Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, wojtas011 napisał:

A ten trade z Wolves to wyruchanie po całości, dostali za niego Wigginsa i Kumminge.

Oczywiście oni zbudowali skład draftem, ale prawda jest taka, ze 29 innych drużyn nie jest w stanie utrzymać 4 maxów, a jeszcze zanosi się, że basen też będzie miał posypane konkretnie hajsem.

Była już kiedyś taka drużyna która draftowała all starów, ale z powodu małego marketu nie byli w stanie wszystkich utrzymać, a było to OKC.

To San Francisco i kibice z azji zakochani w Currym to błogosławieństwo.

No tak ale nie zapominaj o tym, że Curry, Klay, Green zbudowali potęgę GSW na bardzo średnich kontraktach. Dzięki temu mogli pozyskać wtedy Duranta. 
Naprawdę duże kontrakty podpisali po zdobyciu mistrzostwa oraz pobiciu historycznego bilansu Chicago.  Czyli można powiedzieć, że sobie na to zapracowali. Wyrobili niepowtarzalny styl i mega duży fanbase (tak samo jak hejterów :):lapka:).

Ponadto nie jest tajemnicą, że wielu graczy chce grać pod Kerrem (mega trener) i przy Currym (mega team mate pomagający bardzo swoją grą i robiący dużo miejsca na parkiecie, tworząc super chemię w szatni), nawet za mniejsze hajsy. 
 

Samo SF jest bogate, ale jak pisałem wcześniej to dość małe miasto, ułamek LA, NY czy Chicago. Drużyna sama to sobie wypracowała, ma mega przychody z biletów oraz gadżetów, generując olbrzymie przychody, więc tak naprawdę właścicielom się wsio zgadza.

 

Btw dziś „słaby” Klay wskoczył na 2 miejsce all time. Dziś dołożył kolejne 5 trójek (11 w ostatnich dwóch meczach, a 20 w 5 finałowych starciach). Całkiem zajebiście, jak na prawie 3 lata bez gry, 2 dewastujące kontuzje i bdb obronę Bostonu 

 

BAA53E6E-2F4F-456C-A087-295037163BC3.jpeg

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, balon napisał:

No tak ale nie zapominaj o tym, że Curry, Klay, Green zbudowali potęgę GSW na bardzo średnich kontraktach. Dzięki temu mogli pozyskać wtedy Duranta. 

Mogli pozyskać Duranta bo mają bogatego właściciela, chyba jeszcze tylko Balmer byłby w stanie na płacenie podatku od luksusu za 4 maksymalne kontrakty Currego, Duranta, Klaya i Greena.

Po prostu każda inna drużyna żeby podpisać Duranta musiałaby zrezygnować z Klaya lub Greena. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, wojtas011 napisał:

Mogli pozyskać Duranta bo mają bogatego właściciela, chyba jeszcze tylko Balmer byłby w stanie na płacenie podatku od luksusu za 4 maksymalne kontrakty Currego, Duranta, Klaya i Greena.

Po prostu każda inna drużyna żeby podpisać Duranta musiałaby zrezygnować z Klaya lub Greena. 

Ziom w 1 roku jak grał u nich Durant mieli 14 salary w lidze i nie płacili ani dolara podatku, tak to był zajebiście  zbudowany team, oparty na własnych wychowankach i średnich wypłatach. Obecny wielki hajs jest nagrodą za to co zbudowali. 
Tutaj rok 2015 jak zdobywali pierwszego misia i ich salary 

463E83EE-4AC3-4DD5-8E68-A6FF722E6B57.thumb.png.41d2a3c69e5aa568a0967ec0a9ecad84.png

 

Tutaj 2017 miś, pierwszy z Durantem. Także 14 miejsce. Dla odmiany cavs z tą zbieraniną dziadów mega salary. Patola nie team…
 

https://hoopshype.com/salaries/2016-2017/

Odnośnik do komentarza

Kurde nawet nie sądziłem, że Klay grał za takie grosze wtedy, widzę, że mi się wszystko pomieszało z tym sezonem co Durant odchodził i oni mogli go utrzymać, ale kłótnie z Greenem spowodowały jego odejście.

