Skocz do zawartości

Champions League


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,7 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gość kaz_

No... tak . Piłka odbiła się od Luci przy próbie przejęcia. Messi odniósł korzyść z pozycji spalonej. Sytuacja nie jest może jednoznaczna, ale gdy chcemy być tacy ultra poprawni to karnego być nie powinno.

Odnośnik do komentarza

Żadna wypowiedź, czy to fakeowa (chociaż pewnie za chwilę Golab przytoczy stosowny cytat z Gazety Polskiej) czy prawdziwa nie potwierdza tezy o nieumyślnym odbiciu piłki. Faktycznie nie jest to sytuacja zero jedynkowa, ale oprócz Internetu nikt nie ma wątpliwości co do tej sytuacji, nikt nie zgłasza pretensji.

Pytanie dla znawców przepisów, czy gdyby zamiast Messiego do piłki dopadł bramkarz i ja złapał, to byłoby to zgodne z przepisami? Czy sytuacja w której piłkarz w sposób kontrolowany, zamierzony lecz nie do końca precyzyzyjny posyła do swojego bramkarza piłkę byłaby ( tak to by wyglądało) zgodna z przepisami?

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że Bayern nie strzelił swojego pierwszego gola po akcji ze spalonego, bo by można wyciągnąć wniosek, że błędy sędziowskie na korzyść innych drużyn niż Barcelona nie są na forumingu zauważane.

 

Oba mecze do pierwszej bramki były dość wyrównane i Neuer był chyba wyróżniającym się zawodnikiem dwumeczu. Po zdobyciu prowadzenia Bayern tradycyjnie przejmował kontrolę. Wyniki są dobre, ale też Marsylię w obecnej formie trzeba chyba ocenić poniżej APOEL-u.

 

Real gra ostatnio kapitalnie nawet w trybie wypoczynkowym. Może tacy są i lepsi. Mecz z Cypryjczykami nie był pasjonujący, ale taki pokaz pięknych bramek rzadko się trafia. Wrzutka Marcelo, strzał Kaki, wolny Ronaldo, asysta i lobik Di Marii - kto by nie chciał robić takich rzeczy w Fifie. Nie jest zaskoczeniem, że nie pokazali nic ciekawego Higuain czy Altintop, ale w meczu o stawkę nie będą raczej wystawieni. Kaka gra najlepszą piłkę od dobrych paru lat, Di Maria od razu przypomniał, że przed kontuzją był czołowym graczem Realu... Ronaldo to Ronaldo, też dość niebezpieczny zawodnik. W przeciwieństwie do dotychczasowych rywali Bayernu (tych pokonanych), tutaj wielu graczy potrafi błyskawicznie zrobić akcję na flance, co zapowiada problemy.

 

No trudno sobie wyobrazić, żeby obrona Bayernu przed tym nie pękła z tej czy innej strony. Na ten moment Real jest mocniejszy fizycznie, ma dużo mniej luk w obronie, ale też zabójczy kwartet w ataku. Nawet w razie uzyskania prowadzenia Bayernowi trudno raczej będzie opanować posiadanie. Liczę na dużo wesołej piłki z obu stron, ale ciężko mi widzieć jakieś duże szanse dla Bawarczyków.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

SPALONY JUZ TAM BYŁ

 

Paramés: Guardiola wygrywa dzięki sędziom, Mou - dzięki pracy

Jesteśmy właśnie na trybunie Fondo Sur, dopingujemy drużynę i oklaskujemy pierwszego gola Cristiano! - napisał w czasie trwania meczu z APOEL-em Eládio Paramés na swoim Twitterze. - Istnieje trener, który ma pięć półfinałów Ligi Mistrzów w pięć lat dzięki Friskom i jego następcom. Istnieje też drugi, który ma sześć półfinałów w osiem lat z czterema klubami dzięki ciężkiej pracy. W ramach rekompensaty za tę pracę w jego półfinałach uznawano gola, gdy piłka nie przekroczyła linii bramkowej, nieprawidłowo wyrzucano z boiska piłkarzy, którzy padali ofiarą artystów teatralnych, a nawet anulowano prawidłowo zdobyte przez jego zawodników bramki. W związku z powyższym zobaczymy, co nas czeka. Ja jestem bardzo spokojny, a nawet rozerwany, aczkolwiek równocześnie bardzo świadomy tego, co nastąpi.

 

<3

Edytowane przez Codename
Odnośnik do komentarza
Gość kaz_

Pytanie dla znawców przepisów, czy gdyby zamiast Messiego do piłki dopadł bramkarz i ja złapał, to byłoby to zgodne z przepisami? Czy sytuacja w której piłkarz w sposób kontrolowany, zamierzony lecz nie do końca precyzyzyjny posyła do swojego bramkarza piłkę byłaby ( tak to by wyglądało) zgodna z przepisami?

