Skocz do zawartości

Batman Arkham Asylum


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Pogralem juz kilka dobrych godzin i musze przyznac ze gra jest absolutnie wy-je-ba-na

 

Grafika calkiem ladna ale tak jak wspomnial Siara Unreal Engine jest dretwy i naprawde brakuje interakcji z otoczeniem

 

Muzyka ... co tu gadac Batman jest dobrze a voice acting jest pierwsza klasa <3

 

Sam gameplay jest super poza kilkoma aspektami jak np ilosc bossow moglo byc o wiele wiele lepiej ... tym bardziej ze zbiera sie informacje na temat chyba kazdego bad guya w historii Battmana ... Ci ktorych mamy sa ... po prostu sa ... Daje rade Scarecrow naprawde swietnie rozwiazana walka tylko dlaczego (pipi) nie zrobili z tego jednej dlugiej walki w konwencji psychozy ... Bane najwiekszy kozak w swiecie Batmana a tutaj ... za to pozytywnie przedstawia sie Edward Nigma

 

Ostatni minus za poziom trudnosci gram na Hard i poki co nie mialem zadnych problemow z Bossami nie mowiac juz o przeciwnikach ...

 

Dobra gra 8/10

 

Właśnie przeszedłem i jestem wniebowzięty, ale nie mam zamiaru powtarzać już tego co było powiedziane. Ilość secretsów i fun z ich odkrywania jest przekozacki. Tak samo jak niesamowita ilość wszelkich biografii postaci ze świata nietoperza i nie tylko. Zapewne w kolejnych grach będziemy mieli okazję się z nimi spotkać, bo spokojnie można by nimi obdarować wiele gier. Klimat tego tytułu zabija na miejscu. Z bossów to Bane mnie zawiódł strasznie, nie wiem co oni tutaj z niego zrobili, bo nie przypomina w niczym postaci z komiksu:

bane.jpg

batman_bane_12.jpg

 

poczynając od inteligencji, nie wiem ale w tej grze wydał mi się wściekłym idiotą w dodatku na usługach(?!)Jokera, a nie planującym mózgiem operacji i człowiekiem, który "złamał Batmana" Wygląd jego jest może też trochę za bardzo przesadzony, ale jestem trochę przywiązany do komiksu. Oprawa graficzna pierwsza klasa, na pewno jedna z najlepiej wyglądających gier na UE3 jak nie najlepsza. Zniszczalność no niestety, ale ten silnik tak ma chociaż dobrze, że cokolwiek w tej grze się kruszy hehe.

Teraz tylko na spokojnie będę penetrował sobie Arkham w poszukiwaniu reszty secretsów, bo po przejściu gry można sobie ładnie grać dalej, bo jakby nie było ta gra to jest taki lekki freeroaming ^^. Dla mnie jako strasznego fana Batmana 9+/10.

Cudeńko : D

Odnośnik do komentarza

Niestety w komiksie rysował go weteran batmanowej kreski - Jim Aparo, a tego typa nie trawię. Polecam obczaić wizję Bane`a Kelly`ego Jones`a, masakra.

 

300px-Batman_498.jpg

 

300px-Batman_497.jpg

 

...a tu wersja Bisley`a:

 

bane010tu.jpg

 

Co do silnika, przeciez już w tamtym roku wyszła nowa jego wersja z bardziej "niszczalnym otoczeniem". Czyśby nie użyli go w tej grze..? Tu jak wywróciłem kilka koszy na śmieci aż się ucieszyłem, a tak być nie powinno chyba ;)

Edytowane przez Siara_iwj
Odnośnik do komentarza

Z tym pierniczeniem o Unrealu 3 i jego stetylnoscia to pomylka jakas.

Kiedy dev ma w rekach silnik to moze z nim robic co dusza zapragnie, Unreal jest popularny zważywszy na jego latwosc i ogolna "dostepnosc".

To ze swiat jest "pusty" to tylko wina tworcow Netoperka.

 

A ja po malu zastanawiam sie czy tez nie sprobowac tego tytulu ...

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
A ja po malu zastanawiam sie czy tez nie sprobowac tego tytulu ...

