Skocz do zawartości

Seria Valkyria Chronicles


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Zaczynam grać na blaszaku i takie pytanie mam. Widzę, że ocena końcowa za misję zależy właściwie tylko i wyłącznie od ilości tur. Niby im lepsza ranga, tym więcej EXP i kasy, ale mnie osobiście nie podoba się takie parcie do przodu na wariata i w pewnym sensie odnoszę wrażenie, że jestem karany za to, że wolę obrać bardziej bezpieczne podejście

No ta sprawa z rangą z tego co widziałem mało komu się podoba.

Powinna być to jakaś składowa czasu, ilości straconych i zabitych jednostek oraz zdobytych stref (ewentualnie czegoś tam jeszcze).

 

W sumie sam tydzień temu ją skończyłem, bardzo przyjemna gierka ale imo nie wybijająca się żadnym z elementów. Najmocniejszą stroną jest gameplay choć i tutaj nie jest idealnie. No ale ja jestem fanbojem tacticsów więc mogę oceniać zbyt krytycznie;d.

Edytowane przez CheeseOfTheDay
Odnośnik do komentarza

Grał ktoś w to na PS3 i na PC? W jaką edycję lepiej zagrać? Czy kolejne części VC pojawią się też na PC i import save coś daje?

Nie widzę choćby jednego powodu, dla którego lepiej by było wziąć wersję PS3. Wersja PC jest tania, posiada wszystkie DLC, oferuje wygodne sterowanie zarówno padem, jak i mysz+klawiatura, a także daje możliwość rozgrywki w 60fps (jak kto woli, to jest i blokada 30fps). Wymagania też są śmiesznie niskie.

 

Kolejne części raczej nie pojawią się na PC bo wydane zostały tylko na PSP.

To akurat nie wyklucza potencjalnego portu. Już kilka gier zostało przeniesionych bezpośrednio z PSP na PC, jak na przykład Half Minute Hero 2. Pytanie tylko, czy jedynka na tyle dobrze się sprzedała, że Sega zainwestowałaby w port dwójki z PSP.
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

 

Valkyria Chronicles Remaster will launch for PlayStation 4 in Japan on February 10 for 4,990 yen. It will have high-resolution graphics, as well as downloadable content and trophies. A demo for Valkyria: Azure Revolution will be included with the release, and Sega will be taking feedback from users who play the demo.

Read more at http://gematsu.com/2015/11/valkyria-azure-revolution-valkyria-chronicles-remaster-announced-for-ps4#RpItZ1x8dfiJdu3w.99

 

Będą bazować na wersji z PC. Inną kwestią jest czy wyplują to w wersji ang. W końcu to Sega,a po nich nie ma co się wiele spodziewać.

Odnośnik do komentarza

Ujawniono okładkę i zawartość remastera:

 

image: http://gematsu.com/wp-content/uploads/2015/11/VC-Remaster-Box-Art-JP_11-18.jpg

VC-Remaster-Box-Art-JP_11-18.jpg

The PlayStation 4 version of the tactics RPG runs in 1080p, features PlayStation Network trophies, and includes the following downloadable content released for the 2008-launched original release packaged in the box:

  • Additional Mode: “Hard EX Mode”
  • Additional Episode: “Edy’s Mission: Enter the Edy Detachment”
  • Additional Episode: “Selvaria’s Mission: Behind Her Blue Flame”
  • Additional Episode: “Challenges of the Edy Detachment”

Valkyria Chronicles Remaster is due out for PlayStation 4 in Japan on February 10, 2016 for 4,990 yen and will include a demo for Valkyria: Azure Revolution.

View the screenshots and high-res box art at the gallery. An official Valkyria Project Twitter account has also been opened @Valkyria_Sega.


Read more at http://gematsu.com/2015/11/valkyria-chronicles-remaster-first-screenshots-japanese-box-art#S8Dtz6U7OCmV8SAd.99

Fajny cover art. Wiedząc,że to tylko port z pc to pewnie roboty wiele nie mają, a troszkę kasy na tym zarobią.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tą trójką są raczej szanse mizerne, za dużo roboty by mieli z portowaniem z psp, musieliby solidnie podciągnąć oprawę. A Sega do rozrzutnych wydawców ostatnimi czasy nie należy.

Sam ciągle mam w planach zakup jap edycji i pykaniu w fanowskie tłumaczenie na PSP. Chyba trzeba będzie sprawdzić po ile obecnie chodzą pudełka z grą.

Odnośnik do komentarza

Z tą trójką są raczej szanse mizerne, za dużo roboty by mieli z portowaniem z psp, musieliby solidnie podciągnąć oprawę. A Sega do rozrzutnych wydawców ostatnimi czasy nie należy.

Sam ciągle mam w planach zakup jap edycji i pykaniu w fanowskie tłumaczenie na PSP. Chyba trzeba będzie sprawdzić po ile obecnie chodzą pudełka z grą.

 

Final Fantasy Type Zero ekhm ekmm. A Graficznie Valkirya  bardziej sie nadaje na portowanie niż Type-0

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

 

Valkyria Chronicles Remaster will launch for PlayStation 4 in Japan on February 10 for 4,990 yen. It will have high-resolution graphics, as well as downloadable content and trophies. A demo for Valkyria: Azure Revolution will be included with the release, and Sega will be taking feedback from users who play the demo.

Read more at http://gematsu.com/2015/11/valkyria-azure-revolution-valkyria-chronicles-remaster-announced-for-ps4#LrCbPBZJOJ73AWqH.99

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...