Skocz do zawartości

Forza Motorsport 3


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Będąc po krótkiej sesji ok. 10-15h muszę z przykrością stwierdzić jak bardzo Forza 3 mnie rozczarowała.Nie miałem nigdy wcześniej styczności z tą serią prócz jej posiadania, tym razem stało się faktem, dopiąłem tego z ujemnym tego skutkiem.Moje przekonania,obawy jednak się sprawdziły. Jedyne co mnie w niej urzekło to zdecydowanie najbardziej zbliżony do rzeczywistości symulator jazdy jak i mega doznania ale tylko w multi, choć z każda chwilą słabnące.Warto też wyróżnić ulubioną i klimatyczną trasę Nurburgring Nordschleife :good:.

No i to tyle, reszta przejdzie bez echa i jak sie nie łatwo domyśleć powodem pewnie jest to że dorastałem przy serii Gran Turismo :turned: .Ogólnie nie jestem w tych sprawach uber, hyper ale chce jednak uświadomić co nie którym jak warto bardzo zainteresować się wspomnianą machiną zwaną potocznie GT.

 

W skrócie.

Tryb kariery - bynajmniej początek "ziewający" mam nadzieje że z czasem się to zmieni podobnie jest ze stroną wizualną, nie dopadł mnie ślinotok ani też wytrzesz oczu, mdłe i bez wyrazu może to i wina małej ilości poligonów co jak co ale strona wizualna mnie nie urzekła.Uszkodzenia na plus przy czym wizualnie na minus z tego względu że losowo a po takim Burnout to nie mam zamiaru na ten temat nawet się wypowiadać, dla mnie to jest najmniej ważne. To samo tyczy się feelingu którego tutaj nie odnalazłem, gdzie przy wyżej wspomnianej czy to części pierwszej jeszcze na poczciwej PSX czy kolejnej GT3 na Ps2 z każda minutą nakręcała moją pasję o której nie miałem zamiaru nawet śnić. To się nazywa sztuka ! A po każdej sesji popadałem w chorobliwą manię przyglądania się skrupulatnie przejeżdżającym w realu ulicznym autom, dopadała dosłownie gorączkowa fascynacja motoryzacją. A tutaj? hmmm z przykrością stwierdzić muszę że nie mam. :unsure:

Grywalność- z każda minutą słabnie wraz z postępem w karierze nazwijmy to zawodowca, plączą sie po głowie zupełnie inne myśli,odlatuję w nie chcianą stronę codziennych obowiązków.A w Gran Turismo liczył się czas,ranga i moja furka. O oglądaniu "replay" nawet nie wspomnę odhaczając po każdej prawie sesji, jarając się jak cudownie mój pupilek zachowuje się i wygląda .Forzie ta opcja jest dla mnie zbyteczna :pinch: .Moje doznania są widocznie potoczne, bo i dopadł mnie drugi sezon, zniechęcenie wzrasta, które jak zdążyłem zauważyć u większości moich znajomych dla tych co gamescore jest najmniej ważny, na tym właśnie etapie przygoda zwykle się zakańcza. :ninja:

 

 

reklamaz.jpg

 

 

Dam jej szansę ale moje oczy już są zwrócone na nadchodzącego potwora V już na sam widok pojawiają się moje obawy że jednak tysiączek z portfela wyfrunie i PS3 do mnie w końcu przyfrunie ! :rolleyes:

 

FanX360 :ninja:

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

No cóż tutaj mogę się z Tobą zgodzić aczkolwiek standardowo nie ze wszystkim ;) Grafika faktycznie nie powala. Jest solidna i to tyle. Jeśli chodzi o karierę to faktycznie jest nudna, bez sensu i o wiele za długa. Gra jednak skrzydła rozwija w multi. Ja z chłopakami gram codziennie, dzisiaj pewnie też będziemy ciorać także zapraszam :) Forza 3 to moloch, jeśli chodzi o gry wyścigowe na xbox'a, ale wydaje się jakby robiony bez tej pasji, którą darzona jest seria Gran Turismo przez japończyków. Forza to po prostu dobra, rzemieślnicza robota, ale ja po przeszło 400 godzinach spędzonych z tym szpilem znam już jej każdy błąd i każdy meandr :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Miałem wczoraj zaszczyt i to nie raz.... poczułem swąd palonej gumy :P.Te 400 godzin robi jednak swoje he he Od tej pory będę się przykładał ;) A co do kariery to nuży przez to cholerne nieograniczone cofanie, praktycznie brak jakiegokolwiek wyzwania.Miałem nadzieje że z czasem ta opcja jednak się zmieni i ograniczy.A tu dupa.Ogólnie mam dylemat, czy grac dalej czy jednak to olać bo pomimo wszystkiego ma coś jednak w sobie ^_^

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Jedyne co mnie w niej urzekło to zdecydowanie najbardziej zbliżony do rzeczywistości symulator jazdy

A czyz to nie jest najwazniejsze? ^_^

Kariera rzeczywiscie nie powala (juz dwojka byla lepsza) ale mnie w zadnej gre wyscigiwej kariera specjalnie nie wciagnela. Juz wole klasyczne mitrzostwa ze zbieraniem punktow do generalki tak jak w starszych racerach, srobowanie czasow czy walke na splicie :)

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Otóż to... wyścigi są po to, aby się ścigać.

