Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2009


Rekomendowane odpowiedzi

TRAGEDIA. Nie wiem czy się tu zachwycać? animkami które będą w trybie kariery? BETON, animacja postaci to czasy PS2 i jej triumfów.

 

Grałem bez większego zaangażowania. Schematy nadal te same, strzały i dźwięk im towarzyszący przywołuje na myśl ISS 98. Przepychanki trampkarzy również jakieś wycięte z kontekstu. Co to? Szaolin soker?

 

Bieda, bieda, bieda. Twarze niech sobie wyglądają jak chcą. Nie chcę tej szmiry i grać już w tą serię po TAKICH ZMIANACH nie będę. Szkoda zasysania, czekania i czasu. Konami odpuść sobie z tym cukiereczkiem zapakowanym w to samo gó.wno co w zeszłym roku.

 

 

Niestety, ale popieram Cie w 100%, PES strzelił sobie samobója wypuszczając to demko... W tym roku rządzi Fifa 09.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 803
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też spędziłem z ISS/PES swoje lata ale to nie znaczy, że będę nadal zapatrzony w ten badziew który może lizać stopy EA.

 

Grałem i owszem od ISS 97 do PES6 na 360tkę na której skończyłem swoje zmagania. Ileż można oszukiwać siebie samego. "A po co mi licencja? - sam se zrobie edit"- przecież to takie fascynujące, satysfakcjonujące i dające masę radości zajęcie, no (pipi)a. Jak miałem 15 - 16 lat to może i było ale stary koń jestem i nie mam czasu na tabelki.

Strona audio - tak, powtórzmy, PS2 rulez :f

 

Osądzam demo - tak to prawda, ale to był samobój Konami. Sentymenty na bok, liczą się fakty. PES zdycha i bardzo się z tego cieszę.

Edytowane przez il capitano
Odnośnik do komentarza
No to za rok znów bez licencji bo nie będzie kasy . Nikt już nie kupi trzeci raz tego samego gówna .

 

może w końcu jak nikt nie kupi to przejrzą na oczy i stworzą nowego PESa od podstaw-nowy silnik graficzny,nowy silnik odpowiedzialny za fizykę,animację.

 

Kurcze,tak szczerze to spodziewał się ktoś kilka lat temu,że Fifa przegoni grywalnością PESa,a PES będzie miało kłopoty z utrzymaniem grywalności z wcześniejszych części

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
No to za rok znów bez licencji bo nie będzie kasy . Nikt już nie kupi trzeci raz tego samego gówna .

 

może w końcu jak nikt nie kupi to przejrzą na oczy i stworzą nowego PESa od podstaw-nowy silnik graficzny,nowy silnik odpowiedzialny za fizykę,animację.

 

Kurcze,tak szczerze to spodziewał się ktoś kilka lat temu,że Fifa przegoni grywalnością PESa,a PES będzie miało kłopoty z utrzymaniem grywalności z wcześniejszych części

 

To jest zastanawiajace bo po niepochlebnych opiniach o PES2008 mowilo sie glosno o pracy nad nowym silnikiem od podstaw i wydaniu gry pozniej (styczen,luty).Zamiast zajmowac sie kopiowaniem pomyslow EA(Become a Legend) trzeba bylo szlifowac gameplay i online(tutaj Konami jest juz strasznie daleko z tylu).Nigdy bym nie pomyslal,ze to PES bedzie kalkowal FIFE.

Odnośnik do komentarza

Tak napierdzielacie na nowego PESa... Ja tam znawca i ortodoksyjnym wyznawca tego szpila nie jestem, mozna powiedziec, ze w tej materii ze mnie casual gamer, choc zaczynalem od In.Superstar Soccer Pro na psxa... Ale do rzeczy .

Moze spowodowane jest to, ze mialem dosc duza przerwe w konsolowej pilce kopanej, ale... PES 2009 dla mnie jest swietny Probowalem sie wstrzelic w 2008, ale gra okazala sie niedorobionym gowienkiem Fifa 09 jest tez fajna gra, ale bardziej przemawia do mnie PES 2009 :) Fakt, gra jest szybka i to mi sie cholernie podoba Kontrola pilkarzy jest swietna, normalnie czujesz pilke Porownywanie do poprzedniej edycji oraz do nowej Fifki zostawiam maniakom i fanom, ja mile sie rozczarowalem Podoba mi sie nowy PES 2009 jak cholera, mimo ze jest to tylko demo . No ale pelna wersja moim zdaniem bedzie jescze lepsza, a wychodzi juz 14 Czekam !

Odnośnik do komentarza
Osądzam demo - tak to prawda, ale to był samobój Konami. Sentymenty na bok, liczą się fakty. PES zdycha i bardzo się z tego cieszę.

Zadziwiająca jest Twoja nienawiść do serii przy której wszyscy spędziliśmy tysiące godzin....

