Skocz do zawartości

Batman Arkham Asylum


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Niesamowity tytuł! Moim zdaniem jeden z pretendentów do gry roku (mimo ostrej konkurencjii). Nie ma co pisać o technikaliach, świetnej historii czy bogactwie znajdziek -największym wygranym jest zdecydowanie system FreeFlow Combat. Byłem w szoku (a w niejedno w życiu grałem) widząc jak naturalnie wyglądają wszystkie przejścia między przeciwnikamii, kopniaki, ciosy czy rzuty. Nie dość że niesamowicie płynnie i naturalnie przychodzi klepanie combosów, to KAŻDY jeden cios faktycznie wchodzi. Może raz czy dwa zdarzyło mi się zauważyć że ręka Netoperka troszke minęła się z celem (mimo że uderzenie weszło). Poezja!

Widzę że większość z was katowała CC z wyłączeniem Totally Insane :-> Nie miałem za wiele czasu z grą i molestowałem głównie ten tryb. Mój rekord to 157k przy combie koło 150 Napiszcie jakimi wynikami możecie się pochwalić, bo nie mam netu podłączonego do konsoli i nie wiem czy to mało czy dużo %-)

Edytowane przez tybalt
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Największe zaskoczenie dla mnie w historii gier! Przed zakupieniem zrażała mnie postać Batmana - było on dobry jak miałem 15 lat, ale nie teraz. Jednak po długim zastanowieniu i pograniu w demo zdecydowałem się kupić i nie żałuje. To naprawdę mocna pozycja! Bardzo ciekawy model walki - opiera się na refleksie i strategi, a nie na znajomości nie wiadomo jakiej ilości combosów. Także możliwości stawiania czoła wrogom z ukrycia są bardzo fajne. Naprawdę polecam - niech nie zraża was postać batmana tak jak mnie na początku.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja tak jakoś nie oszalałem na punkcie tej gry. Nie wiem, może się starzeję? Jasne, eliminacja przeciwników z ukrycia to akurat doskonały patent, ale rozgrywka jest tak strasznie schematyczna, że... nie mam słów. Odciski palców, eliminacja z ukrycia czy dojście do jakiegoś miejsca. To wszystko jest przeplatane świetną fabułą i klimatycznymi wstawkami, ale jednak sam szkielet gry opiera się na podobnych czynnościach. Przy tym zaznaczam - grało mi się świetnie. Po prostu nie ruszały mnie rzeczy typu Scarecrow (przeżyłem to w MGS), walka z którym była idiotyczna (promienie światła? Fajnie za pierwszym razem, a później już nudno). Cham i prostak ze mnie, chociaż nadal lubię Nietoperza. Jak dla mnie - mocna 8.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

No i mamy nowe DLC do batmana. Pierwsze to Crime Alley - to jedna nowa combat arena, 4 fale przeciwników i wszyscy to standardowi przestępcy, którzy max wezmą kij lub rzucą skrzynką. Drugie to Scarecrow Nightmare - walczymy ze szkieletorami, które pojawiają się falami, z tym że fal jest nieskończoność, a po otrzymaniu jakiegokolwiek obrażenia giniemy.Oba DLC ogólnie fajnie, ale 9zł za każdą mapkę? 

 

 

 

 

EDIT> A może nie tak dużo, zwłaszcza jak za chwilę radochy, gdy jestem w pierwszej 50 na mapce Crime Alley :D ( ciekawe na jak długo:P )

 

EDIT2> Co do GOTY to mamy wszystkie te dodatkowe mapki, które możemy ściągnąć z PSN  (czyli w sumie za 18PLN), plus oczywiście stereoskopowe 3D ( nie jest to TO 3D na które wszyscy czekają ), ale nie widziałem tego więc nie oceniam.

 

 

 

Edytowane przez wojciecham
Odnośnik do komentarza

O co chodzi w tych Riddler's Challenges ? Nie bardzo do mnie trafiają te ikonki w menu. Gdyby ktoś był łaskaw objaśnić mi pokrótce to będę wdzięczny :)

 

Ech, takie popierdółki psują mi przyjemność z gry. Mam wyrzuty sumienia gdy leję na te wszystkie shardy, taśmy, pucharki, dzienniki itp. w grach, a gdy chcę wszystkie zebrać to z kolei ucieka mi satysfakcja z core gameplay'u. Kiedyś gra była trudna bo trzeba było kombinować jak pokonać kolejnego bossa, rozwiązywać trudne zagadki, a teraz trzeba szukać głupot po całym świecie gry.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

dobra a więc mam:

 

-BATMAN A.A. GOTY

 

-PS3 80GB podłączoną do PSN

 

-chęć zagrania jokerem

 

pobrałem z PS store tą darmową paczke "play as joker chalenge map", zainstalowałem i wchodzę w grę, chalenges i tam ni ma jokera i jego map sprawdzam tam gdzie jest zawartość dodatkowa i tam też ni ma:/. w grze przeszedłem główny wątek na normalu, musze coś jeszcze zrobić by grać jako Joker?

 

 

Odnośnik do komentarza

Też nie mogłem się doczekać opinii jak to 3D wygląda ( mam wersje kolekcjonerską zwykłej edycji) więc ( akurat była na promocji ) kupiłem dzisiaj. Cała gra jest w 3D ( na samym początku wybieramy czy chcemy zwykły obraz czy 3D) efekt identyczny jak w "Clash of the Titans 3D". Nie wiem czy to nie będzie męczyło wzroku, musiał bym trochę pograć. Na razie włączyłem tylko na parę minut żeby sprawdzić jak to wygląda. Do gry zabiorę się dopiero po przejściu trylogii Yakuza.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...