Skocz do zawartości

Batman Arkham Asylum


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

ridles nie chwalcie bo bez mapy szukanie takiego "puzle has many sides but only some are visible" w kanalach albo na otwartych przestrzeniach to zadna frajda :P

Jak na ironię ten typ zagadek najbardziej przypadł mi od gustu :) Dodam jeszcze, że nie zamierzam korzystać z guide'ow czy innych "fuck'ów" - sprawa honoru ;)

 

Jak na razie Hard jest jedynym słusznym poziomem - przyznam jednak, że rozpuszczony Normalem, miałem trochę problemów z nieco niesfornym Bane'm. Słusznie prawiliście - system walki można docenić dopiero na "najwyższym" - akcja w Main Hall, gdzie walczymy z 10 zbirami na raz daje radę, pod wpływem adrenaliny wpadłem w trans - widziałem wszystko jakby w zwolnionym tempie - "karki" nie miały szans :D

Odnośnik do komentarza

ridles nie chwalcie bo bez mapy szukanie takiego "puzle has many sides but only some are visible" w kanalach albo na otwartych przestrzeniach to zadna frajda :P

 

Wlasnie, ze jest frajda i jestem dumny, ze wszystkie riddle "sam" znalazlem/rozwiazalem(tj. wliczajac jego te mapy). W sumie najwazniejsze to znalesc "jedna czesc" by miec punkt odniesienia do jej "drugiej czesci".

Niektore CC byly trudne, tak jak mowi Khadgar Shock and Awe najtrudniejsze IMO. Trzeba uwazac na gosci z tymi "elektrycznymi palkami" ;) i moim zdaniem jako cel obrac sobie gosci z nozem, tj. jak tylko moglem to od razu robilem na takim Takedowna co by podczas walki nie wmieszal mi sie w tlum i psul mi comba.

W sumie zrobienie 40 comba jest latwe bo wystarczy jedno uderzenie i przeskok nad kims( 2x X bodajze). Dokladnie to zrobilem to w CC Sewer Bat, sama przyjemnosc ;)

Anyway swietna gra i jak narazie to Batman Arkham Asylum zyskuje u mnie nagrode za niespodzianke roku ;)

 

Ps. Oby zrobili druga czesc i by byla rownie(jak nie bardziej)miodna. Choc nie wiem czy miejscowke rownie klimatyczna jak Arkham znajda.

Odnośnik do komentarza

moze jestem dziwny ale do mnie jakos nie przemawialy zagadki ktore polegaja na "znajdz jedna rzecz w pokoju ktorej nie ma gdzie indziej" tryb bezmyslny on.

 

a szukanie "?" na suficie w ruinach w arkham north nie skomentuje. dobrze ze chociarz dali riddle map zeby nie latac po calej mapie obracajac kamere co metr na wszystkie mozliwe strony.

 

po prostu wole gdy zagadki wymagaja myslenia zamiast szukania pod kazdym kamieniem

 

 

Odnośnik do komentarza

Coz jezeli mam byc szczery to podobaly mi sie zagadki, niemniej ich wykonanie nie jest w stylu Riddle'a jakiego znam.

On od zawsze chcial rywalizowac z umyslem batmana, tutaj mamy najwyzej probe sprawdzenia jego umiejetnosci spostrzegania ... Czyli slabo jak na takiego geniusza.

Odnośnik do komentarza

moglybyc jakies gry slowne ktore by wskazywaly na jakis normalny przedmiot jak lampa czy krzeslo zamiast czegos co sie wyroznia.

 

fani komiksu wiedza jakiego typu zagadki wymyslal ridler.

 

ale to by pewnie sie skonczylo lataniem i skanowaniem jak popadnie...

ech gdzie sie podzialy zagadki w stylu midasa z pierwszego tombraidera...

 

 

albo chocby zagadka cmentarna z resident evil 4...

