Skocz do zawartości

Seria Valkyria Chronicles


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, moze to Cie zacheci :) ten dlc co walczymy po stronie imperium, jest nieco trudniejszy od banalnego dlc "panikary" Edy. Wymaga troszke taktycznego pomyslenia i postacie nie sa podpakowane jak w tym drugim. Ogolnie warto sprawdzic, ale zadna rewelacja (Selvaria to taka jednoosobowa armia, imo najbardziej przegieta postac w calej grze).

EDIT - znowu dlc z ta panikara. Dzizas, tam jest tyle fajnych postaci a musieli wybrac wlasnie ja? :( btw filmik z jest oparty o VC a nie dodatek...

Edytowane przez genjuro
Odnośnik do komentarza

ten dlc kiedy walczymy po stronie imperium ma trzecia ukryta misje? Bo jak rozwine opcje to mam te dwie (juz ocenione) oraz jest wyswietlona trzecia, tylko nie moge jej odpalic...o co chodzi jakby?

 

W tym DLC są cztery misje, co do pytania, to wersja wydażeń w drugiej misji, zależy od tego, czy w pierwszej zniszczysz czołg gen. Damona (dolny-lewy róg mapy). Po zaliczeniu OBU wariantów + 1 misję na ocenę A, oprócz skm Ruhm (snajperskiego karabinu maszynowego ;) ), masz dostęp do czwartej misji.

Cóż... dopiero w niej stwierdzenie

Selvaria to taka jednoosobowa armia, imo najbardziej przegieta postac w calej grze
nabiera pełnego znaczenia :P

 

 

Co do EX Hard DLC, to powiem tak, o ile misje które polegają na dotarciu Welkina do wyznaczonego miejsca przechodziłem z marszu, o tyle etapy polegające na "wymiataniu" z planszy impów potrafiły doprowadzić mnie do stanu boskiej furii :D Inna sprawa że dodatkowe zabawki dostępne za pokonanie wrogich dowódców są ciekawe... poza tymi trzema które były tak nagłośnione (snajperka AT, AT miotacz ognia i coś tam jeszcze). ZM Kar 6 i 7, są napradę przydatne.

 

 

Z tego co mi wiadomo w nowym/starym DLC (dla nas/dla KKW), jest kilka misji, chyba nie będzie przesadą jak powiem że jest ich więcej niż w obu mini rozdziałach Edy i Selvarii łącznie, choć nie pamiętam ile dokładnie.

 

 

P.S. Heh... pierwszy post, nie tak tragicznie jak na debiut :)

Edytowane przez Gandzialf
Odnośnik do komentarza

Uwazam,ze Ex Hard Mode to najciekawszy z dodatkow.Ostatnia plansza do tej pory sni mi sie po nocach.Mozliwosc odblokowania karabinu Selvarii(przypomne-Ruhm) jest fajna nagroda.Dochodza oczywiscie,jak kolega powyzej wspomnial,inne bronie,ale ta jest wyjatkowa.

Kto w Valkyrie nie gral niechaj jak najszybciej sprobuje.

Edytowane przez Ken Marinaris
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Fabuła się rozkręca wraz z późniejszymi chapterami, z początku faktycznie akcja ma wolne tempo ale z biegiem czasu będzie coraz lepiej. Sama strona fabularna może nie jest jakaś bardzo głęboka ale mi osobiście przypadła do gustu. Jak na grę tego typu jest świetna, a sama końcówka sympatyczna i ciekawie zrobiona.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Technicznie jest to pewnie bardzo proste - w 90% mogli by wykorzystać kod z jedynki.

Pytanie tylko czy to ma sens. Jedynka mimo swojej sielankowej atmosfery i grafiki była w gruncie rzeczy grą dość poważną (obozy jenieckie, odczucia bohaterów których domy zostały zniszczone przez wroga etc.) w tym parę nawiązań do sytuacji z początku drugiej wojny światowej. Nie wiem jak z trzecią częścią ale druga raczej traci wszystkie te elementy - zamiast tego mamy jakiś licealistów bawiących się w wojsko (chociaż nie grałem z powodu braku PSP i mogę mieć błędną opinię)...

Jak dla mnie mogli by z czasem wypuścić 2 i 3 jako wielkie DLC do jedynki :D

 

Co do nagrody to założona -jak dla mnie najlepsza gra na PS3 i jaka się w ogóle pokazała w przeciągu ostatnich 5 lat.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Oby więcej takich tytułów...Szkoda, że na PS 3 jest tylko jedna gra tego rodzaju...VC ma bez wątpienia osobliwy klimat/charakter (mnie on umiarkowanie leży; parafraza II wojny światowej nie do końca mnie przekonała, wolałbym coś bardziej konwencjonalnego vel FF Tactics/Vagrant Story), a ponadto świetną oprawę AV (grafika jest kapitalna), prostą ale przekonującą historię...i to coś, czyli bez wątpienia osobliwy klimat/charakter (mnie on umiarkowanie...;-))...znać, że twórcy mieli wizję, chwała im za to :thumbsup: ...obecnie to chyba najlepszy obok Demon's Souls rpg na PS3, który ma jakiś charakterystyczny rys ("rpg popłuczyn" w rodzaju FF XIII nie biorę pod uwagę).

 

W VC 2 nie grałem, ale z tego co widać bardzo zinfantylizowali/udziecinnili całość :confused: . Bez "poważniejszych akcentów" (które są w VC) gra napewno traci sporo... :down:

Edytowane przez JanzKijan
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Mam pytanie jako, że ostatnio wróciłem do tej gry: Jak to w końcu jest ze śmiercią? Jeśli dobrze zrozumiałem:

-jeśli ktoś zginie, mamy trzy tury na "odratowanie" go.

-jak nie zdążymy, tracimy go na zawsze, z wyjątkiem postaci fabularnych (np. Rosie).

-jeżeli ktoś jest "do odratowania" w momencie wygranej, nie tracimy go.

 

I jest w tej grze jakiś New Game +?

 

Sorry, jeśli już było - piszę z telefonu, nie mam możliwości swobodnego chodzenia po forum.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...