Skocz do zawartości

Fast food


Rekomendowane odpowiedzi

Ano nie przeczę, że poznawanie nowych krajów to jedna z zalet, które jeszcze trzymają mnie w moim kołchozie.

Spróbowałem zrobić dziś sam burgera i był całkiem dobry (choć na foto nie wygląda :) i spory (prawie jak mamut w zasadzie pod kątem wagi). Ale smakowo idzie w dobrym kierunku:

 

- podsmażona bułka z pestkami (dyni?)

- mięso mielone wołowe (300g) przyprawione pieprzem, solą, chili, lubczykiem, smażone na patelni grillowej

- pomidor

- ogórek konserwowy

- sos tysiąca wysp

- keczup kamis ostry

- sałata lodowa

- ser gouda

- wytrawne czerwone wino do popicia

Konstrukcja trochę mi się uginała, na foto reklamowe by się nie nadawał, ale wszedł w całości i jestem pociesznie najedzony.

ad73d8b01c280ecf.jpg
 

Odnośnik do komentarza

Red zazdroszcze wyprawy po prawdziwie ameryksńskich bugerowniach, chetnie bym zjadł niezdrowego amerykańskiego burgera

 

serio zazdroszcze i pozdrawiam

 

to co na fotce wygląda dziwnie ale z doświadczenia wiem że mogło być dobre

 

sam dziś zrobiłem bugera typu:

 

- bułka smażona na patelni (z tłuszczem)

- ogorek kanapkowy ze słoika

- wołowina smażona z rozmarynem i sosem wostersher

- podsmażona czerwona cebula

- podsmażone suszone pomidory

- sosy: majonez, keczup, sos burgerowy hellmans

- roztopiony ser * w tym wypadku chedar)

 

ogólnie był to zaiste dobry burger

 

 

ale z chęcią bym sprobówał amerykańskiego burgera, z amerykańskiej sieci fastfoodów) - jak wendy, white castle, haert attak grill, i innych

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Red yaydrosycye wzprawz po prawdyiwie amerzka}skich bugerowniach, chetnie bym zjadł niezdrowego amerykańskiego burgera

 

serio zazdroszcze i pozdrawiam

 

Okurwa. No tak, jest piątek, Yano wciągnął rytualne pół litra przed dorwaniem się do klawiatury.

 

Pozdrawiam również.

 

PS.

ha zdążyłem przed edycją :D

 

PS2.

Yano, czy Ty kiedyś nie byłeś forumowym fanatykiem kebabów? Czy mylą mi się osoby. Jeśli tak, to co z tym fantem, znudziły się?

 

PS3.

White Castle kojarzy mi się wyłącznie z filmem z ciapatym i azjatą. I wygląda wujowo niczym klopsiki z Lidla 1,80zł za 5 kotletów:

WhiteCastleBurger.jpg

I piszo że jest niedobry

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

RED

odpowiadając w kolejności

 

- tak! klawa mi się przestawila z "polski programisty" na "polski cholera wie co" i post zawierał kilka słow z zamienionymi literami "z" i "y" - przyznaje się, jak to zobaczyłem to usyawiłem normalną klawiature i poprawiłem posta

 

- dwa! kiedyś byłem fanbojem kebabów, jadłem każdego kebaba w warszawie i szukałem tego najlepszego, ale to było z 5-7 lat temu. potem dorwałem w warszawie prawdziwego greckiego gyrosa i potem każdy kebab wydawał mi sie zdechłymi pomyjami, dlatego odpuściłem pożywianie się w kebabach

 

- trzy! white castle sądząc po fotkach też mi się wydaje nędzne (mikro burgery) i tez mi się ostro kojaży z filmem , ale mimo to chciał bym spróbować ich slidera, mimo że pewnie wyjdzie na to że to słaby burgerek, niczym burger w maku, za 3zł

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Jasne,

400g mięsa mielonego z mała zawartością tłuszczu ( sorry Yano :( )
1 cebula mała / średnia
2 ząbki czosnku
5 ziarenek kmin, kumin lub pół łyżeczki mielonego
1 suszona papryczka chilli / proszek / świeże w sumie to juz indiwidualnie do smaku
1 łyżka worcestershire sos
2 łyżeczki przecieru pomidorowego
1 puszka 400g pokrojonych pomidorów w puszce
Pół łyżeczki oregano
Szczypta cukru
Sól, pieprz

Do rozgrzanego garnka na średnim ogniu dodaj trochę oleju, drobno pokrojona cebule i smaż tak ok 4 minut aż sie zeszkli, dodaj czosnek, gdy czosnek z cebula bedą miękkie dodaj kumin i chili, dodaj mięso jak juz bedzie brązowe dodaj, worcestershire sos i przecier następnie cukier, oregano, pomidory i czerwona fasole jeżeli lubisz. Gotuj wszystko ok 15 minut

Edytowane przez kubson
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

a czym to sie różni?

 

kmin_rzymski_caly_kotanyi_nowa.jpgkminek_caly_kamis.jpg

 

 

serio pytam, różni sie czymś ? wiem że nienawidze jednego z nich napewno, a być może obu, nigdy ich nie kupowałem w paczce żeby porównać (nie dziwota skoro ich nienawidze), więc jeśli w jakiejś potrawie trafiałem przypadkiem na ziarnko to nie wiem z którego rodzaju to było

Odnośnik do komentarza

New york beef classic to chyba najlepsza kanapka w macu

Co do kminu rzymskiego / kuminu to tak jak Mejm napisał, nic dodać nic ująć, chociaż ostatnio w realu widziałem ziarenka kminu rzymskiego podpisane jako kumin

warto sprawdzić ziarenka jak i proszek który jest straszne aromatyczny, natomiast ziarenka jak wrzuci sie na patelnie i podsmaży wydzielają mega za(pipi)isty zapach

 

 

naprawde ciezko okreslic smak ale jest super taki slodko-ostry 

Polecam

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

no dobra ale mam ważne pytanie - lubisz kminek?

nie wiem jak bardzo odmienne sa te 2 przyprawy, być może bardzo, ale pewnie są jakieś podobieństwa, dlatego zastanawiam się czy lubisz kminek, bo jeśli tak to może stąd zachwyty nad kminem rzymskim

 

i pytanie czy jak ktoś ostro nienawidzi kminku to czy kmin rzymski będzie dla niego dobry?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...