 

Teraz przeglądam kontrakty Curry'ego i nie wiem jak on dostał tylko 9mil za rok w pierwszej umowie po rookie kontrakcie, teraz dostajesz supermaxa 170mil/5 xd

 

Technicznie gość dostał dwa razy MVP z kontraktem na poziomie Kyle Andersona teraz xd

 

 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ludwes napisał:

Klay gra bardzo przeciętne finały, bo jak inaczej nazwać te jego 18 punktów, 3 zbiórki na mecz (xd) i dwie asysty na skuteczności 38%,

Nie, to nie jest przeciętnie jak na 2-3 opcje, jak na finały NBA oraz mierzenie się z najlepszą obroną NBA. Tym bardziej, że % za 3 ma lepszy i w obronie też daje radę. 3 zb na mecz? Przecież on jest sg i przez całą karierę zbiera 3-4 piłki na mecz. Tak naprawdę to miał jeden słaby mecz (GM2) gdzie miał 1/8 za 3. Pozostałe mecze to 3,7,7 i 5 trójek. Szczególnie ostatnie 3 mecze gdzie dał 19 trójek na dobrej skuteczności to bardzo średnio… Bardzo ciężko mi sobie wyobrazić kto jeszcze obok Currego mógłby obecnie osiągnąć podobne cyfry w finałach NBA.

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, wojtas011 napisał:

 

Kurde nawet nie sądziłem, że Klay grał za takie grosze wtedy, widzę, że mi się wszystko pomieszało z tym sezonem co Durant odchodził i oni mogli go utrzymać, ale kłótnie z Greenem spowodowały jego odejście.

 

Teraz przeglądam kontrakty Curry'ego i nie wiem jak on dostał tylko 9mil za rok w pierwszej umowie po rookie kontrakcie, teraz dostajesz supermaxa 170mil/5 xd

 

Technicznie gość dostał dwa razy MVP z kontraktem na poziomie Kyle Andersona teraz xd

 

 

Właściciele GSW od 3-4 lat mówią, że obecne kwoty to nagroda za to co zrobili (dynastia) i długo naprawdę nie wychylali się o siano i nie odpływali jak np młode gwiazdki OKC. Baa Klayowi dali super maxa po tym jak zerwał ACL, za jego zasługi

Ponadto widziałem jakoś w tamtym roku (gdzie mieli tragiczne salary przez Ubre ubre) ich bilans. Naprawdę przychodu z funkcjonowania klubu w pełni pokrywają wydatki właścicieli. Mogło by im po prostu dużo zostawać w kieszeni, ale wolą dać na wypłaty. Inne biznesy im majątek budują. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś czytał z Was biografię Currego. Jest tam trochę o tym teamie, jak był budowany. Trochę też o „konflikcie” Drey>Durant.

 

Ogólnie Durant miał shizę, że zarzucali mu, że poszedł na gotowe itp. Ponadto Green 2-3 razy wypalił, że to i tak drużyna Stepha. KD słynie z krótkiego lontu oraz braku dystansu. Prawda jest taka, że Curry musiał się strasznie gimnastykować zarówno na boisku jak i po za nim, aby nie urazić Kevina. 
No i Kevin odszedł budować swoją legendę oraz wygrywać  :)

 

37CB9AC9-FF92-4AA7-919B-F878479968CF.jpeg

10 minut temu, wojtas011 napisał:

Teraz to jest niemożliwe przez supermaxa, nikt normalny po 4 latach nie odrzuci hajsu na całe życie

Wtedy były maxy i praktycznie podobie było (kto mógł to brał), z małymi wyjątkami. Jednym z tych wyjątków jest/było GSW. 

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, balon napisał:

Nie, to nie jest przeciętnie jak na 2-3 opcje, jak na finały NBA oraz mierzenie się z najlepszą obroną NBA. Tym bardziej, że % za 3 ma lepszy i w obronie też daje radę. 3 zb na mecz? Przecież on jest sg i przez całą karierę zbiera 3-4 piłki na mecz. Tak naprawdę to miał jeden słaby mecz (GM2) gdzie miał 1/8 za 3. Pozostałe mecze to 3,7,7 i 5 trójek. Szczególnie ostatnie 3 mecze gdzie dał 19 trójek na dobrej skuteczności to bardzo średnio… Bardzo ciężko mi sobie wyobrazić kto jeszcze obok Currego mógłby obecnie osiągnąć podobne cyfry w finałach NBA.

 

 

 

Aha, czyli po dwóch pierwszych meczach, w których Klay zdobył łącznie 26 punktów, i po trzech następnych, gdzie zdobywał średnio po 19 punktów na mecz (co, powiedzmy sobie szczerze, nie jest jakimś spektakularnym wyczynem, a co najwyżej solidnym) nie można stwierdzić, że Klay gra przeciętnie, szczególnie mając w pamięci, że gość obok siebie ma jednego z najlepszych graczy w historii, który przyciąga całą uwagę przeciwników, a ten mimo to zdobywa te 18 punkcików na mecz na bardzo przeciętnej skuteczności. 

