Skocz do zawartości

Ninja Gaiden 2


Gość Tajfun

Rekomendowane odpowiedzi

ad.1

Chyba nie z tego co czytałem na zagranicznym forum to musisz 8x przejść grę by mieć 1k, czy ty wszystko musisz brać pod względem achievementów, a czy to zrobie to, to itp... rozumiem, że ktoś lubi upolować czasem coś, ale wszystko na łatwizne byle by zdobyć łatwe punkty. Jak chcesz je to Avatara sobie kup :P

Odnośnik do komentarza

O kurcze, niektórzy pracownicy poczty pracują dzisiaj jednak :o ...

 

Ale do rzeczy:

1. Gra jest łatwa, ale z czasem mamy bardziej wymagających przeciwników.

2. Grafika na początku zawodzi lekko (walić to!!)

3. System punktacji został zmieniony in plus. W Black'u nie chce mi się już trzymać kurczowo limitów czasowych.

4. Kamera na początku to jakaś porażka, ale po godzinie tak się do niej przyzwyczaiłem, że nie dostrzegam jej wariacji.

5. Obliteration Techique jest baaardzo zajefajnym dodatkiem do gry - in plus.

6. Widzę sterylność pomieszczeń, ale...walić to!! Jatka absorbuje większość mojej uwagi.

I to by było na tyle. Planuję jutro ją skończyć i wystawić ostateczną ocenę. Nie spodziewałem się kilku elementów, ale w większości wpłynęły dodatnio na grę więc nie będę dramatyzował. Zginąłem jak na razie 3 razy, ale też jakieś zielska lecznicze użyłem ze 3 razy. Głównie na tego kolesia z którym

naparzał się Joe :lol: Hayabusa. Po dosłownie chwili można odczytać jego schemat ruchów. Jest czytelny do bólu.

. Bestiariusz jest jak na razie ubogi, ale skończyłem zaledwie dwa chaptery i jestem gdzieś na dole w NY. Jest dobrze...oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Grę już mam, wczoraj w Saturnie była premiera to kupiłem :>. Zobaczymy co będzie dalej.

 

Mam 2 pytanka.

1. Czy jak przejdę grę na Path of the Warrior to odblokuje mi się acziw za przejście gry na Path of Acolyte.

2. Czy wraz z uruchomieniem gry, mogę mieć gamerpicki z Ninja Gaiden?

ad1 po skończeniu gry na wyższym poziomie dostaje się również za niższe

ad2 z tego co czytałem za niektóre achievy są obrazki (30 czaszek i coś jeszcze chyba)

 

Odnośnik do komentarza
Soul , tak się zastanawiam , ile zajeło Ci czasu przejście NG2?

Czy za duże efekciarstwo nie przeszkadza w rozgrywce?

 

Uczeń jakieś 13 h gry leciałem do przodu żeby obadać jak tam się gra ma ,co do efekciarstwa czemu miało by przeszkadzać ? to właśnie dzięki niemu możemy podziwiać takie kosmosy na ekranie że niemal po każdej nowej akcji człowiek robi tak :o :o :o :o :o

 

Yap z chapteru na chapter ta gra pokazuje pazury !!!

 

Grafa z NG2 ocena by me

 

Chapter 1 - 9 za całość

Chapter 2 - 8+ za całość

Chapter 3 - 8+ za całość

Chapter 4 - 8 za całość

Chapter 5 - 9 za całość

Chapter 6- 8+ za całość

Chapter 7 - 9 za całość

Chapter 8 - 8 za całość

Chapter 9 - 8+ za całość lokacja z bossem na 9

Chapter 10 - 9+ za całość

Chapter 11 - 8+ za całość

Chapter 12 - 9 za całość

Chapter 13 - 9+ za całość

Chapter 14 - 9 za całość

 

Ogólnie IMO 8.8 za grafikę można spokojnie dać ,co się zaś tyczy sterylności to w każdej grze tego typu ona występuje.

 

Końcowe chaptery graficznie i gameplayowo masakrują !!!

 

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Ja nie narzekam na żadną grafikę czy cokolwiek. Czasem po prostu drażni mnie kamera, która sztucznie podnosi poziom trudności. Grając kontrami, OTami i UTami można się przebijać przez kolejne hordy bez problemu, ale jak Ci nagle kolo gdzieś zza kamery wyskoczy to nie wiesz jak kląć. O! I jeszcze jedno - NIE MOżNA MANEWROWAć KAMERą PODCZAS łADOWANIA UT!! Kuźwa, z tym troszkę przesadzili...

Bossowie mają swoje słabe punkty (np. zginąłem dziś dwa razy na tym srebrnym węgorzowatym porypańcu tylko po to by skumać jego schematy i rozwalić go w try miga), przeciwnicy swoje denerwujące ataki, a Ryu wywija takie młyńce, że bania mała. Troszkę się robią teraz schody, ale może dlatego, że nie używam tego leczniczego zielska. Jakoś nawyk z NGB mi został. Jedynie przy bossach schodzą dwie czy trzy. Gramy dalej czy idziemy spać? Muehehehe, ja tam wyciągam miecz ... ;) .

