Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Bartg napisał:

No przy tej masie to zaraz przewiduję kontuzje, jak dokoksuje z 15kg głównie mięśni w pierwszym sezonie to mogą być z niego ludzie, bo inaczej wyjdzie drugi Porzignis.

No porzygacz jednak mniej mobilny i wyższy, ale też chyba miła trochę większą masę na start NBA.

 

Tak czy siak faktycznie będę mocno śledził tego ziomka. 

Odnośnik do komentarza

W kontekście Żeremiego w Spurs warto pamiętać, że Popovich to nie jest gość, który na dzień dobry zapewnia rookiem 20-25 minut z ławki od początku sezonu, albo w ogóle wstawia ich do piątku bo wybrali kogoś w top15. Tak sobie prześledziłem ostatnie 10 najwyższych picków w drafcie Spurs i wychodzi, że rookie wybrany w 1 rundzie przez Spurs to gra średnio ok 40-50 meczów na sezon zaliczając ok 15-20 minut na mecz maks. Tak zaczynali Dejounte Murray, Keldon Johnson czy Derrick White. Z jednej strony dobrze, bo lepiej pierwszy sezon poświęcić bardziej na naukę, a nie rzucać 19 latka na głęboką wodę, ale z drugiej już widzę nagłówki w polskim internecie w okolicach grudnia "DLACZEGO SOCHAN NIE GRA? [ANALIZA]", "CZY POPOVICH NIE LUBI POLSKI? NIGDY NIE JADŁ PIEROGÓW". 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:

W ogóle typ ma prawie 230 cm wingspan, a przy 216 skacze 70 cm do góry, co jest niespotykane przy takim wzroście.

Jak się nie połamie i przykoksują go z głową, aby nie stracił za bardzo swoich walorów (szybkość, skoczność), to naprawdę może być killer.

Obecnie te 89kg przy 216 to, to jakaś maskara. Przecież taki Green to by go dojechał strasznie. 

To jest kluczowe ;) Muszą z niego zrobić atletę, bo jeśli nie to będzie na okrągło wyjaśniany jak w poniższym filmiku ( 1:45) przez jedynkę draftu Paolo Banchero. A wyobrażacie sobie podobne starcie Cheta z takim np Zionem  Williamsonem? Bo ja nie:yao: W każdym razie nikt się z nim w NBA cackać nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza

Kiedy Steph Curry był wybierany w drafcie, najczęściej przewijało się zdanie: "realistycznie pewnie gwiazdą nigdy nie będzie, nie ma po prostu tej siły, ale jeśli wszystko pójdzie idealnie, koleś może grać w pierwszej piątce i może mieć karierę na miarę Mike'a Bibby'ego". 

 

Generalnie w drafcie patrzą głównie na ciało, i czy pasuje do jakiejś pozycji. Pewnie jest to najważniejszy czynnik w pewnym sensie, ale potem okazuje się, że koszykówka też jednak wymaga więcej niż tylko odpowiednich wymiarów i "eksplozywności".

 

Tak patrzę na draft 5 lat temu, chyba już nieco można ocenić kariery. Większość kolesi z pierwszej dziesiątki mało się liczy w NBA, poza Tatumem. Nie ma ich już teraz w klubie z draftu (poza Jonathanem Isaakiem, którego kariera jest na pauzie). Wybrany z nr. 13 Donovan Mitchell praktycznie od pierwszegp miesiąca w NBA pokazał, że to był za niski numer - a już na pewno od pierwszego roku. Postęp w analizach i technologii chyba nie sprawia, że scoutowie jakoś częściej trafiają z doborem tych zawodników w ostatnich latach.

 

A tak kluby walczą o te top picki, i tak nie chcą oddawać.

 

Memphis oddało właśnie DeAnthony'ego Meltona do Sixers za wybór numer 23. Kurczę no. Ja wiem że Melton to nie jakiś wielki wirtuoz. Ale bardzo fajny grajek. Ilu zawodników wybranych z numerem 23 kiedykolwiek było tak dobrych jak on był dla Grizzlies?

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, ogqozo napisał:

Memphis oddało właśnie DeAnthony'ego Meltona do Sixers za wybór numer 23. Kurczę no. Ja wiem że Melton to nie jakiś wielki wirtuoz. Ale bardzo fajny grajek. Ilu zawodników wybranych z numerem 23 kiedykolwiek było tak dobrych jak on był dla Grizzlies?

No kurczę jako fan jestem trochę smutny bo był to top 3 moich ulubionych zawodników w drużynie.