 

Nie trzeba być znawcą, wystarczy przeczytać przepisy (link podawałem wcześniej).

 

An indirect free kick is awarded to the opposing team if a goalkeeper, inside his

own penalty area, commits any of the following four offences:

• controls the ball with his hands for more than six seconds before releasing

it from his possession

• touches the ball again with his hands after he has released it from his

possession and before it has touched another player

touches the ball with his hands after it has been deliberately kicked to him

by a team-mate

• touches the ball with his hands after he has received it directly from a

throw-in taken by a team-mate

 

Według mnie próba przejęcia podania nie jest umyślnym zagraniem do bramkarza, ale o takich rzeczach decyduje sędzia. W meczach Barcy w LM sędzia zawsze takie decyzje rozstrzyga na korzyść katalończyków. Zawsze.

 

 

Podanie do tyłu = brak spalonego

 

GAMONIE

 

Bo ty tak wymyśliłeś?

Edytowane przez kaz_
Odnośnik do komentarza

W sumie to w tych zalinkowanych przez ciebie przepisach jest rozdział "offside" (ang. spalony) i ta kwestia pojawia się w drugim zdaniu tego rozdziału. Nie wiem, kto je wymyślał... Nie wiem, jak można w ogóle oglądać piłkę mając wątpliwość co do tego. Przecież to klasyczne zagranie np. przy kontrach dwa na jednego. Jeden wyciąga bramkarza i wtedy podaje piłkę drugiemu, który jest zupełnie pusty. Widziałeś to pewnie setki razy, za każdym razem myślałeś, że sędzia został przekupiony przez katalońskich masonów?

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Zawsze czyli ten jeden raz? Oczywiscie nie mówię o karnych z kapelusza, kartkach z pupy czy nie uznanych golach bo te owszem, na korzyść Barcelony są gwizdane, wcale nie rzadziej niż na niekorzyść, podobnie jak zespołów prowadzonych choćby przez Mou czy innych czempionów (swego czasu wrzuciłem wyliczankę poważnych przewinien arbitra na korzyść triumfującego Interu w LM, której forumkowi pieniacze nie potrafili wybielić) . Mogę się znowu bawić w statystyka (jak się bawiłem w przypadku PD, gdzie statystyki były miażdżące...dla hejterów)i liczyć na ile meczów Barcelony sędzia myli się na ich korzyść, a w ilu meczach na niekorzyść tylko po co, skoro wystarczy że 1:10 meczów Barcelony sędzia jest "słaby" i to wystarczy, przecież innym zespołom (np. Milanowi) sprzyjają arbitrzy w 1:100 meczów albo rzadziej i ciul, że to nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Gość kaz_

W sumie to w tych zalinkowanych przez ciebie przepisach jest rozdział "offside" (ang. spalony) i ta kwestia pojawia się w drugim zdaniu tego rozdziału. Nie wiem, kto je wymyślał... Nie wiem, jak można w ogóle oglądać piłkę mając wątpliwość co do tego. Przecież to klasyczne zagranie np. przy kontrach dwa na jednego. Jeden wyciąga bramkarza i wtedy podaje piłkę drugiemu, który jest zupełnie pusty. Widziałeś to pewnie setki razy, za każdym razem myślałeś, że sędzia został przekupiony przez katalońskich masonów?

Sorry, ale za bardzo nie wiem do czego pijesz. Cały czas dyskutuje o sytuacji w której sędzia przyznał pierwszego karnego dla Barcy. Messi będąc na spalonym dostał (bardzo przypadkowo, ale jednak) piłkę pod nogi. No i proszę, znajdź mi ten fragment przepisów które mówią że podając do tyłu nie ma spalonego. To o czym mówisz to sytuacja gdy piłkarze minęli już wszystkich obrońców i linię spalonego wyznacza miejsce w którym znajduje się piłka. W naszym przypadku linię spalonego wyznaczał ostatni obrońca.

 

Zawsze czyli ten jeden raz?

 

 

gerard-pique_1398066c.jpg

 

a095b62ba601cdf2e9b5ff3d0e9c8069_biscuitsshakey.gif

 

Robin-van-Persie-8.jpg

Pepe-Red-Card.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=Pfyh0Ay9y2o&feature=player_embedded

 

 

Większość tych sytuacji wydarzyła się w kluczowych momentach meczu.

