Skocz do zawartości

Batman Arkham Asylum


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Giera jest naprawdę dobra.Kurde nie spodziewałem się, że zobaczę kiedyś nietoperka na konsolach w tak dobrej formie!A jednak.Gameplay jest niezły cały czas dzieje się coś ciekawego, a gadki Jokera przez megafony dają radę.Zagadki Enigmy to strzał w dziesiątkę, dużo przyjemności sprawia odnajdywanie miejscówek z jego zagadek.Grafa też jest fajna, nie jest mega, ale jest niezła (efekt szyb rządzi).

No ale jak to na mnie przystało, muszę też troszkę ponarzekać :P Jedna rzecz mnie drażni - kamera.Wolałbym żeby postać była po środku ekranu, a tutaj nietoperek jest na maxa po lewej stronie, torchę zbyt ''Gearsowato''.Trochę mnie to wkurza, ale da się przyzwyczaić, ale oczywiście jest to sprawa gustu.

Gram na Hard i nie jest jak do tej pory jakoś trudno,l jestem w momencie, w którym trzeba było

uratować tych lekarzy

.

Odnośnik do komentarza

Wyjaśniam te znaki zapytania, bo dużo ludzi o to pyta: otóż aby je "zaliczyć" musimy znaleźć zarówno górną część znaku (tę bez kropki) jak i kropkę. Obydwie znajdują się w innych miejscach zawsze. Naszym zadaniem jest takie ulokowanie kamery, aby nasz nietoperek widział cały znak (kropka i reszta). Gdy już go ładnie "ułożymy" przytrzymujemy LB w Detective Mode i robimy to "zdjęcie".

Odnośnik do komentarza

0 zaczynasz od początku. Co do tych achivów to poczytałem i w sumie ciężko jakiegoś ominąć. Tym bardziej że, większość można zrobić w challenge roomach.

 

 

Ta walka w kostnicy z Scarecrow rozwaliła mnie. Mega klimatyczna i schizowa' klimatem przypominała mi walkę z The Sorrow z MGS3 nawet Scarecrow podobny do Sorrowa

 

 

 

Odnośnik do komentarza
- freeflow, smierdzi casualem - naginasz jeden przycisk X z kierunkiem, od czasu do czasy kontra poprzez Y a na palkersow B lub A by dac im w morde

 

Moim zdaniem freeflow to jeden z najfajniejszych nowych patentów w Arkham Asylum. Dzięki temu walka wygląda efektownie, brutalnie, a zarazem inaczej niż w pierwszej lepszech chodzonej naparzance pokroju DMC.

 

Nie wiem, o ile łatwiejsza jest walka na normalu, ale na hardzie przeciwnicy w większych ilościach (i różnych wariantach) są dość wymagający i nabicie mnożnika x40 sprawia niemałą frajdę. ;)

 

 

Dla mnie to gra na 10/10. Żadne Halo 3, Gears of War, czy GTA IV nie dostarczyło mi tak skondensowanego fun'u jak Arkham Asylum. Rozmowy pomiędzy sługusami Jokera (którzy nawiasem mówiąc zachowują się świetnie), detale otoczenia, zagadki Riddlera, profile "złoczyńców", coraz bardziej zniszczony kostium Batmana, czy nawet głupia możliwość pogadania z napotkanymi strażnikami - niewiele współczesnych developerów poświęca uwagę takim detalom podczas tworzenia gry, a to właśnie one budują klimat. Rewelacyjna "staromodna" czysto singleplayerowa zabawa w nowoczesnej oprawie, a do tego zawierająca sporo oryginalnych rozwiązań w gameplayu.

 

Naprawdę, trudno jest mi znaleźć jakiś sensowny minus tej gry. Nie ma większych problemów z detekcją kolizji, nie uświadczyłem żadnych głupich bugów. Nawet autosave'y robi odpowiednio często i w razie porażki nie jest ani zbyt frustrująco, ani zbyt łatwo. (nie wspominając o świetnych tekstach Jokera na ekranie "game over")

 

Nawet po obczajeniu demka nie spodziewałem się tak dobrej gry.

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś jakiś sposób na czelendże? Te z serii Predator są jeszcze w miarę, ale te drugie to jakieś gów.no. Wciskam X na pałę- nic, ledwo jednego "nietoperka" dostaję. Staram się kontrować- to samo. Staram się bić combo, kontrować, używać gadżetów i takedownów- to samo. Jak dla mnie ten tryb jest megachu.jowy. Chyba, że na 100% nie trzeba robić złotych medali...

Odnośnik do komentarza

Gre udalo mi sie dzisiaj skonczyc, moj czas to jakies 7,5 h. Mam jednak pytanie: czy w momencie gdy [pod koniec gry gdy na chwile przejmujemy kontrole nad Jokerem, tez wyskoczyly wam na ekranie artefakty?

 

To własnie zajefajny motyw był :D Pierwsza moja myśl:

"shit, konsola pada"...

 

 

Co do samej gry - rewelka, ale o tym wiemy już przecież wszyscy.

Odnośnik do komentarza

Ten element

glitche,itp powinny byc wyciete na konsoli 360 bo pewnie zaraz ktos by padl na zawal i rodzina chciala by odszkodowania - w Bajno Kazooie NnB byl podobny motywik ale w minigierce ala Mario - co jakis czas ona sie wieszala i trzeba bylo grac od nowa ;) - ale podobalo mi sie to w dodatku jak chcialem ominac scenke pojawil sie rozowy przycisk o symblu J :}

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...