Skocz do zawartości

FIFA 09


Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam pytanie:

Czy jak gram np Polska Lige,to bede bral udzial w pucharach UEFA,LM itd?czy jestesmy zamknieci u siebie i tylko przeciwko polskim druzynom moge grac?

No i wlasnie odnosnie stadionu,cale zycie bede gral na stadionie 23 maja?Przeciez jest ich tyle,powinna chociaz byc pora nocna,nie wiem,ciagle ta sama murawa,ten sam stadion,te same warunki pogodowe...zmienia sie to kiedys?

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie ze nie - nie dosc ze jest na starym silniku, to jeszcze jest mega zwalona.

 

Mnie FIFA zaskakuje z kazdym tygodniem grania.

Po prostu szok ! Wiecie, ze tutaj jest 6 rodzajow dosrodkowania ! Oprocz tych znanych z PES'a 1*B, 2*B,3*B dodajemy LB i mamy dosrodkowania cięte.

3 rodzaje strzałów które dają wielką róznice.

Z rzutów wolnych, albo uderzenie zykłe, albo podkręcona, albo piłka siłowa z LB. Nie mam pytań - tutaj to dopiero można masherować.

Odnośnik do komentarza
Ponawiam pytanie:

Czy jak gram np Polska Lige,to bede bral udzial w pucharach UEFA,LM itd?czy jestesmy zamknieci u siebie i tylko przeciwko polskim druzynom moge grac?

No i wlasnie odnosnie stadionu,cale zycie bede gral na stadionie 23 maja?Przeciez jest ich tyle,powinna chociaz byc pora nocna,nie wiem,ciagle ta sama murawa,ten sam stadion,te same warunki pogodowe...zmienia sie to kiedys?

 

 

Tak, o ile mnie pamięć nie myli miejsca 1,2 w LM oraz 3,4 w UEFA

Odnośnik do komentarza
:rotfl: No nie gadajcie, że FIFA na PC jest taka jak na PS2 xD? Naprawdę!? Nie mogę, mam powód by nabijać się z połowy znajomych :D. O kurde, ale mają ich w (pipi)e... choć za to piractwo to się nie dziwię.
Odnośnik do komentarza

@Gromi i dla innych z resztą też ;)

 

Tip do łatwych pieniędzy:

0) Przede wszystkim nie można mieć za dużo zadowników (podstawowy, rezerwa i po jednym zawodniku zapasowym na każdą pozycję zupełnie wystarczy), co pozwoli zarabiać zarówno u siebie jak i na wyjeździe (dobry sponsor).

1) Inwestycja w łowcę talentów + sprzedawanie znalezionych zawodników (ostatino znalazłem pomocnika w Afryce (80pkt), który po jakichś dwóch miechach gry w podstawowym składzie był warty 6ml ojro).

2) W okienku transferowym wyłapywanie zawodników bez klubu. Jak ktoś się uprze to można kupić ich wszystkich i jeszcze w tym samym okienku zdążyć sprzedać wzbogacając się o kilkadziesiąt milionów ojro.

Edytowane przez CHINDOOS
Odnośnik do komentarza
Oczywiscie ze nie - nie dosc ze jest na starym silniku, to jeszcze jest mega zwalona.

 

Mnie FIFA zaskakuje z kazdym tygodniem grania.

Po prostu szok ! Wiecie, ze tutaj jest 6 rodzajow dosrodkowania ! Oprocz tych znanych z PES'a 1*B, 2*B,3*B dodajemy LB i mamy dosrodkowania cięte.

3 rodzaje strzałów które dają wielką róznice.

Z rzutów wolnych, albo uderzenie zykłe, albo podkręcona, albo piłka siłowa z LB. Nie mam pytań - tutaj to dopiero można masherować.