 

No jak inaczej podsumowac te jego 5 meczów inaczej niż 'przecietnie', 'srednio' czy 'czasami całkiem okej, czasami bardzo slabo', to nie mam pojęcia - no jak dla mnie niewiele z tego, co napisałem, odbiega od prawdy. 

 

No serio, jak dla mnie gość, którego jedynym zadaniem jest rzucanie do kosza i gra w obronie, bo żaden z niego playmaker i zbierający (a to, że on średnio zbiera 3 zbiórki na mecz przy wzroście 2 metry to jest beka niesamowita tak btw), powinien przynajmniej to robić dobrze, a on rzuca 38% z pola. No nie, nawet nie wiem jak ktoś mógłby napisać, że Klay gra przeciętnie!

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Ludwes napisał:

 

Aha, czyli po dwóch pierwszych meczach, w których Klay zdobył łącznie 26 punktów, i po trzech następnych, gdzie zdobywał średnio po 19 punktów na mecz (co, powiedzmy sobie szczerze, nie jest jakimś spektakularnym wyczynem, a co najwyżej solidnym) nie można stwierdzić, że Klay gra przeciętnie, szczególnie mając w pamięci, że gość obok siebie ma jednego z najlepszych graczy w historii, który przyciąga całą uwagę przeciwników, a ten mimo to zdobywa te 18 punkcików na mecz na bardzo przeciętnej skuteczności. 

 

No jak inaczej podsumowac te jego 5 meczów inaczej niż 'przecietnie', 'srednio' czy 'czasami całkiem okej, czasami bardzo slabo', to nie mam pojęcia - no jak dla mnie niewiele z tego, co napisałem, odbiega od prawdy. 

 

No serio, jak dla mnie gość, którego jedynym zadaniem jest rzucanie do kosza i gra w obronie, bo żaden z niego playmaker i zbierający (a to, że on średnio zbiera 3 zbiórki na mecz przy wzroście 2 metry to jest beka niesamowita tak btw), powinien przynajmniej to robić dobrze, a on rzuca 38% z pola. No nie, nawet nie wiem jak ktoś mógłby napisać, że Klay gra przeciętnie!

No ale ty chyba go z kimś mylisz on zawsze grał (tym bardziej w finałach) na poziomie ok 20 pkt 3 zb (+ doba oborna) i przeplatał bdb mecze jak (np 3 ostatnie gdzie rzucił 7,7,5 trójek) ze słabymi. 
Co ważne typ w ważnych momentach nie pęka, trafia i broni ważne rzuty (często też w tych „słabych” meczach). Zdecydowanie wolę takiego „średniaka” jako 2-3 opcje niż „gwiazdy” które palą się w decydujących momentach meczu i nie można na nich liczyć. 
 


Btw ogólnie to koszykówka polega ba tym aby trafiać do kosza i bronić :)

Odnośnik do komentarza

W ogóle zestawiać Currego i Bryanta to trzeba mieć fantazje. 
Całkiem inny styl gry, inne pozycje i operowanie na boisku, inne warunki, inne oddziaływanie na zespół, totalnie inna zespołowość. 
Chyba największy punkt styczności to kolor niektórych koszulek i California. 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, balon napisał:

No ale ty chyba go z kimś mylisz on zawsze grał (tym bardziej w finałach) na poziomie ok 20 pkt 3 zb (+ doba oborna) i przeplatał bdb mecze jak (np 3 ostatnie gdzie rzucił 7,7,5 trójek) ze słabymi. 
Co ważne typ w ważnych momentach nie pęka, trafia i broni ważne rzuty (często też w tych „słabych” meczach). Zdecydowanie wolę takiego „średniaka” jako 2-3 opcje niż „gwiazdy” które palą się w decydujących momentach meczu i nie można na nich liczyć. 

 

balon, ale to, ze on jest nieregularny, to ja zdaje sobie z tego sprawe. Mnie sie caly czas o to rozchodzi, ze z racji tego, ze on jest w wielu plaszczyznach bardzo ograniczonym zawodnikiem, to jesli jeden z elementow, w ktorych on z reguly jest dobry, szwankuje, to nie wyglada to za ciekawie. Tak bylo w kilku meczach w finalach, dlatego napisaelem, ze gra przecietnie (no nawet wez sie chwile zastanow, jaka bys mu wystawil ocene po kazdym meczu w skali od 1 do 10 - czy naprawde srednia tak bardzo roznilaby sie od tej piatki czy szostki?), bo nawet te jego dobre mecze to nie sa zadne wystepy na miare game 6 Klay, ale to moze dopiero przed nami, hehe. 

