Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

Green wrócił, czyli wraca wsio do normy. Inna energia, inny spacing i pacing, inna obrona. Ofc wsio lepsze.

 

Do tego Curry od razu gra inaczej. Dużo więcej bez piłki. Efekt? 47 pkt 7 trójek wsio na bdb skuteczności.
 

Teraz jeszcze wróci Payton oraz Iggy (no dobra i Wieseman też :) ) i można PO zaczynać.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Mejm napisał:

PO sa czasami grane o luckich porach czy tylko sam prime time o 3 w nocy i highlightsy rano?

Są, są. 1 runda to chyba nawet soboty i niedziele ostatnimi laty. Często start o 18, potem next 2030.

Jednak czym dalej w las (PO) to mecze wcześniejsze się kończą, a od finałów konfy to już tylko „nocne” mecze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Bartg napisał:

Za dobrze żarło GSW, Curry kontuzjowany po brutalnym wejściu Smarta, moooże wróci na start playoffów :( 

No jest duża szansa. Ponoć żadnych uszkodzeń strukturalnych i dmuchają na zimne, niby ma wrócić na 2-3 mecze przed PO, aby złapać rytm.

Jeżeli tak się naprawdę stanie, to nawet spoko opcja. W 3 tyg nie wypadnie jakoś strasznie z rytmu (+ będzie miał trochę czasu aby wejść na obroty przed PO), a zajechany był mocno, bo w sumie od początku sezonu ciągnął cały czas ten wózek. 
 

Odnośnik do komentarza

Patrząc na to, jak grają Warriors bez Curry'ego i w jakiej formie jest siódma obecnie Minnesota, to będzie dobrze, jeśli Curry nie będzie musiał wracać na play-in. Szkoda że nie mogą zagrać w pełnym składzie, ale też wiele zespołów dzieli ten los w tym sezonie.

 

 

Polecam nadal Laker show. Ich mecze są naprawdę zabawne. Od czasu kiedy to napisałem, LeBron już ZNOWU wziął sam zmianę bez pytania w trakcie akcji, nawrzeszczał na kolegów dokoła że nie pomagają mu kurva zbierać gdy stoi pod koszem, i tak dalej. Westbrook odpalił niejeden bezsensowny rzut z 10 sekundami na liczniku trafiający w górną krawędź deski, dzisiaj zrobił to pod sam koniec meczu gdy Lakers tracili 3 punkty, ale o dziwo zdążył jeszcze przechwycić piłkę w ostatniej akcji i trafić bardzo trudną trójkę i Lakers wygrali mdr.

 

Jednak trudno byłoby opisać w skrócie kopalnię beki w ostatnich trzech meczach Lakers, ale ta liga ma w sobie spektakl coraz bardziej. Zawodnicy mają mocne ego. Odwracają się do fanów którzy ich krytykują i dogadują im z powrotem, liczą swoje "statsy" na bieżąco, zostawiają akcję tylko po to żeby stać i szydzić z tego jak bardzo spudłował Westbrook albo machać rękami do sędziów że byli faulowani... Jak nie kochać.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, ogqozo napisał:

Patrząc na to, jak grają Warriors bez Curry'ego i w jakiej formie jest siódma obecnie Minnesota, to będzie dobrze, jeśli Curry nie będzie musiał wracać na play-in. Szkoda że nie mogą zagrać w pełnym składzie, ale też wiele zespołów dzieli ten los w tym sezonie.

Skąd ty wiesz jak oni obecnie grają bez Currego? Ile meczy widziałeś w tym sezonie, które zagrali od początku z gameplanem i rotacją  zbudowanym pod absencję Currego, a z Greenem, Thompsonem, Wigginsem i Poolem?

Opierasz to na 2/3 meczu z prawie najlepszą drużyna NBA w 2022, gdzie Curry im wpyadał nagle i nie byli na to gotowi? Pomijam fakt, że oprócz Currego nie grał Wiggins, Payton, Iggy, Bjelica, Wieseman, a Green grał na limicie 20 min. Na tej podstawie już piszesz o play in?

Przecież oni musieliby przegrać 8 z ostatnich 12 meczy (przy dość łatwym grafiku), a Minnesota zamknąć sezon 11 wygranymi z rzędu, aby zepchnąć ich do play in. 

