Skocz do zawartości

Co ostatnio jadłeś/piłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

nie chce marudzić ale to pierwsze wygląda jak mikry kawałek kurczaka z połową ziemniaka w plastrach polany bulionem z kostki rosołowej

a drugie wygląda jak szczaw zbierany przy drodze przez niesiołowskiego z kilkoma orzeszkami

 

 

zapewne ci smakowło, ale wizualnie jak dla mnie to nie jest zbyt apetyczne

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Porcje w sam raz dla przedszkolaka, a nie silnie heteroseksualnego mężczyzny.

OZFjBOl.jpg

 

Fiks z knooora. Teraz lepiej. #zaoranydejw. A jak tam twoje przedramię adonisa, kolego Czezky....czy lepiej takiego samca alfa menly version nie pytać. :kiss:

Lecz oczywiście nie wypada być nieuprzejmym. Skoro zgłosiłeś petycję bym avka zmienił, pomyślę nad tym. Co do wielkości porcji, brakowało mi w bilansie nieco białka, zatem zamiast wypić proszek z mlekiem, wolałem dwieście gram mięsa zjeść. Przy wadze 88.4kg. dalej utrzymuje ok dziesięć % TT, zatem ABS ma się dobrze. Można założyć, że nie ma co negować słuszności posiłków.

 

Wracając do bohatera tematu, a nie uszczypliwości forumkowej, tak jak popołudniowe martwe ciągi i podciągania są strawą dla ciała i miłym bodźcem przy tym, tak odpowiednia dawka białka oraz węgli (najpierw w skali mikro by receptory pobudzić) są bazą właściwą i pożądana po wysiłku.

 

GwHjFhH.jpg

 

Bt78q0w.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

kur.wa jak ja żałuję, że pistacje są tak drogie :(

Bardzo drogie, bo trzeba pamiętać, że u nas pistacje sprzedawane są w skorupach, czyli jak kupujemy 100g pistacji, to tak naprawdę kupujemy 50g orzecha i 50g skorupki (jak do ciasta kiedyś łupałem, to mniej więcej takie proporcje wagowe wyszły).

Odnośnik do komentarza

 

kur.wa jak ja żałuję, że pistacje są tak drogie :(

Bardzo drogie, bo trzeba pamiętać, że u nas pistacje sprzedawane są w skorupach, czyli jak kupujemy 100g pistacji, to tak naprawdę kupujemy 50g orzecha i 50g skorupki (jak do ciasta kiedyś łupałem, to mniej więcej takie proporcje wagowe wyszły).

A sprzedają gdzieś obrane ?

Odnośnik do komentarza

Laze ostatnio po lidlu, patrze bataty. O ku.rwa, w kazdym filmie podrozniczym z jakichs afryk pojawia sie to warzywo. No dobra, biere. Znalazlem w necie przepis na pieczonego batata (nic specjalnego: sol, pieprz, olej, pod koniec pieczenia tymianek) i dzis zrobilem na sniadanie. Bardzo dobre. Sam batat jest slodki, no slodkawy, i z ziolami smakuje ok. Myslalem tez, ze moze byc twardy mimo prawie 40min pieczenia (180-190C) ale byl miekki. W sumie moglem go troche jeszcze przetrzymac zeby sie skorka bardziej zarumienila ale to byl pierwszy raz i nie chcialem przesadzic. Polecam batata.

Odnośnik do komentarza

A jak taki tuńczyk ma się w smaku do tego z puszki? Nigdy innego nie jadłem niż właśnie takiego, a jestem ciekaw, bo w Biedrze czasami na promocji jest stek z tuńczyka.

Mniej więcej taka różnica jak między mielonką z puszki a dobrą szynką. I to i to dobre, ale jednak nie to samo :) Filet ma zwarte, sycące mięso, a ten z Biedronki jest dobry, nic mu więcej oprócz soli i pieprzu nie trzeba, jedynie na oliwie usmażyć i ewentualnie polać go potem jeszcze oliwą z przetartym czosnkiem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...