Skocz do zawartości

Ninja Gaiden 2


Gość Tajfun

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem swiezo po demku, krotko - niszczy, szczegoly ponizej.

 

Bronie: do wyboru sa 4 sztuki, z czego ksiezycowa palke (XD) zdobywa sie troche pozniej: dragon sword, falcon's tylons, kosa i wspomniana juz palka. Kazda bronia gra sie inaczej, mieczyk wiadomo, sprawdza sie w kazdej sytuacji i duzych zmian w stosunku do tego z 1ki nie ma; szpony to tzw "nabijacz kombosow", szybkie jak cos szybkiego i z niezlym demedzem (moze dlatego ze wszystkie bronie na starcie sa zupgrade'owane na maxa, nie liczac dsa, ktory to nie jest w swojej "true" formie), do tego nieziemsko efektowne comba, jak np wykonczenie kolesia poprzez wbicie buta w twarz (doslownie); kosa to z kolei bron ktora na nowo definiuje pojecie "massive damage", jak (pipi)nie to ino roz, do tego posiada najefektowniejsze finishery i najefektywniejszy ut; no i na koniec lunar, tfu, ksiezycowa palka, wiele zmian w stosunku do "starego", kombosy wyprowadza sie inaczej, doszlo tez duzo nowych, ogolnie rzecz ujmujac, powiew swiezosci.

 

Ninpo: mam taka zasade ze nie uzywam, ale dla sprawdzenia odpalilem kilka razy fajer bola, jest ok, kilka sekund na namiar przeciwnikow ktorych chcemy unicestwic i leci... a raczej leca, bowiem jak w przypadku broni, ninpo tez od poczatku jest dopakowane na maxa, co daje nie jedna, a 3 kule ognia do wystrzalu. Animacja nie spada podczas czarowania jak w ng1 i jak sie mozna bylo spodziewac, zabija na miejscu. Graficznie bardzo ladnie.

 

Prodzektajl łepynz: Czyli demoniczny luk z krainy demonow i pospolite na wsi shurikeny, jak zapewne wiecie, luk posiada teraz mozliwosc ladowania, co wiecej, podobnie jak bronie reczne, mozliwe jest ladowanie ut "on landing" (tuz przed wyladowaniem po powietrznej akcji przytrzymujemy y, co daje instant czardza - o ile w poblizy sa jakies esencje). Shurikeny pozostaly niezmienione, no moze tylko inaczej wygladaja.

 

Slow kilka o grafice, jest ladnie, ale zadnego opadu szczeny nie doswiadczylem, ciala zostaja tak jak to bylo zapowiadane, ale krew i flaczki juz nie, szkoda. Woda na pierwszy rzut oka prezentuje sie sredniacko, jednak polecam w niej troche powalczyc, to jak krew sie w niej rozplywa zasluguje tutaj na wyroznienie, nie mowiac juz z wodnym ut kosy, to trzeba zobaczyc (rozstapienie morza czerwonego + fale trzy-de + latajace flaki). Oczywicie, w dalszym ciagu czuc delikatny powiew plastikowosci, no dobra, huragan, ale to team ninja, oni juz tak maja. Animacja niestety potrafi gubic klatki, szczegolnie w pozniejszej fazie demka, czasami nie wiadomo dlaczego (puste pomieszczenie), mam nadzieje ze w pelnej wersji takiego czegos nie bedzie, gdyz jest to jak dla mnie niewybaczalne.