Odnośnik do komentarza

Wczoraj w koncu gre dostalem ;) Pojechalem po nia na lotnisko w gdańskim Rębiechowie pozyczonym od ojca samochodem.Koles przylecial z Indii przez Frankfurt.Gra jest wiec indyjskim importem, ale to full Anglik wersja PAL.Dlaczego o tym pisze?NG to naprawde JEDYNA gra na swiecie, dla ktorej ucieklbym sie do takich niestendardowych dzialan, zeby ja zdobyc ;)

Dosc chrzanienia.Bez zbednych wstepow powiem tak: gra jest fe-no-me-na-lna!! Wystarczy? :P To teraz troche szczegolow.Zdarzylem wczoraj przejsc na poziomie Way Of Warrior jakies poltora czaptera. W stosunku do demka nie da sie nie zauwazyc lekkich zmian jesli chodzi o architekture poziomu, oraz rozmieszczenia fantow.Reszta mniej wiecej to samo, tyle ze jest rzecz jasna duzo trudniej!Zginalem juz w sumie bodaj 8 razy, z czego w pierwszym levelu chyba 3 razy.Juz teraz wiem jednak, ze decyzja o graniu na wyzszym poziomie byla sluszna, poniewaz bezstresowe przechodzenie gry, a wiec jej zbytnia latwosc zabilo by to co w niej jest najcenniejsze, a wiec hektolitry adrenaliny, spowodowane trudna walka z hordami bardzo inteligentnych trzeba przyznac wrogow.Po pierwszym dniu juz boli mnie kciuk, ale to samo bylo w jedynce, wiec jest dobrze! :P Teraz slowo o grafie.Soul zaprezentowal (spoilujac nieco niestety przy okazji) swoje odczucia odnosnia grafy w poszczegolnych levelach.Mysle ze niepotrzebnie.Teraz powiem cos bardzo waznego, wiec mnie sluchajcie, bo nie bede powtarzal :P Ninja Gaiden 2 IMVHO ma zdecydowanie najlepszy stosunek jakosci grafiki do tego co sie na ekranie dzieje.Koniec, kropka!Ze Gears Of War sprawia lepsze wrazenie graficzne?Z cala pewnoscia, tyle tylko ze tam na ekranie nie dzieje sie wiele, a postaci nie dosc, ze jest ich niewiele to poruszaja sie jak wozy z weglem.To tytulem wyjasnienia o co mi dokladnie chodzi.

Co do systemu walki wogole sie nie bede rozwodzil, bo to jak wiadomo gwozdz programu i najmocniejsza strona NG.Ryu odwala takie holubce, takie niesamowite mlynce, ze bumerang z ryja nie schodzi praktycznie nigdy! :D Dodano tez pare usprawnien w stosunku do poprzednika, jak np megabrutlne finishery.Nie ma co sie nad tym zbytnio co rozwodzic.Co do kamery to jestem chyba jedna z nielicznych osob, ktore twierdza, ze kamera w NG2 jest lepsza jak w jedynce czy w Blacku.Umiejetny reset RT i wszystko idzie jak sie patrzy.Przypominam tez, bo nie wszyscy o tym wiedza i z tego korzystaja, ze mozna sobie w Menu ustawic i doregulowac szybkosc obracania kamera.IMO kamera moze przeszkadzac tylko beginnerom, a i to niezbyt uciazliwie i dlugo, bo po pewnym czasie zaczynamy sie juz do niej przyzwyczajac.Osoby niezdecydowane, a nawet nie gustujace w tego typu grach zachecam goraco, by mimo wszystko sprobowali!Grajcie na najlatwiejszym poziomie trudnosci, ale sprobujcie!Tych co grali w jedynke i im sie podobalo zachecac wszak nie musze .Ja w koncu czuje, ze naprawde GRAM w gre, a niekoniecznie SPEDZAM CZAS na graniu i to niezbyt czasem ciekawie, jak np w GTA4...

Odnośnik do komentarza

Nie mam dość OT'ów. Złapałem się na tym, że szukam jak by tu kolesia złapać od tyłu. Moja ulubiona forma OT - dekapitacja klęczącego ninjasa. Coś pięknego. Ciekaw jestem limitów czasowych do zgarnięcia pełnej puli punktów za chapter. Żeby dostać maxa za kille trzeba rozwalić wszystkich kolesi w poziomie. Trzeba mieć wszystkie sloty ninpo zapełnione i ileś tam esencji, żeby dostać za nie maksymalną ilość punktów. Wyniki nie będą już tak uwarunkowane wiedzą o grze jak to było w przypadku NGB. Teraz to przede wszystkim comba i techniki specjalne. Mam nadzieję, że nie będzie zbyt dużej rozbieżności.

Odnośnik do komentarza
yap - da sie sterowac kamera podczas ut. Lewa gałka zamiast prawej - ciezko sie przestawic :> 6 chapter - poswiecam kazda wolna chwile - ciezko sie oderwac :>
Kuźwa ale ze mnie burak...już idę sprawdzić. Ale swoją drogą skoro lewa gałka odpowiada za kąt kamery tooo...czegoś tu nie łapię :huh: .

 

EDIT:

Alexei to lekkie przegięcie jak na razie. Padł, ale wyczytać z jego ruchów cokolwiek to porażka. Zużyłem dwa duże zielska kuna fak. Będę musiał nad nim popracować przy okazji wyższych poziomów.

 

Odnośnik do komentarza
A skoro sa achievmenty za przejscie gry tylko jedna, konkretna bronia, to jak mam zabijac przeciwnikow, wzrokiem? ;d Oswieccie mnie bo juz nie czaje tego ; p

 

Dobre pytanie.Odpowie ktos?Przeca niektorych broni nie ma sie od poczatku.Nic nie spoiluje.Przeca to oczywiste.A moze jednak wszystkie bronie zostaja na kolejne przejscia gry?

 

Odnośnik do komentarza

Może ten kto skonczył gre sie wypowie o co kaman? Bo gdzies faktycznie czytalem ze bronie zostają po przejsciu. 6 ch - po 22 walcze dalej. :)

Yap - tez sie zdziwilem ale faktycznie podaczas ut nie ruszasz sie wiec idzie z tym zyc. Gorzej jak masz nawyki z 1 czesci. Potem bez obracania kamery to kupa bedzie.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...