Skocz do zawartości

Europa League


Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym, że on często podaje źle i tu winię Ten Haga, który chce klepać od bramki. De Gea nie umie rozgrywać i jest już tak stary, że nigdy się tego nie nauczy. Dlatego każdą piłkę powinien wybijać na połowę rywala. Mniejsze ryzyko, że coś spieprzy.

 

Jak na razie to z przodu dramat, w ogóle nie mogą się utrzymać przy piłce. Brakuje Bruno.  Może coś łysy wymyśli po przerwie, oglądać się tego nie da. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Ten mecz dobrze pokazuje to, o czym się wcześniej mówiło, czyli że w przypadku takiego klubu jak Raków nie za bardzo chyba jest sens pchania się do LM (w sensie sportowym, bo co do kasy za wejście, to wiadomo). Tam to pewnie każdy mecz by tak wyglądał, a w LE mają szanse ugrać kilka punktów. Inna sprawa, że pecha z kontuzjami mają strasznego, bo 3-4 graczy stanowiących o sile zespołu jest poza składem...

Odnośnik do komentarza

A dla mnie takie podejscie jest bardzo dziwne, jeśli chce się podnosić swój poziom, to należy grać z najlepszymi możliwymi rywalami. Dlatego nie rozumiałem sensu tych wszystkich wyliczanek, że LE lepsza bo szansa na więcej pktów do rankingu UEFA. A po cholerę nam to, i ewentualna druga drużyna w el LM, skoro nie chcemy tam grać i wolimy słabsze rozgrywki?

Idąc tą drogą, to po drużynom typu Nieciecza, Miedź, ŁKS awans do ekstraklasy skoro za każdym razem dostają tam baty i spadają z hukiem po roku, a mogą spokojnie pykać rywali w 1.lidze?

Odnośnik do komentarza

Myślę, że poziom LE już jest wystarczająco wysoki, by swój poziom Raków mógł podnosić, co właśnie Atalanta pokazała. :) Wiadomo, że z punktu widzenia sportowych i finansowych ambicji LM to marzenie, ale nie sądzę, by aż tak trudne mecze były jakoś szczególnie pożyteczne. Co więcej, dla mnie jako postronnego widza takie mecze są prawie nieoglądalne, bo różnica w poziomie jest na tyle drastyczna, że to jest marna rozrywka, chyba, że ktoś lubi oglądać jak mocny bije słabszego. ;)

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, snejk04 said:

A dla mnie takie podejscie jest bardzo dziwne, jeśli chce się podnosić swój poziom, to należy grać z najlepszymi możliwymi rywalami. Dlatego nie rozumiałem sensu tych wszystkich wyliczanek, że LE lepsza bo szansa na więcej pktów do rankingu UEFA. A po cholerę nam to, i ewentualna druga drużyna w el LM, skoro nie chcemy tam grać i wolimy słabsze rozgrywki?

Idąc tą drogą, to po drużynom typu Nieciecza, Miedź, ŁKS awans do ekstraklasy skoro za każdym razem dostają tam baty i spadają z hukiem po roku, a mogą spokojnie pykać rywali w 1.lidze?

 

Jak to po co? Żeby byś rozstawionym w kolejnych rundach i nie zaczynać od 1 rundy eliminiacji, ile razy to można tłumaczyć. Raków musiał wygrać jeśli dobrze pamiętam jeden dwumecz z czterech jakie miał w ogóle, żeby znaleźć się już w Lidze Konferencji Europy. Wygrał dwa więc jest w Lidze Europy. Jakbyśmy byli w dupie z rankingiem jak jeszcze 4-5 lat temu, to Raków Eliminacje zacząłby od 1 rundy, a od drugiej już trafiałby tylko na lepszych.

Odnośnik do komentarza

Może nieprecyzyjnie napisałem. Nie chodzi mi o to, że ranking nie ma znaczenia, bo oczywiście, że ma.

Chodziło mi konkretnie o te wyliczanki w mediach, że lepiej jak Raków trafi do LE niż LM, bo w LM będzie wpierdol, a tu można uciułać jakiś remis albo dwa, a to da 0.456 więcej do rankingu itd., i że może za 10 lat będziemy mieć dwa miejsca w LM, w której teraz "nie chcemy" grać jak mamy jedno.

2 godziny temu, LeifErikson napisał:

Myślę, że poziom LE już jest wystarczająco wysoki, by swój poziom Raków mógł podnosić, co właśnie Atalanta pokazała.

No własnie nie wiem, czy na pewno poziom w LM jest aż tak wyższy? Jakby zamiast Atalanty był np Milan, a zamiast Sportingu Benfica, czy to by dużo zmieniło dla Rakowa? A kasa znacznie większa, poza tym skoro i tak się dostanie wpierdol to ze względów marketingowych lepiej go dostać np od MC niż Aston Villi;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...