Skocz do zawartości

Top Speed


Rekomendowane odpowiedzi

 

no prawie dwukrotna energia kinetyczna przy pier.dolnięciu w barierke. 

 

no tak, pytanie czy ta przy 130 nie jest już zabójcza

 

lepiej mięc huyowe szanse na przeżycie niż te same huyowe, tylko dwukrotnie mniejsze 

 

zresztą tak jak mówi mustang, zalezy pod jakim kątem samochód uderzy itd. a przy dwa razy mocniejszym szlagu energia się zupełnie inaczej rozprasza, odkształcenia są znacznie powazniejsze itd.

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

Nie ma takiej tragedi jak opona wybuchnie w trakcie jazdy. Jesli jezdzi sie z dwoma rekoma na kierownicy, to raczej bez obaw. Dobrych kilka lat temu strzelila mi opona w niemczech przy prawie 170, to nawet jakos specjalnie nie bylo tego czuc i jescze sobie spokojnie zwolnilem. Bardziej stresujace bylo zmienainie kola w desczu o 6:30 przy samochodach przejezdzajacych 1.5m za moimi plecami.

Odnośnik do komentarza

policzylem i energia kinetyczna jest w przypadku sredniej masy januszowej osobówki czyli ok 1400kg, mniej więcej o połowe większa pomiędzy podanymi prędkościami

 

a dokładnie 130kmh to ok 90 kilożuli, a 180kmh to 130 kilożuli

 

forumku, przepraszam, byłem nierzetelny 

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

Nie ma takiej tragedi jak opona wybuchnie w trakcie jazdy. Jesli jezdzi sie z dwoma rekoma na kierownicy, to raczej bez obaw. Dobrych kilka lat temu strzelila mi opona w niemczech przy prawie 170, to nawet jakos specjalnie nie bylo tego czuc i jescze sobie spokojnie zwolnilem. Bardziej stresujace bylo zmienainie kola w desczu o 6:30 przy samochodach przejezdzajacych 1.5m za moimi plecami.

Nie wiem jak w Niemczech, ale w niektórych krajach w ogóle majstrowanie przy aucie na autostradzie jest zabronione. We Francji masz założyć kamizelkę i iść za barierkę czekać na pomoc.

Odnośnik do komentarza

Ogolnie to musze przyznac , podziwiam tych ktorzy jezdza starymi szrotami dwie paki czy wiecej. Naprawde, szanuje. Bo jechac dwie paki jakims a6 czy nawet e46 to nie taki problem bo przez wyciszenie nawet pewnie tego nie odczujesz ale starymi golfami czy miczubiszi. Serio , pełen szacun

Ja bym wydygał. Słaba psychika

 

Nie ma co szanować czy pochwalać, bo jest raczej na odwrót. Strach - przede wszystkim przed śmiercią - cechuje w tym przypadku mocniejsze jednostki o silniejszym instynkcie przetrwania. Ogólnie jak ktoś sprawdza niepewną furę na niepewnej drodze, to jest po prostu głupi i w razie wypadku nawet licencje na złoto w Gran Turismo niewiele pomogą.

Edytowane przez Grzaewoo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...