 

Co do nowego silnika - początkowo było powiedziane, że Konami wypuści grę na początku 2009, ale zwyczajnie by im się to nie opłaciło. Podobno od pół roku szykują wersję 2010 i to ona ma być wyczekiwaną od jakichś pięciu lat rewolucją. Jeśli za rok nie zmienią pewnych zasad rozgrywki (za dużo rajdów z R1) i silnika odpowiedzialnego za animacje zawodników będzie to pogrzeb tej jakże zasłużonej serii. Na razie jest stary PES w nieco ładniejszym wydaniu - niektórym to wystarcza. FIFA rzeczywiście zanotowała spory progres, ale żeby ogłaszać ją najlepszą piłką wszechczasów?? Nie bądźmy śmieszni, grałem całkiem sporo w 08 a i teraz kilkadziesiąt meczów w 09 i widzę MNÓSTWO niedoróbek, a co najważniejsze nie czuję tego czegoś co czyniło PES tak wyjątkowym za czasów PS2. Seabass ma ostatnią szansę - w tym roku PES sprzeda się nieco gorzej, a za rok albo powróci w glorii chwały, albo umrze bardzo bolesną śmiercią....

Odnośnik do komentarza
Zadziwiająca jest Twoja nienawiść do serii przy której wszyscy spędziliśmy tysiące godzin....

 

Co do nowego silnika - początkowo było powiedziane, że Konami wypuści grę na początku 2009, ale zwyczajnie by im się to nie opłaciło. Podobno od pół roku szykują wersję 2010 i to ona ma być wyczekiwaną od jakichś pięciu lat rewolucją. Jeśli za rok nie zmienią pewnych zasad rozgrywki (za dużo rajdów z R1) i silnika odpowiedzialnego za animacje zawodników będzie to pogrzeb tej jakże zasłużonej serii. Na razie jest stary PES w nieco ładniejszym wydaniu - niektórym to wystarcza. FIFA rzeczywiście zanotowała spory progres, ale żeby ogłaszać ją najlepszą piłką wszechczasów?? Nie bądźmy śmieszni, grałem całkiem sporo w 08 a i teraz kilkadziesiąt meczów w 09 i widzę MNÓSTWO niedoróbek, a co najważniejsze nie czuję tego czegoś co czyniło PES tak wyjątkowym za czasów PS2. Seabass ma ostatnią szansę - w tym roku PES sprzeda się nieco gorzej, a za rok albo powróci w glorii chwały, albo umrze bardzo bolesną śmiercią....

 

Jaki stary pes??????? człowieku zagraj w 3,4,5 i porównaj gameplay!! w poprzednich częściach był syndrom jeszcze jednego meczu a tutaj tego niema wszystko jest tak drętwe nienaturalne i momentami śmieszne że aż sie nie chce grać!! GK są najgorsi z wszystkich częsci serii nic nie poprawili w tym temace w porownaniu z 08 rajd przez całe boisko jednym zawodnikiem z wciśniętym R1 jest na porzadku dziennym ŻAL.PL

Odnośnik do komentarza

A na jakim grasz poziomie, że robisz rajdy przez całe boisko? Ja jeszcze czekam, aż demko się ściągnie i opiszę wrażenia...jestem dobrej myśli, bo skoro FIFA 2009 mi nie podeszła (zresztą jak każda część :)) to PES musi (zresztą jak każda część ;))

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Sam już nie wiem, pograłem 4 mecze(wkurza to, że co mecz jest wstawka której się nie da pominąć !), czuć wyraźnie tą naleciałość z ps2(i trochę to męczy), grafika jest słaba niestety w fifie jest lepsza, wyszło mi kilka akcji ale jakoś tak.....brak mi słów, włączyłem potem FIFE 09 i gra się inaczej, ale czy lepiej..już nic nie wiem :( I ta wątpliwość pokazuje słabość tej odsłony bo za czasów ps2 o tej wątpliwości nie było mowy.

Odnośnik do komentarza

Jestem świeżo, po rozegraniu około 10 meczy. Co tu dużo gadać, jest lepiej, jest trudniej, grafika troszkę poprawiona. Przede wszystkim piłkarze, EA powinno uczyć się od Konami. Wygląd i mimika twarzy, bije na łeb Fife, oczywiście to moje zdanie. Lecimy dalej, powtórki w końcu wyglądają normalnie, aż chce się je oglądać. Na 5 gwiazdkach, nie powiem napociłem się, zanim trafiłem pierwszą bramkę w nowym Pro 09, tak jak przedtem pisano czuć, tu powrót do pro evo 5. Zachowanie bramkarzy tez wydaje mi się lepsze. Oczywiście, że wybieram Pro 9, jedyne co się modlę, to online, mam nadzieję, że nie spieprzą jednego z najważniejszych aspektów. Ogólnie, wydaję mi się, że Fifa wypada lepiej, ale to tylko ze względu na postęp jaki zrobiła od zera i dlatego ludzie tak się podniecają. Choć nie powiem za rok od nowego Pro Evo wymagam, dużo większych zmian.

