Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie chu.jowe radio marki red star - które ma funkcję którą już widziałem w skradzionym mi kenwoodzie i... To mnie zastanawia.

 

Slucham sobie muzyczki z płyty, a tu nagle je.b na ekranie TRAFFIC i mi mówi typ o korkach itp.

 

Teraz interesuję mnie na jakiej zasadzie to działa i jakie radio nadaję taką audycję? Nie mogę nic o tym wygooglać a ciekawi mnie to.

U znajomego na panelu radia jest to TA NEWS

Odnośnik do komentarza

U znajomego na panelu radia jest to TA NEWS

 

 

co radio to nazwa - u mnie na przyklad nazywa sie to TP. Ogólnie to jakoś niedawno chyba wystartowało bo pamiętam, że jeszcze rok temu nic się nie działo z tym. Teraz bodajże co godzinę radio samo się nastawia na dwójkę czy jedynkę i tam są Informacje dla Kierowców. Jak ktoś w trasie to przydatna rzecz.

Odnośnik do komentarza

golf 4 1.9 TDI 110km. wedlug mechanika turbina nie popmuje powietrza i przez to auto nie ma mocy. Wczesniej nie bylo jej w ogole slychac,oddalem do czyszczenia i slychac te "świszczenie" ale auto jedzie jakby mialo z 70 kucy

 

 

Dlaczego odebrałeś z(pipi)ane auto od mechaników skoro oddałeś sprawne?

auto bylo zje,bane zanim oddalem. Myslalem,ze moze wyczyszczenie turbiny zalatwi sprawe.

 

golf 4 1.9 TDI 110km. wedlug mechanika turbina nie popmuje powietrza i przez to auto nie ma mocy. Wczesniej nie bylo jej w ogole slychac,oddalem do czyszczenia i slychac te "świszczenie" ale auto jedzie jakby mialo z 70 kucy

 

no to raczej powinieneś liczyć się z wydatkiem około 1000-1200 złotych na regenerację, jeśli nie ma poważniejszych uszkodzeń mechanicznych. tyle dobrze, że nie wywala nigdzie oleju na boki.

 

jak jesteś zainteresowany pomocą wal na pm.

Radzilbym pojsc do jeszcze jednego/dwoch. Co czlowiek,to opinia.

 

no wlasnie inny powiedzial,ze moga to byc wtryski. Ja nie mam pieniedzy na eksperymenty i musze miec pewnosc co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza

U znajomego na panelu radia jest to TA NEWS

 

 

co radio to nazwa - u mnie na przyklad nazywa sie to TP. Ogólnie to jakoś niedawno chyba wystartowało bo pamiętam, że jeszcze rok temu nic się nie działo z tym. Teraz bodajże co godzinę radio samo się nastawia na dwójkę czy jedynkę i tam są Informacje dla Kierowców. Jak ktoś w trasie to przydatna rzecz.

W Niemczech taki system działa sprawnie już dłuższy czas, tam stacje radiowe regularnie podają informacje o korkach.

A jeśli chodzi o samą funkcję, to są radia, które przerywają muzykę, żeby można było posłuchać informacji, a są też takie, które te informacje zapisują i pozwalają odsłuchać w dogodnym momencie (np. nowe Audi Concert).

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Stwierdziliśmy z moją ukochaną, że przydałby się jej samochód. Na wydanie około 10-12 tysi. Ale z drugiej strony, tak sobie myślę, że sobie bym kupił jakiś wóż za tą kasę, a kobiecie oddał swój samochód (AR 156). Moim wielkim marzeniem zawsze był Mercedes W124 Coupe, najlepiej E300. Co sądzicie o takim sprzęcie? Można nim bezproblemowo pojeździc, czy raczej to skarbonka bez dna?

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o te radia, to jest to system polaczony z RDS, ktory nadaje aktualnie nadawanej audycji cos w rodzaju tematu. Te tematy sa ustandaryzowane i oprocz TRAFFIC czy NEWS jest jeszcze kilka innych. Dziala to wlasnie w taki sposob, ze kiedy dajmy na to RMF zaczyna swoje Fakty, nadaje im temat "NEWS" i wtedy odpowiednio ustawiony odbiornik automatycznie przelaczy sie na radio, jesli leciala wtenczas muzyka z plyty czy z karty. System ten dziala w Polsce juz od dawna, przynajmniej opcja "NEWS". Ja to zawsze wylaczam, bo mnie wkurwia.

