Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

Nie cierpię oglądać Rockets. Niemal każda akcja to rzut za trzy, ciężko mi się na to patrzy. 

 

Warriors na pewno wygrają chociaż jeden mecz w Houston, także jakbym miał stawiać, to postawiłbym, że zamkną serię w 5 meczów.

 

1 godzinę temu, 23kowal napisał:

Ale mecz u siebie przegrali. Jedynie mistrzowie idą jak po swoje. Tym razem już skoncentrowani na maxa. Miałem cichą nadzieję, że urodzi się jakiś godny konkurent ale gdy Warriors włączają wyższy bieg to nie ma na nich bata. Na razie "tylko" odrobili zadanie domowe a, jak to się zwykło mawiać, seria zaczyna się jak jedna z drużyn wygra na wyjeździe. Dobrze jednak znamy statystyki awansu gdy zaczyna się od 2-0.

 

Tak, chociaż i tak mieli szansę na wyrównanie, ale Green nie miał swojego dnia i tamtym razem przestrzelił. Tak jak niemal każdy inny zawodnik Raptors za wyjątkiem Leonarda (choć był 3/10 za trzy). Inna sprawa, że Philadelphia wygrała ten mecz mimo kolejnego słabego występu Embiida (choć w końcówce zrobił swoje). Dobra robotę robi na nim Gasol, ale na jego gorsze występy ma na pewno wpływ jego stan zdrowia. 

 

Stawiam na Toronto i Boston w finale Wschodu, ale ten Lowry... No nie wiem, gość w ostatnim meczu w końcówce, kiedy gonili wynik, próbował założyć siatkę przeciwnikowi, c'mon. 

Odnośnik do komentarza

Lowry dźwiga jeszcze ciężar poprzednich porażek Raptors. Następnym razem Nurse powinien go posadzić w końcówce i pozwolić Leonardowi grać LeBrona, czy też rozgrywający skrzydłowy, jak ktto woli:)

Mam te same odczucia co do Rockets  i mam nadzieję, że liga zacznie w końcu  poważnie rozważać cofnięcie linii rzutów za 3 pkt.

Na temat

https://youtu.be/ClptZeXAi3w

 

Odnośnik do komentarza

No i w końcu Embiid się obudził i mamy 2:1 dla 76ers. Dopóki Gasol dawał radę defensywnie, to fakt, że nie zdobywal choćby 10 punktów aż tak bardzo nie przeszkadzał. No ale właśnie - dzisiaj nie dał rady. 

 

Ja wiem, że mam Westbrooka w avatarze, ale Kyle Lowry to jest dopiero gość :D

2/10, 0/4 za trzy i tylko 7 punktów. Przypominam, że dostaje 33 miliony na sezon, a co roku jest to samo. 

 

4 mecz to finał dla Toronto. Jak przegrają, to trudno sobie wyobrazić, żeby wrócili z 3:1. Ciekawe co wtedy z Leonardem. Dzisiaj znowu nie zszedł poniżej 30 punktów i to na jakiej skuteczności - 59%. Pewnie Clippers. 

Odnośnik do komentarza

Ogladam czesto FirstTake i inne amerykanckie programy sportowe. Tam potrafia po pierwszym meczu serii, wygranym przez dowolny team, powiedziec “It’s over” jakby jedna wysoka porazka decydowala o rozwoju serii, a tu prosze, i Milwaukee, i 76ers graja swietna koszykowke zadajac klam temu co mowia amerykanscy specjalisci i znawcy sportowi. Wszystko moze sie oczywiscie odwrocic, ale czasem wydaje mi sie, ze te gadajace glowy gadaja dla samego gadania.

Jak na razie playoffy sa zayebiscie satysfakcjonujace. Oby wszystkie serie byly jak najblizej siedmiu meczy.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, maciucha napisał:

Panowie, za dzieciaka dość mocno interesowałem się NBA, Kobe Bryant, Shaquille O'Neil, Dwayne Wade, Carter, Iverson, LeBron James itd. i trochę mnie kusi żeby wrócić do śledzenia tego sportu.

Gdzie się teraz ogląda mecze? Są w necie jakieś fajne skróty? Z czym to się je w 2019 roku?

Powiem Ci jak ja to robię ;)  

Każdego dnia wchodzę na stronę http://probasket.pl/ , a następnie mocno mrużąc oczy, aby nie zobaczyć zbyt wielu informacji odszukuję tylko kluczowe słowa: Wyniki NBA:.Klikam w to i dalej mrużąc oczy i dbając o to, żeby przez przypadek nie zobaczyć jakiegoś wyniku odszukuję jadąc z góry na dół prostokątnego okienka z youtubowym skrótem danego meczu. WAŻNE!: staram się też nie patrzeć jak wygląda owe okienko skrótu, bo jak dajmy na to jest na nim Kevin Durant lub dla odmiany James Harden to w 90-ciu procentach jest pewne, że mecz wygrała odpowiednio drużyna Warriors lub Rockets. Probasket zamieszcza skróty przeważnie od Ximo Pietro, więc można być pewnym, że w tym od ok 9 do 15 minutowym skrócie znajdą się li tylko doskonale zmontowane same rezultatywne akcje lub inne najważniejsze eventy z danego meczu. Dzięki takiemu podejściu jak uda mi się wcześniej nie poznać wyniku,o co przecież dbam jestem w stanie emocjonować się skondensowaną dawką koszykówki na najwyższym z możliwych poziomów :)

A teraz powiem coś bardzo kontrowersyjnego, za co być może zostanę zminusowany, ale tradycyjnie wbijam w to swojego donga.