 

13 minut temu, balon napisał:

Btw ogólnie to koszykówka polega ba tym aby trafiać do kosza i bronić :)

 

No, a im jestes lepszym rozgrywajacym, tym twojej druzynie jest latwiej zdobywac punkty. Podobnie bycie dobrym zbierajacym wplywa na to, o ile twoja druzyna traci mniej punktow i o ile wiecej ich zdobywa, prawda? :)

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, balon napisał:

W ogóle zestawiać Currego i Bryanta to trzeba mieć fantazje. 
Całkiem inny styl gry, inne pozycje i operowanie na boisku, inne warunki, inne oddziaływanie na zespół, totalnie inna zespołowość. 
Chyba największy punkt styczności to kolor niektórych koszulek i California. 

To chyba trzeba wymazać wszystkie listy all time jak nie można porównywać różnych pozycji i różnych stylów gry.

Odnośnik do komentarza

 

6 minut temu, wojtas011 napisał:

To chyba trzeba wymazać wszystkie listy all time jak nie można porównywać różnych pozycji i różnych stylów gry.

Listy all time niech będą (tym bardziej, że Curry z Klayem w części ich przewodzą;) ), ale durne porównania, graczy z różnych pozycji, czy z różnych czasów mogłyby dla mnie nie istnieć. 
Wiadomo, że obiektywnie Jordan najlepszy, reszta to już dużo subiektywnych ocen. 

7 minut temu, Ludwes napisał:

No, a im jestes lepszym rozgrywajacym, tym twojej druzynie jest latwiej zdobywac punkty. Podobnie bycie dobrym zbierajacym wplywa na to, o ile twoja druzyna traci mniej punktow i o ile więcej ich zdobywa, prawda?

Ano. Z drugiej strony, jak jesteś elitarnym rzucającym za 3 i potrafisz jebnąć 19 trójek w 3 meczach finału przy kozackiej obronie i w trudnych momentach to chyba też dobrze, prawda? :) 

Odnośnik do komentarza

Klay nie trafil w tegorocznych finalach 19 trojek w trzech meczach, ale nawet te 14 to oczywiście dobry wynik. Ja nie mowie, ze on jest beznadziejny, tylko ze gra bardzo w kratke i tyle. Ja wiem, ze on dwa lata nie gral w koszykowke i to, w jaki sposob gra teraz, to i tak jest godne podziwu, bo zle nie wyglada, a w ostatnich meczach zaczal mi sie bardziej podobac. No mowie, jak dla mnie to ocenienie jego dotychczasowych wystepow jako "przecietne" nie jest bardzo krzywdzaca opinia, bo mysle, ze stac go na wiecej, nawet pomimo sporej przerwy. No nieistotne w sumie, bo mozemy tak pewnie ciaganc w nieskonczonosc, a Klay zdazy wyjebac 10 trojek w szostym meczu i co tu po mnie?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Ludwes napisał:

jaka bys mu wystawil ocene po kazdym meczu w skali od 1 do 10 - czy naprawde srednia tak bardzo roznilaby sie od tej piatki czy szostki?),

Jakby miał być liderem/1 opcją to 6/7 za 3 ostatnie mecze, ale jako 2-3 opcja to 8 za te 14 trójek na dobrej skuteczności i bardzo solidną obronę.  
 

Przecież ten gracz nie został nawet wybrany do 75 all time, czyli wyżej jest np pozycjonowany Westbrook. Dla swoje robi i szczerze jakby mi ktoś powiedział w lutym jak wracał, że za 4 miesiące w finałach będzie zdobywał 18 pkt, trafiając ważne rzuty czy zdobywając 14 trójek w 3 meczach to brałbym w ciemno.

Po tym co on przeszedł i ile nie grał obstawiałem, że w tym sezonie będzie w maxie 15 pkt na mecz dawać, bez praktycznie żadnych wjazdów. Naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony. 
 

Ps tak przepraszam 14 trójek :) 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, balon napisał:

 

Listy all time niech będą (tym bardziej, że Curry z Klayem w części ich przewodzą;) ), ale durne porównania, graczy z różnych pozycji, czy z różnych czasów mogłyby dla mnie nie istnieć.

W jakich oni przewodzą poza Currym najlepszym strzelcem?