Czekam aż napiszesz o tym, że Carvalho powinien ujrzeć czerwień za nagminne faule i nieuznanej, prawidłowo zdobytej, bramce na Emirates. Ach ci hejterzy, przecież Barca jest tak samo krzywdzona przez sędziów jak inne drużyny.

 

Edit:

 

http://www.youtube.com/watch?v=U2UC3P6PC2E

Edytowane przez kaz_
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

I na każdą z tych sytuacji mozna odpowiedzieć równie kontrowersyjną (aczkolwiek nie tak rozdmuchaną medialnie) sytuacją na niekorzyść Barcelony i orzec, że również zdarzyła się w ''kluczowym momencie meczu''.

 

Znajdź równie kontrowersyjne aktorstwo co u Busquetsa...nie ma? Jaka szkoda.

Odnośnik do komentarza
Gość kaz_

I na każdą z tych sytuacji mozna odpowiedzieć równie kontrowersyjną (aczkolwiek nie tak rozdmuchaną medialnie) sytuacją na niekorzyść Barcelony i orzec, że również zdarzyła się w ''kluczowym momencie meczu''.

 

Dawaj.

Odnośnik do komentarza

I na każdą z tych sytuacji mozna odpowiedzieć równie kontrowersyjną (aczkolwiek nie tak rozdmuchaną medialnie) sytuacją na niekorzyść Barcelony i orzec, że również zdarzyła się w ''kluczowym momencie meczu''.

 

Znajdź równie kontrowersyjne aktorstwo co u Busquetsa...nie ma? Jaka szkoda.

http://babol.pl/kat,...ml?ticaid=6e385

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

Ręka Pique?

 

- Celowe zagranie ręką Ballacka w bodajże 5min. przy stanie 0-0 na Stamford / czerwo dla Abiego za to, że Malouda potknął się o powietrze.

 

Wyrzucenie Van Persiego?

 

- Anulowanie prawidłowej bramki Messiego na 2-0 na Emirates.

 

 

Symulka Busiego?

 

- gol z metrowego spalonego Diego Milito na San Siro

Odnośnik do komentarza

I na każdą z tych sytuacji mozna odpowiedzieć równie kontrowersyjną (aczkolwiek nie tak rozdmuchaną medialnie) sytuacją na niekorzyść Barcelony i orzec, że również zdarzyła się w ''kluczowym momencie meczu''.

 

Znajdź równie kontrowersyjne aktorstwo co u Busquetsa...nie ma? Jaka szkoda.

http://babol.pl/kat,...ml?ticaid=6e385

 

Niesamowita niekorzyść dla Barcelony ta symulka Drogby.

 

A,jeszcze to:

http://www.youtube.com/watch?v=rO21KOC5XEc

Naprawdę mysza,rozbrajasz mnie.

 

Nie wiedziałem,że Puchar Hiszpanii to Liga Mistrzów.

 

 

"Za(pipi)isty" jesteś Ader :i_am_so_happy:

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

kaz_, czytałeś co ja napisałem? Chyba wspominałem właśnie o tym nieuznanym golu, kartkach z dupy itp. chodziło mi o taki przykład jaki jest omawiany.

Dobry przykład podał Ader, ze świecą szukać choćby w tym sezonie podobnych wyczynów Sergio (tak już się utarło, że warto go hejtować bo tak), nawet przy tym karnym z dupy nie przyaktorzył, podobny motyw jak Sergio 2 lata temu odstawia teraz tytan Drogba i cisza... Normalka. Tak jak 2 prezenty (jak się okazało przesądzające o awansie) dla Milanu w meczach z Arsenalem i cisza...

Odnośnik do komentarza

I na każdą z tych sytuacji mozna odpowiedzieć równie kontrowersyjną (aczkolwiek nie tak rozdmuchaną medialnie) sytuacją na niekorzyść Barcelony i orzec, że również zdarzyła się w ''kluczowym momencie meczu''.

 

Znajdź równie kontrowersyjne aktorstwo co u Busquetsa...nie ma? Jaka szkoda.

http://babol.pl/kat,...ml?ticaid=6e385

 

Niesamowita niekorzyść dla Barcelony ta symulka Drogby.

 

A,jeszcze to:

http://www.youtube.com/watch?v=rO21KOC5XEc

Naprawdę mysza,rozbrajasz mnie.

 

Nie wiedziałem,że Puchar Hiszpanii to Liga Mistrzów.

 

 

"Za(pipi)isty" jesteś Ader :i_am_so_happy:

Napisałeś "Znajdź równie kontrowersyjne aktorstwo co u Busquetsa...nie ma? Jaka szkoda."

 

Jakoś nie zauważyłem by było tam " znajdź w LM i na niekorzyść Barcelony" także zbastuj myszko.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.