Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

Ujęcia z samolotu, albo autobusu to jest złoto. Jezu, kocham takie pokazywanie kulisów sportu w dokumentach. Generalnie, jeszcze nic nowego się nie dowiedziałem z Last Dance, bo znam to wszystko z książek i innych filmów, ale te ujęcia, muzyka i sposób prowadzenia mnie strasznie urzekają.

 

Podobno w produkcji jest też dokument o Kobim, jemu też towarzyszyła kamera w dwóch ostatnich sezonach. Dodatkowo, powstaje też coś o Redemption Team z 2008.

Odnośnik do komentarza

Borze iglasty 5ty odcinek to jest przegiecie paly, kazdy watek to jest taki top ze chuy :ohboy: Juz przegladam zalando zeby sobie jakis tshirt Jordana kupic XD

 

Nie no, nie bylo chyba takiego sportowca w historii swiata. Ciezko sie nie spuszczac nad tym dokumentem. Ktos na tt dobrze napisal ze my sie zastanawiamy Messi czy Ronaldo, Pele czy Maradona, ktos tam Schumachera na tron sadza, ktos Federera ale jedyny prawdziwy GOAT to MJ i koniec

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, schabek napisał:

Borze iglasty 5ty odcinek to jest przegiecie paly, kazdy watek to jest taki top ze chuy :ohboy: Juz przegladam zalando zeby sobie jakis tshirt Jordana kupic XD

 

Nie no, nie bylo chyba takiego sportowca w historii swiata. Ciezko sie nie spuszczac nad tym dokumentem. Ktos na tt dobrze napisal ze my sie zastanawiamy Messi czy Ronaldo, Pele czy Maradona, ktos tam Schumachera na tron sadza, ktos Federera ale jedyny prawdziwy GOAT to MJ i koniec

Małysz, nie zapominaj o Małyszu. 

 

ja jestem po 3 odcinkach, zaraz wciągam dwa kolejne. Mój jedyny kontakt z tym sportem to Kosmiczny mecz i jakieś okazjonalne granie na w-f, a za chwilę będę mógł się nazywać ekspertem oraz fanem Chicago Bulls. Zaje.bisty dokument, siądzie chyba każdemu. 

 

Jordan w sezonie 97/98 dostał 33 miliony za sezon gry. Na tamte czasy to przecież były jakieś chore pieniądze. w Piłce nożnej o takich zarobkach nikt wtedy nawet nie śnił. 

Nawet teraz chyba tylko Messi w Barcelonie ma więcej. 

 

znalazłem taką tabelkę zarobków Jordana, nie wiem czy jest prawdziwa.

 

1984-85 $550,000
1985-86 $630,000
1986-87 $737,500
1987-88 $845,000
1988-89 $2,000,000
1989-90 $2,250,000
1990-91 $2,500,000
1991-92 $3,250,000
1992-93 $4,000,000
1993-94 $4,000,000
1994-95 $3,850,000
1995-96 $3,850,000
1996-97 $30,140,000
1997-98 $33,140,000
2001-02 (W.Wizards) $1,000,000
2002-03 (W. Wizards)

$1,030,000

 

 

czym był spowodowany tak ogromny skok zarobków od 96r? 

Odnośnik do komentarza

Sezon 95/96 był po jego pierwszym odejściu od koszykówki i powrocie, roznieśli wtedy wszystkich i są do dziś uważani za drużynę wszechczasów. To też wzrost popularności NBA i samego Jordana na całym świecie, wartość Bulls też wtedy mocno skoczyła. Jordan i Jackson w tym okresie byli 2 najbardziej rozpoznawalnymi ludźmi na świecie. Generalnie, połowa lat 90 to właśnie wejście NBA w erę nowożytną koszykówki i mocne skomercjalizowanie ligi na cały świat, która i tak od końca lat 80 mocno się rozwijała biznesowo. To pewnie potem też po części doprowadziło do lockoutu w sezonie 98/99.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Był spowodowany głównie przez NY Knicks, którzy w lato 96 roku byli gotowi zapłacić Jordanowi 25mln za sezon. Wtedy nie istniał maxymalny poziom zarobków jednego gracza, Salary Cap wynosiło 29mln dolarów. Można było zaoferować (teoretycznie oczywiście, bo nikt tego przed Chicago nie zrobił) wyższe zarobki niż salary cap jednemu graczowi, jeśli przedłużałeś jego kontakt z twoim zespołem. Knicks kombinowali trochę, że 15mln w kontrakcie, reszta jakieś sponorskie deale itd, Chicago chciało dać początkowo ok 12mln za sezon (co i tak byłoby rekordem), ale po otrzymaniu oferty od Knicks menedzer Jordana David Falk zagrał va banque i zażądał 30 mln od Bulls. Jordan był wkurzony na władze Bulls, którzy już wcześniej mu powiedzieli, że dadzą mu ogromny kontrakt, ale będą tego żałować. Więc zagrali taką kwotą, Bulls troche nie mieli wyjścia, bo rozbiliby drużynę w sumie jeszcze w primie. Dopiero po sezonie 98/99 po tych dwóch kontraktach MJ'a wprowadzono limit zarobków. Co ciekawe 30mln Jordana to było więcej niż CAŁA pula wynagrodzeń 13 drużyn, cała druzyna Bulls zarabiała bodajże 32mln więcej niż Utah Jazz,

Spoiler

z którymi zagrali jak wiemy w finałach

. Przeliczając to na dzisiejsze realia NBA to tak, jakby dać komuś ok 130 mln dolarów za sezon.

Edytowane przez Bartg
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę, to kompletnie nie ma się do czego przyczepić.

 

Mam nadzieję, że sukces tej produkcji przyniesie kolejne dzieła. Mówi się o tym, że powstaje podobny film o 2 ostatnich sezonach Kobiego i o Redemption Team z Pekinu, chociaż na YT można znaleźć już dokument o nim, też całkiem spoko, sporo dobrego contentu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...