 

Jak najbardziej. To bardzo dobrze zrealizowany komiks o batmanie, tyle ze w wersji eletronicznej. Nie jest to doskonaly produkt, ma swoje bledy, ale me tez wiele atutow. Polecam goraca, jesli lubisz batmana. Nie wiem jak pozostali gracze, ale ja czulem sie tak jakbym szpilal w erze PSX (chodzi o ten feeling, miod- ciezko to wytlumaczyc). :)

Odnośnik do komentarza

No, ale kurde macie dowód że Unreal wcale NIE jest sterylny, bo wszystko zależy od tego co zrobi z nim producent.

Zastanawiające czy dla naszych konsol obliczanie physX'a rzeczywiście jest ponad siły ... O ile dobrze pamiętam wiele gier obsługuje physx na kosnolach :o.

Odnośnik do komentarza
no dobra, ale stosowny update Eidos mogliby wydac. bez jaj, zeby konsolowa wersja byla tak bardzo ogolocona.

marne twoje marzenia.Eidos nie wyda żadnego patcha bo po pierwsze wiązało by się to pewnie z multum pracy nad optymalizacją kodu a po drugie PhysX w batmanie nie wpływa nawet w najmniejszym stopniu na gameplay,a jest tylko elementem uplastyczniającym otoczenie.

 

Zresztą w Mirror Edge była taka sama sytuacja i wersja na pc wspierała physx a konsolowe nie.

Odnośnik do komentarza

Niby te dodatki fajne ale gdy sie zastanowimy dluzej to

- rozwalanie plytek - czesciej walczymi na gole klaty, batarang ma autoaima wiec niby jak mialby walnac w kafelki?

- iskry/dym - ile razy takie cos moze sie pojawic w grze? Kilka razy zapewnie

- poprawiona fizyka betonow - bardziej realistycznie padaja

 

Fajne smaczki ale zeby odrazu przesiadac sie na wersje PC to troche bez sensu chyba ze ktos ma mocna maszyna i zadna gra dla niego nie straszna

 

Pierwotnie ten PX byl nie wypalem, drogi i praktycznie gier nie bylo, przejela go Nvidia i w kartach z serii 8/9 i ATX "odblokowywalo" sie go przez sterowniki. Ile jest glosnych tytulow ktore z tego korzytaja? Mirrors i teraz Batman o innych nie slyszalem aby cos mocno poprawialo poza bardziej realistycznym spadaniem jakis kostek, cegiel czy cial.

 

W dodatku BAA jest opozniony na PC - ja tam bym wolal zagrac wczesniej niz pozniej z ciekawymi bonusami ktore na poczatku beda fajne potem juz bedziesz mysial ze byly od poczatku w grze ;). Z reszta nowych mozliwosci dzieki PX nie dostajesz - tylko poprawia otoczenie

Odnośnik do komentarza
Kurde po co to ogladalem teraz ta nasza wersja mi sie juz nie wydaje taka fajna :/ Swoja droga niby PS3 jest takie potezne a po 2 latach juz nie startuje d o nowych PC :/

 

No wiesz te 2 latka to jednak ma znaczenie ;) Ale spojrz na takiego Uncharted:AT i maszynka za 1300zl to uciagnie, a teraz mi "zloz" Pc za tyle i ciekawe czy tak samo by to wygladalo ;) (ba, nawet pierwsza czesc przygod Nathana)

 

Ps. Jezeli ktos ma bardzo dobrego kompa to niech sobie sprawi wersje Gacka na niego i tyle ^_^

Odnośnik do komentarza
Swoja droga niby PS3 jest takie potezne a po 2 latach juz nie startuje d o nowych PC

No, PS3 jest potężne - w swoim czasie z Xboxem deklasowali PC :).

Z PS2 już było inaczej.

 

Scorp1on ma rację - to tylko poprawa otoczenia, jeżeli was to tak ziębi to zauważcie że praktycznie każda gra technicznie teraz prezentuje się lepiej na PC, co w tym dziwnego ??

PC będzie miał zawsze lepiej to oczywiste.

