Skocz do zawartości

Batman Arkham Asylum


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

E tam - przesadzacie. Smaczki to tylko.....smaczki, liczy sie esencja. Straciliscie ducha konsolowosci :P.

Ja osobiscie jakbym mial wybierac: grac na komputerowym monitorze, na PC z fajniejszymi efektami (tak jak na tych filmikach), lub grac na konsoli bez tych efektow, za to na duzym telewizorze siedzac na wygodnym fotelu - to zdecydowanie wole konsole.

@Scorp1on - dokladnie

PC kupowalem jakies 3 lata temu - wtedy Crysis fajnie mi chodzil na High, bylo ekstra. A teraz co? Coz - lipa. GTA IV jest tego najlepszym przykladem - aby osiagnac taka plynnosc jak na konsoli musialem na tyle obnizyc detale, ze wygladalo to naprawde gorzej niz na PS3.

A PS3 mam drugi rok - a gierki? Coraz lepsze, coraz lepiej wygladajace: Uncharted 1 / 2, Killzone 2 itd - przeciez to sa cuda graficzne; a na PC moze i jest lepsza grafika, ale naprawde stosunkowo niewiele. Tak na dobra sprawe to jedynie rozdzielczoscia sie roznia (na konsolach niektore tytuly pod tym wzgledem kuleja - np. Call of Duty). Z pewnoscia roznica w grafice nie jest na tyle duza, aby sie oplacalo inwestowac w porzadnego kompa.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
Szukam we wrocławiu Batmana od rana. Nigdzie nie ma... Kompletnie nigdzie... Ani w marketach ani w prywatnych sklepach z konsolami.

 

Tragedia...

 

Ha, w Katowicach też ciężko ( i drogo - 220 zł ) ---> w Saturnie ludzie wykupili na drugi dzień ( jak byłem w niedzielę zobaczyć po ile stoi to właśnie taką informację dostałem ), a w media jeden egzemplarz na półce widziałem ;). Że w empikach nie ma to chyba dodawać nie muszę ;) .

Edytowane przez Kris Blake
Odnośnik do komentarza
Szukam we wrocławiu Batmana od rana. Nigdzie nie ma... Kompletnie nigdzie... Ani w marketach ani w prywatnych sklepach z konsolami.

 

Tragedia...

Wrocław, Opole, nawet Katowice przeleciałem w 2 dni i nic. Może miałem pecha albo co bardziej prawdopodobne po prostu tej gry nie ma w sklepach. W(pipi)viony zamówiłem przez Internet i już jutro gram. Polecam nie czekać.

Odnośnik do komentarza

Dobra a ja mam inne pytanie po ukonczeniu gry jak mozna dostac sie do czesci Caves w ktorej wylaczalo sie pompy bo zostala mi jedna tasma do zebrania wlasnie tam jakies trophy w czesci Bat Cave do ktorej nie wiem jak sie dostc ... ( taki malutki trojkacik na mapie ) jakies pomysly ??

Odnośnik do komentarza

potrzebuje potwierdzeni, ze na 200% kupiony w Polsce Batman bedzie dzialal na ameryanskiej konsoli. Siedze w Polsce i dostalem gift card do empika na 200zl. Najlepiej je zainwestuje kupujac batmana, ale patrzylem dzis na pudelko i jest napisane 2 region. Wiec to mnie lekko wybilo z pewnosci, ze gry na ps3 sa region free. Jest ktos to w stanie potwierdzc, ze sa albo nie sa?

Odnośnik do komentarza
potrzebuje potwierdzeni, ze na 200% kupiony w Polsce Batman bedzie dzialal na ameryanskiej konsoli. Siedze w Polsce i dostalem gift card do empika na 200zl. Najlepiej je zainwestuje kupujac batmana, ale patrzylem dzis na pudelko i jest napisane 2 region. Wiec to mnie lekko wybilo z pewnosci, ze gry na ps3 sa region free. Jest ktos to w stanie potwierdzc, ze sa albo nie sa?

witaj w kraju. działa w jedną stronę to czemu nie w drugą, nieraz używałem wersji us i bez problemu jedynie filmy z naszego regionu nie powinny u ciebie działać ... a przeca mamy tyle nowości

Odnośnik do komentarza

OK właśnie wróciłem do domu a tu na stole paczka z Play.com. Otwieram a tam specjalne wydanie B:AA. Bardzo miło tylko szkoda że zamiast skórzanego etui jest tylko papierowy booklet. Nie będę z tego powodu płakał bo jako wynagrodzenie Play.com dla preorderów dodawało Armoured Batsuit unlock code. Oczywiście w pudełku znalazłem także batarang, kod na challenge map "Crime Alley" oraz dodatkowy DVD bonus disc (USA dostało Bluray disc :( ). Jak widać nie tylko polscy gracze są pokrzywdzeni, ogólnie cała europa dostaje po du.pie.