Niedługo zaczną się narzekania, że w racerach brakuje dobrej fabuły :D

 

a mi brakowało tego, kariera to +100h

 

 

po 50% kariery przechodziłem ją w męczarniach. Za dluga, za mało urozmaicona, za nudna, jakieś story/kariera pełną gębą by się przydała a nie zaliczanie od 1 wyścigu do 1000 tak samo ;/ Inne wyzwania 1vs1, time trial do pobicia (w fm2 był a tu nie, wtf?!).

 

Co do grafiki to oprawa w momencie premiery była na 9/10 Camino Viejo miażdży zaś Silverstone straszy, kokpity są różne: dobre/średnie/słabe, samochody menusy i photo 10 podczas wyścigu 8.

Co do gt5 to trudno żeby gra którą robią 6 lat, która wychodzi rok po fm3 i która będzie miała 2x mniej samochodów oraz tras wypadła gorzej ;]

 

fm4 powstaje na nowym silniku, zobaczymy co wymyślą chłopaki, oby nie skończyło się na ładniejszej fm3 + obsługa kinecta :P

 

lista życzeń:

 

porządna kariera, czarne menusy (te białe w fm3 waliły po oczach ;>), poprawione oświetlenie i kokpity, więcej samochodów na trasie, mniej wariacji tras > więcej różnych tras, nocka/pogoda.

Odnośnik do komentarza

fm4 powstaje na nowym silniku, zobaczymy co wymyślą chłopaki, oby nie skończyło się na ładniejszej fm3 + obsługa kinecta :P

Nie liczylbym na nowy silnik...developerzy zawsze (pipi)a ze maja nowy super duper silnik po czym okazuje sie ze to tylko ulepszona wersja starego...tak bylo z FM->FM2->FM3 (taka laguna Seca czy Road Atlanta praktycznie wogole sie nie zmienily od czasow jedynki).

W GT5 rowniez widac pozostalosci ze starego silnika.

Nawt CoD4 chodzi na ulepszonej wersji silnika z konca lat 90tych (ID Tech 3 napedzajacy Quake 3 Arena).

Napewno nie bedzie wielkiego skoku graficznego miedzy trzecia i czwarta czescia (czyba ze zejda na 30 fps)...pewnie nowe trasy beda piekne a stare srednie jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

no tak chodzi o silnik fm3 po solidnych poprawkach pewnie ;] ale to też nic złego popatrz na skok gow1 a gow3 to ten sam silnik z nowymi ficzerami/poprawkami.

 

Ferrari Italia w tej pokazówce nowej forzy miażdży photomode-owe zdjęcia fm3 ;] zaś stare trasy mogliby zrobić całkowicie od nowa, tzn. te z fm2. Bo ich wersje w fm3 to kopij-wklej + malutkie zmiany.

 

aha w styczniu powstało specjalne studio w MS które będzie wspomagać x360 exy pod kątem oprawy, więc pewnie T10 załapało się na pomoc.

Edytowane przez bigdaddy
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy
aha w styczniu powstało specjalne studio w MS które będzie wspomagać x360 exy pod kątem oprawy, więc pewnie T10 załapało się na pomoc.

 

??

 

firebird studios, nowy oddział odpowiedzialny za grafikę w grach na xa których wydawcą jest/będzie MS.

Odnośnik do komentarza

Witam . Gram w Forzę 3 od paru dni . Tryb kariery , doszedłem do pierwszych zawodów klasy A i nie wiem co mam zrobić bo nie mam samochodu tej klasy a kupić chyba nie mogę .

 

 

I drugie pytanie . Gram na poziomie trudności średnim z wszystkimi ułatwieniami na off i automatyczną skrzynią biegów . Na razie wydaje się łatwo bo większość wyścigów wygrywam . Czy później będzie trudniej czy zmienić na najwyższy poziom . Grałem trochę na najtrudniejszym ale przeskok wydaje się ogromny ?

Odnośnik do komentarza

Potem nie będzie trudniej. Wyjątkiem jest klasa R1 gdzie trzeba wyciskać więcej z wozu, ale i tak jest dość łatwo. Polecam przełączyć skrzynię na manualną, o wiele większa frajda i lepsze czasy. Samochód A klasy, na pewno da się kupić. Sprawdź Ferrari F430, do tych wyścigów starczy. Jego indeks to bodajże A580. Udanych łowów i szybkich kółek życzę ;) Acha. Jak się ograsz to poziom TRUDNY, wcale nie jest trudny

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

Nie musisz przechodzic koniecznie eventu z kariery, ktory wybrales, zalicza pare innych i zarob kase na A klase :P Mnie poziomy trudnosci w trojce bardzo nie przypadly do gustu - sredni jest za latwy, a na trudnym scigasz sie tak naprawde z jednym kolesiem, ktory jakims magicznym handicapem jest duzo szybszy niz powinien.

Odnośnik do komentarza

Nienawidzę w grach wyścigowych zmieniać biegów hehe . Zresztą gram też na krzyżaku . Przeszedłem tak GT 3 oraz 4 na 100 % i tak już zostanie :)

 

Muszę się zastanowić nad tym poziomem trudności zanim za daleko zajdę .

 

A samochody rzeczywiście mogę kupić Mam 630 tysięcy KR bo jeszcze na nic nie wydałem :) Dzięki .

Edytowane przez malin1976
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...