 

Moze powiecie ze Sacred na konsole jest ogolocony

Ale jak (pipi) można grać w Sacreda na PADZIE :lol:.

 

Jezeli ktos ma bardzo dobrego kompa to niech sobie sprawi wersje Gacka na niego i tyle

Ja mam dobrego kompa, ale wolałbym Netoperka na PS3 z prostego powodu - trofea XD

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
Kurde po co to ogladalem teraz ta nasza wersja mi sie juz nie wydaje taka fajna :/ Swoja droga niby PS3 jest takie potezne a po 2 latach juz nie startuje d o nowych PC :/

to,że jakiś developer dupa nie potrafi czegoś wycisnąć z konsoli to nie znaczy,że ps3 nie ma startu do nowych pc.Przypomnij sobie jak chodzi np Half Life 2 na ps3 - wtedy musielibyśmy mówić,że ps3 jest dużo gorsze od komputerów dostępnych 4-5 lat temu :P. Uncharted 2,Killzone 2,Heavy Rain itp pokazują co potrafi PS3 gdy porządnie się przy nim usiądzie.Co oczywiście nie zmienia faktu,że komputery są już przed konsolami- bez trudu kupisz teraz do pc części,które wyprzedzają podzespoły ps3-pytanie tylko jaki majątek na to wydasz :P

 

Ja od zawsze twierdze,że gry na konsole mogą i nie wyglądać zachwycająco(choć mi już graficznie nie przeszkadzały gry na ps2,a co dopiero na ps3) i jedynie MUSZĄ CHODZIĆ PŁYNNIE.Nietoperek chodzi płynnie więc wg mnie jest super :)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Swoja droga niby PS3 jest takie potezne a po 2 latach juz nie startuje d o nowych PC

No, PS3 jest potężne - w swoim czasie z Xboxem deklasowali PC :).

Z PS2 już było inaczej.

 

Scorp1on ma rację - to tylko poprawa otoczenia, jeżeli was to tak ziębi to zauważcie że praktycznie każda gra technicznie teraz prezentuje się lepiej na PC, co w tym dziwnego ??

PC będzie miał zawsze lepiej to oczywiste.

 

Moze powiecie ze Sacred na konsole jest ogolocony

Ale jak (pipi) można grać w Sacreda na PADZIE :lol:.

 

Jezeli ktos ma bardzo dobrego kompa to niech sobie sprawi wersje Gacka na niego i tyle

Ja mam dobrego kompa, ale wolałbym Netoperka na PS3 z prostego powodu - trofea XD

 

Haha Czekoladka ja tez :twisted: damn me ;)

Edytowane przez Sanryu
Odnośnik do komentarza

Da sie na padzie, calkiej fajnie sie w ta gre gralo, w dodatku COOP a na 2 myszki na PC sie nie da ;). Na PC masz osiagniecia, praktycznie takie same co trofea ;).

Czekolada podsumowal temat PX + BAA - kazda gra ktora wychodzi na PC ma cos wiecej a to w postaci jakiegos dodatku (Gears1 posiadal dodatkowy etap, Mirrors Edge/Burnout mialy napisy/full PL,ipt), wyglada lepiej/dziala (dasz textury ultra/ustawisz sobie cienie na LOW i masz stale 60fpsow ;)) czy moderow/mapperow.

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza
Kurde po co to ogladalem teraz ta nasza wersja mi sie juz nie wydaje taka fajna :/ Swoja droga niby PS3 jest takie potezne a po 2 latach juz nie startuje d o nowych PC :/

 

No wiesz te 2 latka to jednak ma znaczenie ;) Ale spojrz na takiego Uncharted:AT i maszynka za 1300zl to uciagnie, a teraz mi "zloz" Pc za tyle i ciekawe czy tak samo by to wygladalo ;) (ba, nawet pierwsza czesc przygod Nathana)

 

 

 

Za 1500 bez problemu badzmy szczerzy :) Kasa jaka trzeba wydac na nowy PC to sa mity. OStatnio zlozylismy z kumplem za 1500 kompa ktory autentycznie poki co wszystko ciagnie..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...