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

pogralem w demko fify, pogralem w demko pesa. Ani jedno ani drugie nie podchodzi mi w 100%. Fifa jest dretwa jak zwykle, PES ku mojemu zdziwieniu tez :( No sam juz nie wiem, jedna z tych dwoch gier i tak kupie. Myslalem ze PES bedzie miec przynajmniej taki gameplay jak rok temu, ale jak widze troche sie przeliczylem. Podania sa na maxa spier.dolone, tak samo jak przyjecie pilki i ruch bez niej. Zawodnicy gubia sie bardzo czesto, potykaja sie jeden o drugiego. Manewr bez pilki, wtedy gdy ona leci w strone zawodnika i trzyma sie przeciwny kierunek + R1 dziala bardzo komicznie. Nastepny minus to to, ze chyba znowu wrocily faule z du.py. Gdzie jest przywilej korzysci ??? Tak samo chora dla mnie sytuacja jest to, ze praktycznie kazdy faul po wslizgu konczy sie zolta kartka. Mialem takze 3 faule wslizgiem na polu karnym - z miejsca czerwone kartki. Poza tym ktos pisal ze gra sie bardzo szybko. Ja z kolei odczulem duze spowolnienie tempa gry, co mi sie ofkors nie podoba. Jak na demo gry, ktora ma wyjsc lada dzien to naprawde za duzo minusow. Rozumiem jesli premiera bylaby za pol roku, to zawsze mozna cos jeszcze poprawic, ale w tym przypadku nie bardzo chce mi sie w to wierzyc. Mialem juz skladac pre-ordera na ta gre, ale po zobaczeniu dema wstrzymam sie jeszcze troche ;[

Odnośnik do komentarza

Mimika? rozdziawienie japy i kretyńsko wyglądające uśmieszki wg. Ciebie wyglądają dobrze? groteskowo moim zdaniem. Chłopki wyglądają jakby wyciosano je z drewna, w dodatku ich animacja gdy schodzą z boiska. Strefa PES 6, identycznie, twarde ręce i palce które nie chcą się zginać. Cyborgi, brak naturalności. Przenikanie piłki i zawodników zakrawa na skandal, demo? wątpię. Pełna wersja nie uchroni się od tego co jest w serii od LAT.

 

Zawsze miałem trzeźwe spojrzenie na oba produkty z przewagą na ISS/PES jednak kupowałem i grałem też we wszystkie części Fifki która z czasem z brzydkiego kaczątka ewoluowała w bardzo dobrym kierunku. Liczyłem, że podejdzie do PES choć na metr ale, że obejdzie serię Konami zostawi hektary w tyle? nie spodziewałem się tego.

Edytowane przez il capitano
Odnośnik do komentarza

Ja sobie zrobiłem mały eksperyment. Włączyłem demko Pesa aby sprawdzić to to. Gra się inaczej niż w 2008, piłkarze poiadają lepsza animację niż przed rokie i grafika podczas meczu wydawała mi się nawet ładna ( na powtórkach jest naprawde ładna).

 

Juz podczas meczu przyszedł brat z nowa fifą i bezpośrednio po Pesie przerzuciłem się na FiFe 09. Różnica w grafice podczas meczu- KOLOSALNA!! Jesli tak to ma wyglądac to ja dziękuję:/ Na zbliżeniach piłkarze w bardziej przypominają tych prawdziwych ale juz podczas meczu- czy to animacja poruszających się postaci czy sama grafika sa nie do porównania!

 

A juz odgłos kopoanej piłki z Pesa mnie do k.urwicy doprowadza. Co oni kopią? Plastik?

Odnośnik do komentarza

No moze nie przesadzajmy w tym ze fifa zostawia pesa w tyle, ja bym raczej powiedzial ze w tej chwili, przynajmniej na poziomie gameplayu sa w miare po rowno. Oczywiscie fifa jak zwykle ma super otoczke i bajery, ktore jednak ciesza trzeba przyznac. Dlatego tez duza czesc osob wybierze produkt EA, a inni zapewne pesa, a jeszcze inni wstrzymaja sie do nastepnego roku. Bo w sumie po co grac w cos na sile i przyzwyczajac sie do czegos co od poczatku nie podchodzi ? Tak jest u mnie zarowno w przypadku fify jak i pesa.

Odnośnik do komentarza

Czytam te posty i oczom nie wierze ;] Wiekszosc na forach pisze, ze nowy PESik jest naprawde niezly, a juz na pewno o niebo lepszy nic crapik 2008, a tu obrzucacie demo (pipi) :] Mi sie podoba bardziej niz Fifa, co nie znaczy, ze Fifa mi sie nie podoba ;] Demo jest imo swietne, lykne w preorderze :)

Odnośnik do komentarza

Trochę pozytywów widzę i dobrze. Gra jest zauważalnie wolniejsza przez co automatycznie stała się mniej arcade'owa. Animacje piłkarzy, mimo kilku nowych całkiem ładnych, są lata świetlne za Fifą - to fakt. Ale PES nadal ma w sobie to coś, co sprawia, że bardziej czuje się samą grę. Może to kwestia przyzwyczajenia, a może po prostu gustu. Piłka od Konami na pewno nie jest słaba, brak wyraźnych zmian dokucza, ale z pewnością PESa nie dyskwalifikuje :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...