Edytowane przez Gattz
Odnośnik do komentarza

Nie do końca sie zgodzę z tym że nie stanowią wyzwania ;p Niektóre w dalszym ciągu sa bardzo irytujące, ja do tej pory nie mogę rozwiązać zagadki z pierwszej części wyspy o której mowią ze jest widoczna dla ludzi z dobrą pozycją w życiu. Mam mapę, widzę wielgachny znak zapytania, mam 'solution partialy visible' albo któryś z tych tekstów i dalej nie mam pojęcia co tam zrobić. Nie żebym probował jakoś specjalnie (czekam na wersję na PS3 ;p)... Problem stanowią też piętrowe lokacje, w których nie da się jednoznacznie określić gdzie jest zagwozdka ;p

Odnośnik do komentarza

Nie do końca sie zgodzę z tym że nie stanowią wyzwania ;p Niektóre w dalszym ciągu sa bardzo irytujące, ja do tej pory nie mogę rozwiązać zagadki z pierwszej części wyspy o której mowią ze jest widoczna dla ludzi z dobrą pozycją w życiu. Mam mapę, widzę wielgachny znak zapytania, mam 'solution partialy visible' albo któryś z tych tekstów i dalej nie mam pojęcia co tam zrobić. Nie żebym probował jakoś specjalnie (czekam na wersję na PS3 ;p)... Problem stanowią też piętrowe lokacje, w których nie da się jednoznacznie określić gdzie jest zagwozdka ;p

Kk, przesadziłem - niefortunnie użyłem słowa "żadnego", ale znając już pozycję części znaku zapytania, wystarczy się już tylko dobrze ustawić :) Bez fałszywej skromności powiem, że bardzo dobrze radziłem sobie z zagadkami nie posiadając mapy, teraz to już tylko formalność - sprawdzam położenie, zapitalam na miejsce, parę sekund na rekonesans... next!

Odnośnik do komentarza

No tak, ale powiem szczerze że szukanie 240 trophies z których conajmniej połowa wymaga sprawdzania każdej dziurki, nie jest najbardziej emocjonujacym zajeciem na swiecie ;) Mapy same w sobie również stanowią jedno z trophies (mam na myśli to że znalezienie ich jest podobnej 'trudności' co reszta trophies) więc skoro już są i mogą pomóc to git :P

 

No a jak, nie wiedzialeś o tym?

 

Trophy to zabawa tylko dla tych co mają za duzo czasu i lubia obstukiwać każdy metr kwadratowy gry, tylko po to aby obejrzeć kumunikat w prawym górnym rogu i popatrzeć na zmiany w gameracardzie. :o

Odnośnik do komentarza

No tak, ale powiem szczerze że szukanie 240 trophies z których conajmniej połowa wymaga sprawdzania każdej dziurki, nie jest najbardziej emocjonujacym zajeciem na swiecie ;) Mapy same w sobie również stanowią jedno z trophies (mam na myśli to że znalezienie ich jest podobnej 'trudności' co reszta trophies) więc skoro już są i mogą pomóc to git :P

 

Ale te 240 trophies są dość łatwe do odnalezienia. Przeważnie mapy leżą w zamkniętych budkach strażniczych i wystarczy mieć tylko odpowiedni sprzęt na wyposażeniu Batmana. Wcale nie musiałem jakoś specjalnie się wysilać a przy końcówce gry mam już ich chyba z 205 :)

Odnośnik do komentarza

tak sie tylko mowi, ale jak Ci zostanie jeden do odnalezienia to i tak najczesciej trzeba wszytko dokladnie zwiedzic zeby to odnalezc, wiec nie wazne ze masz 205, wazne czy żadnego nie ominąłeś :)

No właśnie w takim przypadku widzę zastosowanie dla owej mapki (oszczędzi frustracji jakiej może przysporzyć zbieranie shard'ów w inFamous np ;P).

Odnośnik do komentarza

No i przeszedłem - ostatnia walka troszkę dała mi się we znaki ale to ze zmęczenia raczej ;) Finał daje radę, niezwykle solidna, intensywna oraz satysfakcjonująca pozycja - mocna 9ka :) Jutro złamię Enigmę (pozostało mi ~10 pierdółek) i jak starczy czasu to sprawdzę czelendże.

 

P.S. POLECAM...

i to bez kitu ;)

 

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Ukończyłem dzis Batmana ostatni boss łatwy myślałem ze się namęcze zdaje się ze Ivy była najtrudniejszym przeciwnikiem ,jeśli chodzi o grafike napisano już chyba wszystko jest ok. Ale w pewnym momencie miałem wrażenie że gram w assassins creed w sensie powtarzalności misji jedno pomieszczenie oczyszczamy jak rambo następne jak predator coś rozbroić kogoś uwolnić by nikt nas nie widział. Jednak dobrze się bawiłem jedyne to ze gra w miarę krótka chyba dałem rade w 8 godz może mniej ,teraz zostają DLC i zabawa gdyby nie to nie winem czy sięgnął bym jeszcze raz po ten tytuł po zakończeniu story mode. Ale przyznam ze klimatyczna gra i daje satysfakcje ,polecam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...