Z nim jest problem taki, że Jenkins chyba go nie cenił, jak nie trafiał za 3 to dostawał jakieś marne 10 minut na mecz, a analityka pokazywała, że mimo cegieł dalej był pozytywny dla drużyny, dla mnie był to taki Tony Allen z rzutem, który też zaryzykuje w obronie, zagra po swojemu i chyba tego trener nie lubił, taki trochę Delon Wright case.

Oczywiście ufam Front Office, bo na razie odkąd są w Memphis to nie wybrali fatalnego zawodnika, nawet Santi Aldama w drugiej części sezonu wyglądał ciekawie kiedy dostawał szansę.

 

Co do Meltona to zabawne jest to, że Morey go wybierał w 2018 i wysłał to Suns.

 

Co to draftu to spoko, że Sochan wylądował w dobrej organizacji, chociaż pewnie przez dwa sezony będzie grał po 10 minut max lub w g league,

Memphis za to wybrało sobie zastępstwo za Kyle Andersona więc ciekawe kto rzuci pieniędzmi w niego.

 

 

Odnośnik do komentarza

Na razie to podpisał kontrakt, czy będzie grać w koszykówkę to zobaczymy hehe. Koleś przez ostatnie 5 lat zagrał łącznie 1,5 sezonu, z czego ostatni raz na dobrym poziomie bodaj w 2018. 

 

 

 

Dejounte Murray w Atlancie, i to tylko za Gallinarego i wybory w drafcie. Kurde no... tego się nie spodziewałem. 

 

Spurs liczą na jedno, przegrywanie w tym sezonie i Wembanyama. Ale czy to było wszystko, co można dostać za Dejounte? Wow. Nie wiem, nie spodziewałem się że Atlanta może pozyskać takiego zawodnika. Zwłaszcza że ekipa opiera się na Trae'u, a mało która ekipa w NBA chce opierać się na dwóch zawodnikach mających 185 i 193 cm i łącznie może ze 150 kg. 

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że może to być też element układanki do innego transferu przez Hawks. No ale nawet nie patrząc przez ten pryzmat, to faktycznie chyba top3 obrońców NBA na piłce z pozycji pg/sg, który przy 193cm ma prawie 210 wingspan (najważniejszy parametr ciała w obronie, a nie wzrost czy waga), to w ogóle nie będzie boost dla nie broniącego Younga i Hawks, no faktycznie „dziwny” ruch :)

On dzięki swojej fizyczności, zasięgowi, sile i szybkości może z powodzeniem bronić 3 pozycje. 


Co do Spurs to widać, że chcą tankować i wyciągnąć Wembanyama,  ale nie za taki shit :( 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Ludwes napisał:

gdzie on tam może iść, może do Phoenix?

 

wrzuca im aytona i bridgesa tak na dobry poczatek

No oddali by swój def. Do tego już dziadzia cp3. Booker zaraz by się ścinał z KD, brak chemii i znowu za rok prośba o transfer + suns umoczeni. Raczej inny kierunek. Może Miami? Trochę oszczędzili kasy z Tuckera. Coś tam by jeszcze wyskrobali.

Odnośnik do komentarza

Durant wyraźnie powiedział, że najchętniej Suns albo Heat :reggie: Pytanie kto go będzie chciał, oczywiście nadal może dostarczać 30 pkt/mecz, ale jeśli chodzi o psychikę i wpływ na szatnię to chyba za dobrze nie jest. No i musisz potężne assety oddać, a gośc za rok/dwa może stwierdzić, że już nie chce tutaj grać. W międzyczasie Jalen Brunson podpiszę kontrakt na 110mln z Knicks (przynajmniej o 20-30mln za dużo, stawiam na mocno średni sezon w sytuacji, w której poczuje się jak pierwsza gwiazda w Nowym Jorku). Sporo mniejszych ruchów, Lakerski ściągneli kilku zawodników.

Odnośnik do komentarza

rozjebał im drużynę i pewnie jako jedyny z tej wielkiej trójki zostanie i będzie sobie pykał jak gdyby nigdy nic, bo kto go teraz weźmie? szczególnie jak ma tylko rok kontraktu

 

8 godzin temu, wojtas011 napisał:
10 godzin temu, Ludwes napisał:
gdzie on tam może iść, może do Phoenix?
 
wrzuca im aytona i bridgesa tak na dobry poczatek

Nets chcą Bookera podobno, będzie ciężko zrobić paczkę która zadowoli Nets, oni wysłali picki nie chronione do Rockets, chyba do 2027 roku, wiec tankowac to nie chcą

 

a no właśnie booker podobno nie może zostać wymieniony (podobnie jak choćby bam, tatum czy donovan mitchell)

 

no nie wiem, może pelicans włącza się do gry i oddadzą biednego ingrama za 'Boga' koszykówki, hehe

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...