Skocz do zawartości

Fast food


Rekomendowane odpowiedzi

czy tylko ja w ch,uj nie rozumiem jak można ocenić odmienność dwóch różnych przypraw?

po co sie tak spinasz, te przyprawy mają podobną nazwe, wyglądają prawie tak samo, pochodzą z tej samej kategorii roślin, chyba miałem prawo podejrzewać że mogą mieć też jakieś podobieństwa w smaku (tak jak np różne rodzaje pieprzu - czarny, czerwony, biały itp)

 

okazuje sie że nie mają, i dobrze, może kiedyś sprobuje kminu

 

 

właśnie wrociłem z maka

jadłem obie kanapki i obie są dosyć podobne, new york ma lepszy sos majonezowy, a BBQ ma fajny bekon, w sumie to główne róznice , obie oceniam na 7/10 (dla porównania drwal dla mnie to 8+/10 a moje ulubione big tasty i podwójny mc royal 9/10 - oczywiście jest to skala tylko dla makdonalda, a nie ogólna ocena hamburgerów, zwłaszcza tych "prawdziwych" które są kilka poziomów wyżej niż cokolwiek co jest w maku)

Odnośnik do komentarza

A ja sobie w końcu wchłonąłem jakieś burgery w wegeknajpie. Falafel z Novej Krowy i Tofuburger całkiem dobre i wydają się zdrowe. Razowa bułka, sosik, zielenina, wsad zastępujący "mielone", ale całkiem dobry. Wege kuchnia jest spoko, tylko że w domu nie miałbym cierpliwości lepić specjałów z warzywek, szybciej cycka z kuraka wrzucić na ruszt <morderca>

Odnośnik do komentarza

ja dziś po wielu latach przerwy w końcu wybrałem sie do efes kebab bo akurat byłem w tamtej okolicy, rzeczywiście był dobry, fajna baranina, przy okazji był wygodny w jedzeniu (wzialem na cieńkim) - bardzo długi ale dosyć wąski rulon więc można było wygodnie gryźć i sie nie upieprzyć , wziąłem opcje "półtora porcji" za 18zł, cenowo troche drogawo jak na kebaba, ale te półtora wielkości było w sam raz, byłem głodny a po zjedzeniu w miare nasycony, chociaż nie obżarty

ogólnie jeden z lepszych kebabów w wawie to napewno, przewyższa znacznie te wszystkie budy z pseudo kebabami z kurczaka (samo to że była dobra baranina zamiast jakiejś mielonki z psa lub kurczaka to ogromny plus

drugi plus to że miał sporo mięsa i niezbyt sporo reszty składników - nienawidze kupić kebaba i dostać kilogram sałatek i 3 kawałeczki mięsa na spodzie

 

w mojej skali kebabowej mocne 8/10 (9 i 10/10 zarazerwowałem sobie na greckie gyrosy, wiem że teoretycznie nie powinny być w skali kebabowej bo to nie sa kebaby, ale dla uproszczenia)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

przewyższa znacznie te wszystkie budy z pseudo kebabami z kurczaka (samo to że była dobra baranina zamiast jakiejś mielonki z psa lub kurczaka to ogromny plus

drugi plus to że miał sporo mięsa i niezbyt sporo reszty składników - nienawidze kupić kebaba i dostać kilogram sałatek i 3 kawałeczki mięsa na spodzie

To się idealnie komponuje z budą kebabową przy akademikach polibudy krakowskiej. Gorszego gówna nie jadłem. Rozmiękłe kawałki kurczaka, wpytę kapusty (która puszcza wodę), kukurydzy (puszczającej jeszcze więcej wody). Finalnie cała bułka cieknie wodą, smakuje gumowym mięsem, breją. Błe..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...