Skocz do zawartości

Co ostatnio jadłeś/piłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakby po zrobieniu zdjecia chociaz rzucil okiem przed wrzuceniem go w przestrzen internetowa to by smuteczkow nie bylo.

 

No wiesz, ja też bym zignorował kogoś, kto dobre jedzenie przyrównuje do guwna.

Nic z tych rzeczy. Przejmować można się opinia najbliższych, a nie anonimowymi głosami z sieci. To nie wynik pańskiej pogardy odbiorcy do hejtującego, bądź arogancji, ale jak ktoś w sposób kloaczny proponuje ci byś sobie dekorację wsadził, tam gdzie nie powinieneś, to tylko śmiać się z takiego. Daleki jestem bowiem od irytacji i odpowiedzi typu "to cho na solo/twoja stara". Nie widzę powodu złościć się na kogoś tam, że ma odmienne od mojego zdanie. Krzywdy fizycznej, bądź innej przecież mi nie robi, i ma prawo do własnej oceny nawet podanej w tak niesmaczny sposób.

 

Rolada z sieci. Jak dla mnie, kawałek mięsa. Innym może nawet z pociskiem z Destiny się kojarzyć.

 

rolada-slaska-wolowa-sklad----4-kaw.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Zielone oliwki są boskie. Nieistotny rozmiar słoika, nadzienie, przyprawy - zjem cały. Ale tu ciekawostka. Zielone oliwki są niedojrzałe. Czarne to te dojrzałe, z tym że nie dojrzewały naturalnie, ale dzięki procesowi oksydacji, w przyspieszonym tempie. Nie smakują mi jakoś. Zielone kocham.

 

Red, jadłeś kiedyś obiad w Tesco? Mój brat jadł. Coś tam płacisz i ładujesz kopytek, surówek, sosów ile wlezie. Mięso jest inaczej liczone. No i mówił brachol, że Janusze kupują kotlety, rozkładają je na talerzu, dzięki czemu mają większą powierzchnię (talerze są specjalnie małe), na co pizgają tonę kopytek, surówek, a cały ten zamek glazurują sosami, co by pyry nie pospadały. I lecą do kasy, dumni ze swojej zaradności, a potem i tak nie mogą przeżreć tej góry żarcia za 10 zł.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kiedys nie lubilem oliwek, dzis mi smakuja bardzo ale na sloiki ich bym jesc nie mogl.

 

 

kiedyś nienawidziłam oliwek, teraz i zielone i czarne na równi. cukinia goty <3 

 

 

Jestem z wami całym sercem, kiedyś kupiłem oliwki nadziewane w biedronce jak byłem mały i się strasznie zraziłem. Teraz kocham, oliwki do makaronów są super. Tapenada z oliwek - 10/10. Lubie zielone bardziej, czarne mniej ale za to kalamaty są wspaniałe. Cukinie wspominam średnio ;/ ale bardzo dobre placki z nich wychodzą (robi się jak ziemniaczane). 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Słuchałem o tym ostatnio jakiejś audycji i podobno jest tak, że do niektórych potraw naprawdę trzeba 'dorosnąć', a wynika to z tego, że za dzieciaka mamy dużo więcej kubków smakowych i przez to niektóre rzeczy mogą nam zwyczajnie nie smakować przez zbyt intensywny smak. Z wiekiem część kubków obumiera i można wpyerdalać np oliwki ze smakiem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...