Uważam, że poziom dzisiejszej koszykówki NBA jest dużo wyższy niż za czasów Jordana, Pippena, Barkleya, Malone`a czy O`Neala. Za ich czasów było zaledwie kilku artystów (wyżej wymienieni plus kilku co najwyżej innych). Reszta to sztywniacy i wyrobnicy. Poziom atletyzmu, wybiegania, skoczności, gibkości. sprawności i siły w połączeniu z niebywałymi umiejętnościami technicznymi zawodników w dzisiejszej NBA jest wprost niewiarygodny! Innymi słowy po dzisiejszych parkietach biega co najmniej lekko licząc dwudziestu-trzydziestu Michaelów Jordanów jak nie lepiej. Ktoś może powiedzieć, że kiedyś to dopiero była koszykówka, a teraz to popelina i wiocha. Gó.wno prawda!

Na poparcie mojej tezy zamieszczę dwa skróty meczów:

 

 

...oraz dzisiejszy HOU vs GSW:

 

Oczywiście do wycięcia babol Curry`ego z samej końcówki, ale moim zdaniem mecz był i tak rozstrzygnięty.

Odnośnik do komentarza

Ja tradycyjnie oglądam na canal plus sport. Nie jestem specjalistą, nawet nie mam konkretnej drużyny, której kibicuję. Oglądam, bo to fajny, widowiskowy sport. Zwłaszcza teraz w fazie Play off. 

Ciężko się nie zgodzić z @Ludwes Era olbrzymów już dawno minęła, teraz jest kilku MJ'ów  i mega akcje pod koszem. 

 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

cholera nie mam czasu pisać codziennie a dzieje sie, oj dzieje. piękne play-offy nam zaserwowali nasi ulubieńcy. nie dość, że serie wyrównane to w dodatku każdy mecz to walka niemal kosz za kosz. zdecydowanie mniej blow out'ów niż w ostatnich latach. Boston się skończył, żadna niespodzianka ale pozostałe serie przysporzą jeszcze emocji. teraz wszyscy czekają na wyniki MRI Duranta i to jest być albo nie być dla GSW. bez niego nie pokonają Rakiet, ba, bez niego nie pokonali by żadnej z drużyn która została się jeszcze w grze. czy to z zachodu, czy ze wschodu. Splash Bros to już nie ten kosmiczny poziom bo i otoczenie też jest inne. nastawione na trochę inną grę, której KD był głównym filarem. przez tyle lat mieli farta ale być może w końcu i ich dopadł pech kontuzji. nie życzę tego Durantowi ale jeśli nie wróci a GSW faktycznie odpadną, NBA czekają spore zmiany. takie mam przeczucie.

Odnośnik do komentarza

KD z hou napewno nie zagra. Za tydzień kolejna diagnostyka. Jak byśmy rozmawiali o normalnych ludziach i opiece medycznej to przy tej kontuzji nie byłoby już szans zagrać w tym sezonie.

 

Ja tam bym Golden jednak nie skreślał jeszcze, a linup Looney (może to być czarny koń serii), Green, Iggi, Klay, Steph wygląda całkiem fajnie o ile splash brothers zagrają na swoim normalnym poziomie w ataku.

 

Odnośnik do komentarza

Nie moglem uwierzyc w to co widzialem. Taka zmiana z polowy na polowe nie zdaza sie czesto. Ale spojrzcie jaki tydzien w swiecie sportu. Liverpool, Tottenham, Arsenal, piekna i zajadla rywalizacja na wschodzie w NBA, teraz GS w przepieknym stylu uyebali reke Houston i na.pi.erdlalali nia Rockets jak Drone w Gears of War 3. A jeszcze Denver vs Portland przed nami. Cos niesamowitego.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, maciucha napisał:

Panowie, w nocy oglądacie transmisje, czy jakieś powtóki w necie można znaleźć. Próbowałem coś na reddicie szukać, ale nieskutecznie.

 

Nie do końca rozumiem, czy miałeś problem ze znalezieniem linków do meczów na zywo, czy do powtórek, ale jeśli jednak chodzi o to pierwsze, to tu znajdziesz mecze na żywo https://www.reddit.com/r/nbastreams/

 

Jesli chodzi o powtórki, to ja korzystam z tej strony https://nbahdreplay.com/

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...