 

Gameplay: tytulem wstepu nalezy zaznaczyc, iz unicestwia on podobnie jak w poprzedniczce, w dalszym ciagu jest mega skillowo, jeszcze szybciej i o wiele krwawiej. Finishery to bardzo ciekawy dodatek do rozgrywki, podobnie jak dodanie ut dla "projectile weapons" i rozczlonkowywanie. System regeneracji zycia jakos specjalnie mi do gustu nie przypadl, gra staje sie przez to o wiele latwiejsza, co w polaczeniu z sejwem odnawiajacym zycie i czestymi "apteczkami" tworzy kombinacje dzieki ktorej naprawde ciezko jest zginac; mowa caly czas o poziomie "path of the actylote", czyli tym najlatwiejszym (jedyny dostepny w demie), byc moze takie jest jego zadanie, byc latwym, ale bez przesady. Przeciwnikow na ekranie jest teraz wiecej, przewaznie grupki powyzej 5ciu, czesciej rzucaja shurikeny i atakuja agresywniej, opuszczenie gardy podczas walki chocby na ulamek sekundy, powoduje natychmiastowe uszczerbki na zdrowiu, w wielu przypadkach powodowane wlasnie przez shurikeny. W dalszym ciagu czuc pelna kontrole nad poczynaniami ryu i jesli grales w poprzednie czesci to poczujesz sie jak w domu. Wiadomo ze mniej doswiadczony gracz tak czy siak na poczatku bedzie mashowal guziczki, niestety dzieki wspomnianemu wczesniej poziomowi trudnosci, nie bedzie ponosil za to zadnych konsekwencji, przez co ng2 traci status gry jedynie dla hardkorowcow, moze to i dobrze, wiecej czlowiekow sobie pogra. Co jednak najwazniejsze, walka, podobnie zreszta jak w ng1, sprawia niesamowita frajde, naciskanie guziczkow i obserwowanie tego co dzieje sie przez to na ekranie jeszcze nigdy nie bylo tak za(pipi)iste.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza rzecz jaka udeża to odrazu wszystko po Polsku :) W ogóle jest troszeczkę wersji językowych do wyboru. Dubing do wybory japoński albo angielski. W opcja jest też możliwość wyboru rozmiaru ekranu 16:9 i 4:3(w demie niedostępne). Do gry potrzebny jest duży telewizor bo wszystko wydaje się takie małe, dzisiaj miałe możliwosć gry tylko na monitorze 17" więc wiem co mówie. Kamera niestety dalej zwalona :/ Liczyłem na coś lepszego.

 

UT da się przerwać bez problemu, chyba nawet shurikenem, ale kiedy jest scenka z obcinanie głowy, Ryu jest nietykalny. Mowa tu o specjalnej animacji, a nie o zwykłym Y przy rannym gościu. Obcinanie kończyj jest częste, bardzo ;) Do tego specjalne w/w animacje kończące. Muzyka jest niezła, pasuje do cięcia gości.

Dostępny poziom trudności rzeczywiście jest łatwy, mówie to jako ktoś kto nie przeszedł pierwszej części dziesiątki razy(tylko 1,5 raza ;p) i nie mam umiejętności do klepania kombosów, wystraczy tylko trzymać blok, który oczywiście ratuje nas tylko przed słabymi atakami. Wszystkie bronie są już na 3 poziomie, ale kombosów jest naprwdę sporo(nie mam pojęcia czy to tylko stare czy są też nowe).

Edytowane przez mario87
Odnośnik do komentarza

Ponoc dla osob majacych nie legalne kopie gy, moze byc niespodzianka ( nie wiaomo na 100% czy owa wersja jest wersja finalna ) Ale mimo wszystko, gra za grafike dostaje 10, za poziom 6, na tym "zaawansowanym" wlasnie bede miec pierwszego pajonka, ale kicha ze UT nie da sie przerwac shurikejnami:/ za grywalnosc dalbym 7, nie jest rewelka jak z NG1 :( ogolna ocen byla by 8, mam nadzieje ze kamere poprawia <_< mimo iz jestem fanem gry, jestem tu obiektywny, zdazylo mi sie ze gra mala spadek animacji:(

Odnośnik do komentarza

Wlasnie, apropos zakupu w sklepie.Gdzie legalnie zaopatrzycie sie w swoja kopie gry?Ja myslalem o gram.pl.Przewaznie zawsze tam kupuje, tymczasem jestem bardzo zaniepokojony tym, ze mamy 31.05, premiera jak wiadomo 06.06 w Europie a na gram.pl nie ma nawet informacji o preorderze, a przeciez nie kto inny jak wlasnie oni sa glownymi dystrybutorami gier MGS! :mellow:

Mam dziwne i niepojace zarazem przeczucie, ze oficjalna premiera gry w Polsce zostanie opozniona...