 

dokładnie easye, ale dziś miałem mecz na lajwie z gościem który grał Marsylią. Dramatyczne spotkanie po którym przegrałem ale takiego poziomu prowadzenia akcji z obu stron można szukać ze świecą. Jest mnóstwo frajerów którzy grają siłowo i grają tymi biednymi Diabłami i Barceloną licząc na wpady z piłką do budy. Ciesze się, jak powstrzymuję takie lamy i po 5 bramkach wychodzą z meczu. Negatywy sypią się aż miło. Gówniarze. :)

 

Co wersji PC - tak, gra jest polepszana ale z wersji na poczciwą czarnulę i iXa. Wystarczy oblukać zdjęcia i filmiki. Od razu czuć, że to inna para kaloszy.

Edytowane przez il capitano
Odnośnik do komentarza

ok, ja do tych wszystkich zachwytów nad nową fifą chciałbym dodać kilka uwag krytycznych.

z góry przyznaję, że opierają się one tylko na moich doświadczeniach z demo na ps3, więc może w pełnej wersji jest inaczej (chociaż w niektórych punktach wątpię).

liczę na konstruktywne podważenie moich zarzutów ;)

 

więc po kolei:

 

1. Piłkarze nie różnią się między sobą

 

I to nie tylko graficznie (kamera tele) - wszyscy mają podobne postury, minimalne różnice widać we wzroście, fryzury nie są dobrze widoczne. przez to np. ciężko odróżnić essiena od maloudy, czy terrego od carvalho a już w takim schalke to nie można prawie nikogo rozpoznać.

Ale grafika to nic - oni wszyscy grają podobnie. Jak w konkurencyjnej grze kieruję cannavaro to czuję, że to jest szybszy i zwinniejszy, a za to słabszy fizycznie obrońca niż np. nesta. w fifie nie czuć np. prawie w ogóle czy napastnik należy do "szybkościowców" (joe cole, kalou), czy raczej do przepychających się królów pola karnego (drogba, van nistelroy). to samo jeżeli chodzi o technikę, precyzję podań, siłę strzału itp.itd. - nie widać różnic.

 

to moim zdaniem wielki mankament fify od wielu lat, tutaj nadal nie rozwiązany.

 

2.za duży pressing

 

fajnie, że cały czas atakują i gra się robi trudniejsza, ale tak nie wygląda dzisiejsza piłka nożna. no może w halówce jest ciągły pressing, ale w "pełnowymiarowej" piłce na najwyższym poziomie gracze mają zdecydownie więcej czasu na przyjęcie i podanie piłki, przynajmniej tak do 30 metra. w ogóle mam wrażenie, że problem bierze się z tego, że boisko w fifie jest proporcjonalnie za małe w stosunku do zawodników - mają mniej miejsca, łatwiej jest stosować pressing, gra się robi chaotyczna i "halówkowa".

 

3. za silne strzały

 

szczególnie w polu karnym. zawodnicy nie muszą się w ogóle porządnie składać do strzału a każda piła, niezależnie od momentu wciśnięcia przycisku, czy długości jego trzymania to i tak bomba. w powtórkach chyba widać to najlepiej - często uderzenie z małego zamachu leci tak szybko, jakby gość potężnie złożył się do strzału.

 

4. za duży chaos.

 

może to wina 5 minutowego meczu w demie, ale przez to, że zawodnicy non stop jak głupi wybiegają na pozycję, latają próbując się uwolnić od krycia czy stosują ciągły pressing gra robi się chaotyczna. ja wiem, że w założeniach piłkarze powinni cały czas biegać na 110%, ale tak się poprostu nie da i gra aspirująca do miana symulacji powinna wymuszać też zmiany tempa gry ( w sensie wycofania, przetrzymania trochę piłki) - w fifie takiej potrzeby nie ma, przynajmniej z mojego doświadczenia.

 

5. wstawki

 

to może faktycznie głupota i może w pełnej wersji nie występuje, ale trochę irytują mnie wstawki easports przed powtórkami, jakieś dziwne najazdy kamery na koronę stadionu przed zmianami, czy to, że przy pauzie włącza się zupełnie nowy ekran (a nie nakłada się menu na aktualny widok, tak jak w pes). zwalnia to rozgrywkę. może o ułamki sekund, ale na dłuższą metę denerwuje.