 

Zostawiając już te „biedne” i nie umiejące grać GSW, to (nie)ciekawa cyfra dotycząca new szykago bulls.

Na dzień dzisiejszy mają bilans 0-15 z obecnymi top3 drużynami, z każdej konferencji. 
:reggie:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, wojtas011 napisał:

Gówniani lejkesi nie przydają się do niczego, Lebron ogarnij dupę bo Griizzlies potrzebują ten pick Pelicans.

Ciekawe jak to się ułoży na Zachodzie, Dallas w gazie, a GSW i Grizzlies zadyszka, 4 i 5 seed najgorszy bo wpadasz w drugiej rundzie na Suns

Co do LA to pełna zgoda, choć jakby wrócił Davis i miał jako takà formę, to będą mimo wszystko niewygodnym matchupem w 1 rundzie. Lebron to Lebron. 
 

No Golden niewiadomo, najbliższe mecze bez Currego pokażą czy jest zadyszka. Grizz wg mnie to nie jest jeszcze Team na wysokie rundy PO (doświadczenie).

Co do Dallas to też ostatnio trochę spuszczają z tonu. 2 przegrane pod rząd i 3-3 w ostatnich 6 meczach. Zresztą cały zachód ostatnio trochę dołuje (nie licząc Suns i Minesoty). 
W sumie wschód też mocno zmienny i nieprzewidywalny. No ale to fajnie, bo „na papierze” szykują się najciekawsze PO od lat.   

Odnośnik do komentarza

Tak to ten Butler co ich 2 lata temu wciągnął do finałów. 
Takie rzeczy się zdarzają jak jest dużo testosteronu, mecz nie idzie po ich myśli i są mocne charaktery (Butler, Udonis i Spo to twardzi goście). Nie ma co robić afery. 
 

„Trener Spo po meczu jednak nie chciał robić z całego zamieszania wielkiej afery. De facto sprowadził ją do żartu, bo miał pokłócić się z Butlerem o to… gdzie drużyna zje po meczu kolacje. Bam Adebayo przyznał, że taki temperament widać na treningach zespołu, a teraz po prostu wylał się na mecz”

 

 

Tak w ogóle ktoś wie o co poszło? O całokszałt czy jakąś konkretną akcję. Mecz oglądałem, ale przerwy były wycięte, więc nie zarejstrowałem zdarzenia. 

 

BTW 

Ostatnie 11 meczy

śr 26 pkt przy 56% z gry i 51% za 3

 

B7912322-03EB-4532-8F30-F05A967C6CC3.jpeg

Odnośnik do komentarza

Krzyś Paweł niespodziewanie już wrócił, wyglądał turbo zdrowo, Booker zajebał w 5 rocznicę swojego 70 pktowego meczu 49 i Suns już zapewnili sobie przewagę parkietu przez całe playoffy (dawno nie pamiętam aż takiej różnicy na tym etapie sezonu). Teraz tylko mądrze odpocząć część graczy i chciałbym zobaczyć Suns podnoszących puchar w czerwcu. fenomenalnie poukładał tę drużynę Monty Williams - tutaj oczywiście 100% trener roku z ogromną przewagą. Ciekawei będzie w MVP, Jokić jest najlepszym graczem ligi i sam dociągnie Nuggets do PO i nikt nie jest blisko, ale kurde jak Suns dobiją do 65 zwycięstw to imho Paul/Booker powinien wygrać chyba?

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, GearsUp napisał:

 

Podtrzymuję to co pisałem w grudniu. Jedyne ekipy, które widzę że mogą powstrzymać Suns to Bucks i Grizzlies, nikt więcej.

A GSW z pierwszych 2,5 miesięcy? Czyli nr 1 bilans, nr 1 obrona, nr 3 atak (2-1 z Suns, 1-1 z Bucks).

Ja bym GSW nie skreślał. Są niewiadomą, ale mają mega potencjał i przede wszystkim doświadczenie w PO i finałach. Co ważne nie mają presji, że coś muszą, czyli coś jak np KRISPOL, dla którego wg mnie to ostatnia szansa na tytuł (forma/wiek/zdrowie). 
 

