Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.12.2019 o 13:28, maciucha napisał:

 

no spoko, ale przesuwanie linii za 3 punkty to nie jest dobre rozwiązanie xd

btw mi te rzuty za 3pkt w niczym nie przeszkadzają, nie wiem dlaczego jest taka nagonka na ten temat

 


@23kowal Jak widać nie wszystkim przeszkadzają ;)

 

Nie ale są mecze (jak np. ten wyżej), że to już o patologię te trójki się ocierają. Żeby to jeszcze były trójki jak prekursorów tego stylu (czyli duża liczba oddawania trójek) GSW oparta na zagrywkach, szukaniu zasłonach. To nie w większości mielenie w miejscu, Izolacja, krok w bok i siepa. Ehhh jak oglądam np. takie HOU to wiem, że nie o takie NBA walczyłem...

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

w w/w meczu obie gwiazdy trafily po 4 trójki także poziom soczystości był dość słaby. trafili razem 20 z 64 rzutów notując 26% i 36% skuteczności. pamiętam, że kiedyś za ciut lepsze statsy gnojono na tym forum (i nie tylko) Kobe'iego, że samolub, nieefektywny itp.itd.

może i nie wszystkim te rzuty przeszkadzają ale jest jednak spora grupa kibiców, szczególnie ta pamiętająca lata 80-90, która chciałaby aby gra stała się ponownie bardziej różnorodna. młodzi się jarają bo życia nie znają, i nie znają NBA naszego dzieciństwa. żeby zobaczyć jak bardzo ówczesna NBA różni się od tej z przed dekady czy dwóch rzućmy kilkoma liczbami, które wyciągnąłem z tego artykułu:

Cytat

This past season (18-19) NBA players made 4,000 more 3-point shots (27,955) than they made during the entire decade of the 1980s (23,871).

 

Cytat

as long as you’re making more than 33.3 percent of your 3-pointers that beats making less than 50 percent of your 2-point shots. This season, every team but one — the Phoenix Suns at 32.9 percent — exceeded that threshold.

 

Cytat

the Spurs were No. 1 in the league this past season in 3-point percentage (39.2), followed by the Clippers (38.8 percent), who ranked third in fewest attempts. So perhaps there is a case to be made that quality 3-point shots are as smart as a huge volume of 3-pointers.

 

wiemy co się dzieje, dlaczego się tak dzieje i jaki to ma wpływ na grę. a także jak możemy to naprawić. moim zdaniem cofnięcie linii to kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza

Masakra, całe 19mln przebimbał :( Smutne.

 

Smutne też jak szybko upadają Rockets, 5 porażek w ostatnich 6 meczach, wczoraj Harden 1/17 za trzy... Z czego większość standardowy parkinson na prawym analogu i stepback trójka bez sensu. Frustrujące mimo wszystko musi być granie w takiej drużynie, jak nie tańce Hardena to Westbrook z piłką, a reszta tylko stoi i ma rzucać/zbierać.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, krupek napisał:

Ale chłop ma zasięg.

 

Po tej kontuzji z poczatku sezonu, pracował ze sztabem trenerów, którzy uczyli go jak ma biegać i skakać, żeby nie zakończyl kariery, zanim się zacznie. No jest trochę potwór fizyczny 


Mieli też się zająć zrzuceniem kilku kg. Nic nie zrzucił, a nawet 1-2 kg przytył. Oby nauka chodzenia i skakania była skuteczniejsza...

 

Mam nadzieję, że pogra i poskacze nam kilka lat Zionek, bo bestia z niego niesamowita. 
Blok made in Shawn Kemp mmmmmmmmmm

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...