli. Aktualnie jednak jestem zbyt w(pipi)iony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Znamy cenę, datę wydania i zawartość wydania na piecyki:

 

Valkyria Chronicles will launch for PC via digital download on November 11 for £14.99 / €19.99 / $19.99, Sega announced.

The game will come bundled with all the downloadable content that was released post-launch for PlayStation 3, including:

  • “Hard EX Mode” – Harder versions of skirmish missions in the main game.
  • “Edy’s Mission” –  “Enter the Edy Detachment” side story campaign.
  • “Selveria’s Mission” – “Behind Her Blue Flame” side story campaign.
  • “Challenge of the Edy Detachment” – Six challenge missions.

Here’s an outline of the strategy RPG, via Sega:

In
Valkyria Chronicles
, for those who don’t know, players embark on an epic adventure through beautiful environments and battle legions of troops to save the small country of Gallia from total destruction.
Valkyria Chronicles
is set in a fictitious continent reminiscent of 1930s Europe on the verge of a great war. The game follows Welkin and his fellow soldiers of the Federation’s 7th Platoon that are fighting against the Empire, who is intent on unifying the continent under its power. The emergence of the “Valkyria”- an ancient race with special powers thought to exist only in legends, turns the tide of the war and the Federation’s ability to win and a hope for a better future hangs in the balance.

The game is now available for pre-order via selected digital retail partners, including Steam.

Read more at http://gematsu.com/2014/10/valkyria-chronicles-due-pc-november-11#4AbsebPDBzQ4GzcZ.99

 

 

 

Miło,że będzie wsparcie 1080p/60fps, a także wyższych rozdziałek. Ciekawe czy po czasie pojawią się jakieś mody na jeszcze lepsze wizualia bądź urozmaicające dodatkowo rozgrywkę :)

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Sega bardzo zadowolona z wyników VC, sprzedaż przekroczyła wszelkie oczekiwania (choć bez konkretnych liczb)

 

 

“During its first 24 hours on sale, blew all forecasts and predictions out of the water. The award-winning Strategy RPG, originally released in 2008 for PlayStation 3, forced its way to the top of the Steam download charts, beating a host of brand new games to reach number one,” Sega said.

Sega Europe’s senior VP of commercial publishing John Clark added: “We would like to take this opportunity to thank all the fans for their support in the phenomenal success of this launch. We’re also delighted at the response from the Steam community which indicates that newcomers to the series are finding it as enchanting and engaging as those who have played it before.”

http://www.mcvuk.com/news/read/six-year-old-rpg-valkyria-chronicles-tops-steam-sellers-list/0141295

 

 

Czekam na kolejne gry na PC.

Odnośnik do komentarza

Do tego mnóstwo pozytywnych recenzji na Steam od ludzi którzy w nią grali. Co daje nadzieję na to,że te osoby polecą gierkę dalej niezdecydowanym.

Ogólnie bardzo miłe zaskoczenie z tym portem i jednak chyba się skuszę jak tylko odkopię się z obecnych pecetowych zaległości :)

Raz że jedna z moich ulubionych gier z PS3,a dwa,że trzeba wspierać tak dobre porty i fakt,że ludzie na piecykach też chcą pykać w j-gierki.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Też bym się ucieszył z takiej składanki.Albo mogliby zrobić czwórkę na 3DS/Vitę bo na stacjonarki nie byłoby pewnie co liczyć. Świat gry ma potencjał na bardzo fajną serię i szkoda by było,żeby się to wszystko skończyło na trzech odsłonach.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Zaczynam grać na blaszaku i takie pytanie mam. Widzę, że ocena końcowa za misję zależy właściwie tylko i wyłącznie od ilości tur. Niby im lepsza ranga, tym więcej EXP i kasy, ale mnie osobiście nie podoba się takie parcie do przodu na wariata i w pewnym sensie odnoszę wrażenie, że jestem karany za to, że wolę obrać bardziej bezpieczne podejście. Czy w przypadku kampanii te oceny mają jakieś większe znaczenie, pomijając achievementy, czy też można sobie "stracone" nagrody nadrobić grindem skirmishów?

 

Pierwsze dwie godzinki miałem strasznie mieszane uczucia. Fabularnie "dobrzy vs źli" plus oklepane japońskie "wojna jest zła, ale patriotyzm i przyjaźń przezwyciężą wszystko". Dopiero jak doszedłem do głównego huba i odblokowałem R&D oraz skirmishe, to zrobiło się ciekawiej. Bardzo podoba mi się oryginalny system potyczek, za wyjątkiem może faktu, że niby turówka, ale stojąc w miejscu jesteśmy podatni na nieustanny ostrzał pobliskich wrogów. To, plus wspomniany fakt, że gra zdaje się nagradzać tempo, a nie ogół taktyki.

 

Przyznam jednak, że dawno żadna gra mnie tak nie wciągnęła. Dużo tu po prostu oryginalnych pomysłów w fajnym miksie strategii i (j)RPG. Port PC także bardzo dobry i wymagania niewielkie. Babol jeden w sumie taki, że na niektórych konfiguracjach choćby najmniejszy drop poniżej 60fps powoduje spadek tempa gry w trybie TPP. Tj. nadal mamy 60fps, ale wszystko działa 2x wolniej. Niektórym pomaga wyłączenie VSync, innym chwilowy Alt+Tab, a jeszcze innym niestety tylko ustawienie blokady 30fps.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...