Ja bym chciał finał Bucks-GSW. Dwie drużyny budowane latami, metodycznie, tzw procesy, gdzie ich filary są z nimi od draftu lub/i długo lat w zespole. Mało tego jest w obecnych czasach, dlatego jestem fanem tych drużyn. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, balon napisał:

Ja bym GSW nie skreślał. Są niewiadomą, ale mają mega potencjał i przede wszystkim doświadczenie w PO i finałach.

 

Nie skreślam ale na tle Grizzlies na moje oko wyglądają na ekipę lekko wypalonych, jak sobie przypomnę to ich ostatnie starcie to pod względem szybkościowym niedźwiadki chcąc nie chcąc wyglądali bardziej świeżo i apetyty też mają znacznie większe. Następne spotkanie tych ekip 29 marca to więcej mi wyjaśni. Ostatnio mam możliwość oglądania na żywo meczyków no i jestem pod wrażeniem tego co zagrali ostatnio z Nets.

 

Co do Suns to mają wszystko co potrzebne, jak dla mnie mocno pomijany aspekt u nich to rola coacha. Oglądałem ten ich mecz wczoraj z Nuggets i choćby taki głupi detal pod koniec meczu kiedy wynik zaczynał być bliski - po timeoucie wyraźnie nakreślona akcja zakończona paką Bridges'a. Oni doskonale wiedzą co mają grać do tego doświadczenie Paula i takich wariantów ataku pewnie mają mnóstwo przerobionych.

Odnośnik do komentarza

Ja z każdym kolejnym zwycięstwem Suns przekonuje się coraz bardziej do myśli, że będę zaskoczony, jeśli to nie oni zdobędą w tym sezonie mistrzostwo. Jebani w tamtym sezonie doszli do finału, a w tym bez względu na to, czy wypada CP3, czy Booker, czy Cameron Johnson, czy to back to back, to oni i tak znajdują droge, żeby wygrać. Na dodatek wzmocnili się tam, gdzie w tamtym sezonie trochę im brakowało przeciwko Giannisowi, więc wcale bym się nie zdziwiłbym, jakbysmy dostali powtórkę zeszłorocznych finałów, ale z odmiennym wynikiem końcowym. 

 

Oczywiście wiele się może zdarzyć, pewnie (niestety) jakaś gwiazda znowu dozna kontuzji, ale na ten moment Suns są dla mnie głównym faworytem. 

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, GearsUp napisał:

Nie skreślam ale na tle Grizzlies na moje oko wyglądają na ekipę lekko wypalonych, jak sobie przypomnę to ich ostatnie starcie to pod względem szybkościowym niedźwiadki chcąc nie chcąc wyglądali bardziej świeżo i apetyty też mają znacznie większe. Następne spotkanie tych ekip 29 marca to więcej mi wyjaśni.

Gsw mają z MEM bilans 1-1, ale w tym meczu co gsw przegrało  (-8) nie grał Green. Ten mecz 29 marca, też pewno będzie średnio wymierny bo bez Currego i możliwe też że bez Moranta (ma pauzować ok 2 tyg ze względu na kolano). Wg mnie miśki w tym roku nic wielkiego nie ugrają w PO, zabraknie im doświadczenia. PO to naprawdę inna gra niż RS. Chociaż nie powiem grają bardzo fajnie. Obrona, atletyzm, no i ofc JAAaa. Taka ciekawostka, że Grizz są w tym sezonie 15-2 jak nie gra Morant. 

 

56 minut temu, Ludwes napisał:

 

Ja z każdym kolejnym zwycięstwem Suns przekonuje się coraz bardziej do myśli, że będę zaskoczony, jeśli to nie oni zdobędą w tym sezonie mistrzostwo. Jebani w tamtym sezonie doszli do finału, a w tym bez względu na to, czy wypada CP3, czy Booker, czy Cameron Johnson, czy to back to back, to oni i tak znajdują droge, żeby wygrać.

 

Naprawdę ciężko się z tym nie zgodzić kierując się rozumem  i tym co robią w RS. No własnej w RS ile to już było przypadków, że faworyci zawodzili, albo czarne konie włączali wyższy bieg. Inna intensywność obrony, uczenie się słabości rywali (serie), gdzie czasami detal potrafi odmienić losy serii. 

No ale będzie grane:banderas:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...