Klay nawet nie załapał się do NBA75

Odnośnik do komentarza

Ale to, ze Westbrook jest wyzej pozycjonowany niz Klay, to jest przeciez oczywista oczywistosc. 

 

No wlasnie ostatnio widzialem taka opinie, ze jak to, Klaya nie ma na tej liscie, a jest Westbrook i Harden xd. No juz kurwa widze Klaya jako pierwsza opcje, ciekawe jakby chlop ciagnal. No w sumie to chcialbym to zobaczyc. Klaya majacego swoj team i Dtaymonda. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Ludwes napisał:

Ale to, ze Westbrook jest wyzej pozycjonowany niz Klay, to jest przeciez oczywista oczywistosc. 

 

No wlasnie ostatnio widzialem taka opinie, ze jak to, Klaya nie ma na tej liscie, a jest Westbrook i Harden xd. No juz kurwa widze Klaya jako pierwsza opcje, ciekawe jakby chlop ciagnal. No w sumie to chcialbym to zobaczyc. Klaya majacego swoj team i Dtaymonda. 

No ale przecież top 75 to nie były tylko 1 opcje. No i dokąd np taki Westbrook (czy tam nawet Harden) zaprowadził swoje teamy, jak już tego wymagamy po top 75? :) 

17 minut temu, wojtas011 napisał:

W jakich oni przewodzą poza Currym najlepszym strzelcem?

W większości rankingów o trójkach przewodzą (RS, PO), wygranych meczach w finałach (są wysoko). No całkiem zajebiście jak na 7 i 14 numer draftu.
Faktycznie przewodzenie na listach strzelców w najlepszej lidze świata to nic takiego…

 

nawet dziś wklejałem jak Klay przesunął się na top (tylko za currym) w ilości trójek w finałach. 

Odnośnik do komentarza

No, a teraz zastanow sie, gdzie by jako pierwsza opcja zaprowadzil swoj wlasny zespol Klay Thompson. To sie zawsze tak fajnie mowi, ze o, Westbrook sie zesral w waznych momentach, Westbrook to nie jest zawodnik, ktory wygrywa, Westbrook to, Westbrook tamto, ale pod wzgledem indywidualnym on osiagnal znacznie, znacznie wiecej. Mowimy o mvp ligi, dwukrotnym krolu strzelcu ligi, czy jak to sie tam tlumaczy na jezyk polski, i 9x all stars. No z calym szacunkiem, ale Klay nie ma do niego podjazdu i to bez znaczenia, ze wygral tyle pierscieni, a Russell ani jednego. 

 

Ja to w ogole nie jestem za bardzo fanem tych list z najlepszymi graczami wszechczasow, bo tam zawsze sie gada tylko o tych mistrzostwach. Jasne, grasz po to, zeby wygrac, ja rozumiem, ale no nie ma opcji, ze ktos mlodszy zapyta mnie za 20 lat, kto byl lepszy - (powiedzmy) Paul George czy Klay, a ja powiem, ze Klay, bo ten wygral 4 mistzrostwa, a PG zadnego, lol

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, balon napisał:

No juz kurwa widze Klaya jako pierwsza opcje, ciekawe jakby chlop ciagnal. No w sumie to chcialbym to zobaczyc. Klaya majacego swoj team i Dtaymonda

Tu nie ma na co patrzeć. Są gracze, którzy nie są pierwszymi opcjami, ba takich graczy jest większość. Zobacz co robił Pippen bez Jordana, albo Rodman. To są zadaniowcy. Klay ma napierdalać za 3 i bronić, Green bronić i kreować. Nikt nie wymaga od nich, aby byli liderami bo od tego mają od lat Currego. 
Zresztą przez ostatnie lata tylko kilku wielkich grajków doprowadziło do mistrza. Reszta się nie liczy tak naprawdę, w tym Harden czy Russel, bo też huja ugrali i nikt za kilka lat nie będzie pamiętał co drużynowo „wygrali”.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, balon napisał:

W większości rankingów o trójkach przewodzą (RS, PO), wygranych meczach w finałach (są wysoko). No całkiem zajebiście jak na 7 i 14 numer draftu.

No jak ty o tym piszesz to wiadomo, że się nie dogadujemy bo ja od początku pisze o rankingach all time kibiców, dziennikarzy a nie tabelach all time z osiągnięciami

 

7 minut temu, Ludwes napisał:

ze wygral tyle pierscieni, a Russell ani jednego. 

Jak będziemy paczyli tylko na pierścień to wtedy Robert Horry to GOAT

 

EDIT

Co ja pieprze, Bill Russell xd

Edytowane przez wojtas011
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...