 

 

to tyle. ogólnie gra mi się podoba i jest napewno dużym skokiem do przodu w stosunku do 08, ale do symulacji trochę jej jednak brakuje.

Odnośnik do komentarza

No. Od dwóch dni FIFA już niepodzielnie króluje na mojej konsoli (tak, udało mi się kupić zestaw z grą + koszulką :D) - gra świetna, nie ma dwóch zdań. Już po demie to mówiłem i nadal zdania nie zmieniam. Komentarz mógłby być czasem lepszy, ale niektóre "anegdoty" czy przytaczanie statystyk rekompensują ciągłe "gwizdy na trybunach, kibicom nie podoba się taka gra" przy cofaniu do bramkarza.

 

A tak w temacie stricte gameplay'owym - jakich zwodów najczęściej używacie, panowie? Jakich w polu karnym, jakich gdy macie kilku do przejścia, jakich przy bramkarzu?

Odnośnik do komentarza

A co robicie z bramkarzem? Jasne, najpiękniej wychodzą akcje, jak bramkarz idzie do nas, a my podajemy do wybiegającego napadziora, który ma pustą bramkę przed sobą - niemniej, nie zawsze jest to możliwe ;) Czasem próbuję prawy analog w kierunku, w którym bramkarz się tego nie spodziewa - czasem uda się mieć już tylko pustą bramkę do pokonania. A Wy?

Odnośnik do komentarza
1. Piłkarze nie różnią się między sobą

 

1. Tu się akurat bardzo mylisz. Po wprowadzeniu nowej fizyki wyraźnie czuć że zawodnik jest drobnej postury i rozbija się o masywnych obrońców, czy właśnie jest masywny i przebija się przez mniejszych. Nie pamiętam jak to było w demie ale w fullu czuć to wyraźnie. Co do różnic wizualnych to niby jak sobie wyobrażasz żeby na dalekiej kamerze tele mniej więcej podobni zawodnicy mieliby się różnić wyglądem?

 

Odnośnik do komentarza

Dokladnie - zreszta roznice sa odczuwalne niemal od razu. Wystarczy kiwke zrobic Messim, zeby zobaczyc jak szybciutko przewraca nuzkami, albo taki Ronaldo. Co do zarzutow, ze do symulacji tej grze troche brakuje, to i tak jest to najlepsza symulacja tego sportu, jaka kiedykolwiek powstala, zas w pelnej wersji rzeczy o ktorych piszesz (jak "za duży pressing, za silne strzały, za duży chaos) w ogole nie widac.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Czy to tylko ja czy zdaje mi sie ze poziomy trudnosci w FIFIE sa zalatwe?Narzekalem na to w PES(poza PES6,tam bylo jakos inaczej i trudniej),w PES08 na najwyzszym poziomie pykalem AI jak chcialem,uslyszalem ze w FIFA'a jest trudniej,dodatkowym atutem na trudnosc bylo to,ze nigdy w nia nie gralem a po 2 dniach gry zaczynam pykac AI coraz latwiej i zaczynam sie martwic ze nie bede mial zadnego wyzwania.Odpalilem po 2 dniach Legendary mode i zremisowalem,a nie umiem nawet jeszcze grac....

 

 

Odnośnik do komentarza

tamandua pamietaj ze w grze caly mecz trwa srednio 10 minut a w realu jest to przewaznie 90 minut, chyba nie chcialbys grac na konsoli jednego meczu przez 2 godziny i wygrac np 1-0 ? Co do wstawek to najazd kamery na korone stadionu to zwykly loading, np w PESie zamiast tego jest czarny ekran co moim zdaniem jest bardziej irytujace :).

 

Odnośnik do komentarza

Noobowskie pytanie :/ Mam polska edycje tej Fifki - jest napisane, ze jest komentarz Szpaka i Szaranowicza . Jezyk w dashboardzie polski, polskie napisy w grze, ale %#%$ komentarz angielskich flegm . Szukam w opcjach zmiany, ale slepy chyba jestem, bo tego nie widze ! Moze mnie Ktos w tej kwestii oswiecic? Chcialbym naszych rodzimych komentatorow slyszec .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...