Skocz do zawartości

Batman Arkham Asylum


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

po przejściu fabuły bez problemu można zebrać resztę więc nie ma potrzeby zaczynania od nowa. co do tych szczęk to może pominąłeś te łatwe do przeoczenia. zobacz poprzednią stronę tego tematu. user Fuji miał z tym też problem i pisałem o tej miejscówce, której prawie nie widać.

Edytowane przez Colin84
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

A ja mam pytanie , jak po ukończeniu gry dostać się do ogrodu botanicznego celem zebrania reszty znajdziek? Wyrosło mi cholerstwo w przejściu i nie wiem jak ominąć. Już się dostałem.

Czy , żeby zrobić 100% trzeba zrobić wszystkie challenge? Skończyłem gre ze wszystkimi znajdzkami i mam 84%.

Edytowane przez TheBesTia
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Gram ostatnio w Arkham Asylum. Bardzo mnie wciągnęło.

 

Tak generalnie to gra jest tym, czym powinno być Metroid: Other M.

 

Podobieństwa do Metroida są na tyle wyraźnie, że możemy powiedzieć wprost, iż to ten sam gatunek, labiryntówka, bardzo rzadki, a przeze mnie uwielbiany. Asylum to taki mainstreamowy Metroid, ale zrobiony lepiej, niż Other M (i wcześniejsze próby "ukinowienia" serii w Corruption). Klimat nie jest tak wyjątkowy i przerażający, ale jest spójny - wszystkie te scenki, dialogi, sporo charakterystycznych postaci i wyraźny bohater nie burzą jego powagi. Najlepiej powagę tę czuć choćby w momentach, gdy po powieszeniu kolejnego zbira czaimy się cierpliwie na gargulcu i słuchamy, jak przerażeni są jego kompani naszą działalnością. Typowo dla next-genów, grafika jest nieco plastikowa i błyszcząca, designowi oczywiście daleko do geniuszu ludzi z Retro, aczkolwiek na tle całości gier, Asylum należy bez wątpienia do tych ładnych.

 

Gameplay jest prosty, ale w fajny sposób. Jeden wizor do wszystkiego wygodna opcja - gra jest na tyle ciekawa, że mimo niewielkiego poziomu wymagań wciąga. Różnych znalezisk i zakamarków jest na tyle dużo, że zabawa w ich szukanie angażuje na dłuższy czas, motywuje też i cieszy nagradzanie jej punktami doświadczenia oraz innymi bonusikami.

 

System walki zdecydowanie błyszczy - bicia się nie ma za wiele, ale gdy jest, wyprzedza to ze zdecydowanej większości cenionych "nawalanek". Nie wymaga masherki, tylko uwagi i wyczucia rytmu. Znów: proste, ale fajne, bo przeplatane różnymi innymi atrakcjami. Gdy wpadamy w grupę dziesięciu zbirów i kładziemy wszystkich jednym, długim kombosem, nie tylko jest to przyjemne i nagradzane tonami "expa", ale też niezwykle widowiskowe.

 

Wady różnorakie są, większe (wszystkowiedzący visor wyłączam w sumie tylko po to, żeby gra była ładna) czy mniejsze (nie znoszę, jak po wejściu w menusy urywa się muzyka), ale to i tak moim zdaniem jedna z najlepszych stacjonarnych gier 2009 roku. Może i najlepsza, to był. Od biedy dałbym nawet 9/10... ale podobno końcówka jest równie cieniutka, co w Bioshocku, więc zobaczymy, czy ta ocena się uttrzyma. Tak czy siak, jeśli jesteście spragnieni kolejnego Metroida, to zamiast tylko niezłego Other M polecam najpierw sprawdzić Nietoperza.

 

 

 

P.S. Jezus Maria ależ końcówka jest spierniczona. Totalnie męcząca. 8/10 max.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Skonczylem przedwczoraj Arkham Asylum. Uhh, alez fajna przygoda. Generalnie nie spodziewalem sie az tak zacnego softu, nawet po wyczytaniu opinii i komentarzy o szczytowaniu podczas gry. Bawilem sie przednio i smak na Arkham City jest potezny. Az dziw, ze obie gry wisialy przez dwa lata na dysku bez odpalenia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...