Jesli tak to na szczescie mam plan awaryjny polegajacy na tym, ze kumpel bedzie przebywal na lotnisku w Londynie w przyszly piatek, gdzie znajduje sie sklep z multimediami i zakupi mi gre.

 

Odnośnik do komentarza
Wlasnie, apropos zakupu w sklepie.Gdzie legalnie zaopatrzycie sie w swoja kopie gry?Ja myslalem o gram.pl.Przewaznie zawsze tam kupuje, tymczasem jestem bardzo zaniepokojony tym, ze mamy 31.05, premiera jak wiadomo 06.06 w Europie a na gram.pl nie ma nawet informacji o preorderze, a przeciez nie kto inny jak wlasnie oni sa glownymi dystrybutorami gier MGS! :mellow:

Mam dziwne i niepojace zarazem przeczucie, ze oficjalna premiera gry w Polsce zostanie opozniona...

 

Przeczucie Cię nie myli :lol: Tak samo było z Ace Combat 6, które wszyscy za 200zł/sztukę kupili pod koniec listopada (premiera PAL), CDP uraczyło nas grą w lutym i to jeszcze za 230zł :lol:

Ja zamówiłem najbliżej z tego forum czyli w http://sklep.psxextreme.pl . W piątek mają wysyłać więc pewnie w środę dojdzie :lol: <_<

 

@Dabman - to, że jest region free nie oznacza, że taka sama gra trafi do Eu. Mam nadzieję, że wersja europejska nie będzie się cięła... (w NG1 tylko na sterowcu w pewnym punkcie były problemy)

Odnośnik do komentarza

Jest, ten drui jest bardzo latwy, pierwszy to pewno lv. very stupid. Bynajmniej jakjestem w 3cim rozdziale.

Gra chodzi standartowo jakies 50fps ( na pewno nie 60!! ) Czasem spada do 15, mozna to zobaczyc podczas walki z bosem ( drugi rozdzial ) oraz caly 3ci rozdzial, jak sie zazuca ultimate, to gra maksymalnie zwalnia.

 

Moze to byc ta wersja nie finalna, choc watpie, bo polski wszystko jest. BTW: wszystkie napisy w grze, dialogi etc... sa tekstowo po polsku:)

Edytowane przez Dabman
Odnośnik do komentarza

Jak juz pisalem nie jest to godny nastepnca 2 , ani jakis totalny wypas na zakonczenie serii. TN zamiast sie nabijac z GOW czy innych gier , mogl sie na serio przylozyc do tytuly i zrobic z tego bialego kruka. Graficznie wyglada jak sigma . Zobaczymy co bedzie dalej. Dalbym nawet 7 , ale dam 8 , bo ratuje ta gre mega szyba akcja - szybsza niz pozostale czesci ( sigma , NG ) i wykonczenia przeciwnikow - mile dla oka. Szkoda , bo mogli na prawde zrobic wielkiego kozaka.

Odnośnik do komentarza
Gość Soul

Z tego co widziałem na filmikach z IGN (dla inside IGN only) w finałowym buldzie gry tego niema - zwolnień ( a przynajmniej na filmikach tego nie widać pierwsze 10minut )

 

http://www.mininova.org/tor/1450476

 

tu macie link do filmiku w HD ,chrupnięć nie widać ,to samo pisze pan z IGNu który już przeszedł grę.

 

Grafika jest lepsza niż w Sigmie ,szału nie robi ale jest lepiej ;) i nikt mi nie powie że nie jest :P

 

btw panowie poczekajcie aż przejdziecie cała grę ,w tedy porównacie sobie do pierwszego Gaidena i napiszecie czy kontynuacja jest godna czy nie ;)

 

btw gra chodzi w 60 fpesach ,potrafi zgubić klatki ;)

 

macie już full;a?

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...