Odnośnik do komentarza

Stwierdziliśmy z moją ukochaną, że przydałby się jej samochód. Na wydanie około 10-12 tysi. Ale z drugiej strony, tak sobie myślę, że sobie bym kupił jakiś wóż za tą kasę, a kobiecie oddał swój samochód (AR 156). Moim wielkim marzeniem zawsze był Mercedes W124 Coupe, najlepiej E300. Co sądzicie o takim sprzęcie? Można nim bezproblemowo pojeździc, czy raczej to skarbonka bez dna?

za te pieniadze kupisz dosc leciwe auto, w ktore wladujesz conajmniej cene zakupu, zeby moc nim komfortowo jezdzic. Za te pieniadze honda civic, albo saxo vts, ale ja mam zboczenie na punkcie hot hatch'y, wiec pewnie te auta niekoniecznie pasuja jako alternatywa dla w124. Ew. za tyle bmw 328 e36, duzo lepszy zakup od mesia.

Odnośnik do komentarza

kur.wa marze o takim mercedesie, mysląłem o nim kilka lat temu, ale niestety większosć albo zbeszczeszczona, albo rozje.bana, albo kosztuje 2xtyle wersja taką jak chce. 124coupe jest piękne, ale zrobione seryjnie przez AMG, ewentualnie ostatnie modele oznaczone w sportsline czarne w skorze i oczywiscie z marszczoną tapicerą po bokach a nie jakieś tapczany z flaneli w takim aucie ;/ ku.rwa czasem zaje.bista kupeja z wyku.rwiscie brzydką kratą w środku i kierownicą od starej 190tki z 87 roku czteroramienna i drewno ze sklejki popękane w środku połączone z wiejskim tuningiem wywołuje u mnie odruchy wymiotne, jednak za linie i za klase jaką prezentuje te auto dałbym 20 tys w wymarzonej wersji 95-97 rok, 2,3 benzynka skora + full wypas w środku łącznie z dużymi felami i w czarnym kolorze ;) oczywiscie zadbane w dobrym stanie, o oryginalnych przebiegach nie wspominam bo nie warto sie nimi juz chyba sugerować... ;/

Odnośnik do komentarza

Szukam auta dla zony. Miejskie auto, malo palace, zwinne. W miare nowe, o niskim przebiegu.

Warunki:

2008<

przebieg jak najnizszy z 30k?

kwota do 30 tysiecy

Wyszlo mi ze na takich warunkach:

Micra (juz niezle wyposazona z silnikiem disla albo benyzna z 80koni)

Opel Corsa(gorsze wyposazenie, silnik podobny)

Macie inne pomysly?

Macie jakas wiedze o awaryjnosci Micry? Wieksza od Opla? Starsze modele uchodzily za malo awaryjne, jak jest z tymi produkowanymi po 2003?

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Michał, ja na Twoim miejscu ani awaryjnością, ani cenami części bym się nie sugerował. Wszystkie auta teraz są tak samo awaryjne, to nie te czasy, że Opel się sypał, a Mercedes jeździł latami. Zasada jest jedna: jak dbasz tak masz. Za taką kasę i z takimi wymaganiami kupiłbym żonie coś wyróżniającego się z tłumu, wygodnego, dobrze wyposażonego i, co najważniejsze, bezpiecznego. Moim faworytem byłaby Lancia Ypsilon. Przepiękne autko. Rozejrzałbym się ewentualnie za ładnym Suzuki Swift. Za tą kasę kupisz też Fiata 500. Corsa jest dobrym autem, miałem przez 6 lat Corsę C i złego słowa technicznie o tym aucie nie powiem. Ale jest potwornie bezpłciowa. Micra jest paskudna :) Ja bym wybierał między Ypsilonem, Swiftem i 500. W zasadzie każdy fajny, brałbym co się trafi w lepszym stanie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...