OK spadam grać!!

Edytowane przez Beck
Odnośnik do komentarza

Wow, odpaliłem i przyssało mnie na kilka godzin. Trudno się odessać bo szpila wciąga na całego. Jedna, gigantyczna miejscówka i to coś co było w Bioshocku co każe pchać fabułę non stop przed siebie. W sumie jakby się zastanowić te dwie gry mają więcej wspólnego niż na pierwszy rzut oka by się mogło wydawać. Tajemnicza, pełna tajemnic miejscówka, badguy który monitoruje nasze wszystkie poczynania, ogromna dbałość o detale, różnorodność zarówno przeciwników, zadań jak i dostępnych środków, konieczność używania tego czegoś co jest przywiązane u nas do karku, żeby nie latało bezładnie po pokoju. Jestem "very impressed". Ale z oceną poczekam do jutra, albo pojutrza, bo może to nie wierzę że ta gra jest aż taka dobra.

edit: postać Jokera to pierdoła, nie chce mi się nim grać.

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza

Gra zabija klimatem. Do tego gameplay wcale nie zostaje w tyle. Dużo secretsów, arsenał Batmana świetnie zrobiony. Wygląda to wszystko pierwsza klasa. Do systemu walki się dopiero przyzwyczajam, no i nie znam jeszcze wszystkich combosów. Póki co tłuczenie psycholi daje kupę funu, ale nie mogę pozbyć się wrażenia, że gra nawet na hardzie dużo wybacza i można bezmyślnie mashować. Łatwa jest, no.

Odnośnik do komentarza

Chyba jestem jedyny, który się męczy pod koniec gry z przeciwnikami. Odkąd mają te

obroże, które wydają dźwięki gdy ogłuszymy przeciwnika, no i rzecz jasna wszyscy noszą broń

nawet zwykły atak od tyłu musi być dobrze przemyślany. Gram na normalu i nie raz już pogryzłem pada. Ale jakoś się brnie dalej. Tylko trzeba dobrze kombinować, a tym różnie bywa.

Odnośnik do komentarza

Jak zabijesz jednego to trzeba poczekac az sie rozdziela potem np. rzucic triple bataranga ktory daje dluzsze ogluszenie od zwyklego przez co mozna wykonczyc 2/3 gosci, polozyc pianke - koles wdepnie w nia i bedzie nie przytomy wiec szybko finish him i znow gdzie sie przyczajamy, gdy sa na gorze bierzec Batclaw czy cos takiego i oni spadaja z pieterka. Trzeba wiecej kombinowac poprostu i korzystac z otoczenia (szyby, porecze, sciany, tunele) :)

Odnośnik do komentarza

A ja sobie Batmana dawkuję po 2h dziennie ( z braku czasu, ale i tak strasznie trudno się oderwać ;) ).

 

Bez zbędnych ceregieli - gra jest świetna - zarówno dla fanów nietoperza jak i innych. Klimat w tej grze rządzi - dużo osób porównuje AA do Bioshocka, i chyba coś w tym jest. Jest mrocznie, mnóstwo psycholi dookoła robi swoje - z naczelnym świrusem Jokerem ( genialny Mark Hamill ).

 

Free flow system spodobał mi się bardziej niż się spodziewałem - combosy dają radę.

Przemykanie Brucem w ciemności, po gargulacach i ściąganie przeciwników po cichu ( mimo pewnej schematyczności ) daje mnóstwo radości.

 

Obstawiam, że skończyłem tak 2/3 trybu fabularnego, więc gra zbyt długa nie jest ( przesadnie krótka też nie ). Ale jest też dużo do roboty - zagadki Riddlera ( fajnie się je rozwiązuje bez żadnej solucji, poza tym gdy znajdziemy mapki to raczej problemu z odszukaniem znajdziek/rozwiązaniem zagadek nie ma ). Po za tym są jeszcze Challenge Rooms, których nawet nie ruszałem jeszcze.

 

Jako fan Batmana ( teraz już trochę mniejszy niż kiedyś, w dzieciństwie się czytało komiksy i oglądało serial animowany, ale do dzisiaj do Batmana sentyment mam ) grając w Arkham Asylum czuję się jak ryba w wodzie. Piękna gra, z ręką na sercu polecam.

Edytowane przez Kris Blake
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...