Skocz do zawartości

Batman Arkham Asylum


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Gra ukończona kilka dni temu i jedyne co mogę napisać, że jest to TOP5 odchodzącej już generacji. Gra rzeczywiście jest lepsza niż Arkham City w co szczerze mówiąc za bardzo nie wierzyłem. Miejscówki są mega klimatyczne, design na szkolną szóstkę, wszystkie taśmy z nagraniami elity Arkham, czy przedmioty związane z poszczególnymi postaciami uniwersum, budują dodatkowy klimat i dodają smaczku. Długość gry bardziej niż w porządku, system walki chyba najlepszy jaki wymyślono w grach (no może na równi z Ninja Gaiden), fabułą bez rewelacji, ale nie można też mówić o jakieś słabiźnie. Jedynie do czego można się przyczepić, to ostatnie starcie z bossem, spodziewałem się czegoś bardziej oryginalnego, epickiego.

 

Każdy posiadacz PS3 powinien w ten tytuł zagrać, nawet ci którzy nie trawią całego tego świata Mrocznego Rycerza. Ciekawe nad czym obecnie pracuje Rocksteady, kiedyś pojawiły się plotki, że będzie to gra na licencji Żółwi Ninja, co byłoby chyba spełnieniem dziecięcych marzeń (dobra gra na podstawie tej marki), chodź kolejnym Batmanem też nie pogardzę.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Po prawie 5 latach Batman AA znów trafił do czytnika konsoli i muszę przyznać, że jest to najlepsza gra o Czarnym Rycerzu ever*. Z ciekawości odpaliłem sobie Combat Challenges i wsiąkłem - niesamowicie skillowy ten system walki. Można na pałę mashowac, ale daleko się nie zajdzie, gdyż lepiej ze spokojem i opanowaniem wystukiwać kolejne kombinacje ciosów na padzie. Do tego orientacja w polu i walka zamienia się w istny taniec śmierci :D

 

* - ostatnia część to kotlet, a AC wprowadzając free roaming, rozmyło mięsista rozgrywkę (latanie przez pierścienie etc.).

Edytowane przez stoodio
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Chętnie pogadam i od razu zganię. Arkham Asylum to kozak, ale nigdy nie zrozumiem osób, które stawiają "jedynkę" ponad Arkham City i Arkham Origins. O wyższości AC nawet nie mam zamiaru dyskutować, a jeśli chodzi o Origins, to mimo iż bardzo podobne do "dwójki", to broni się świetną fabułą i bardzo dużą ilością rzeczy do robienia.

 

1. Arkham City

2. Arkham Origins

3. Arkham Asylum

4. Arkham Origins: Blackgate (polecam sprawdzić, bo klimat "dużych" części jest, a i sporo rzeczy do porobienia)

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Grałeś, jak Bozia przykazała  po kolei? Bo jeśli tak, to nie wierzę, że AO stawiasz wyżej od AA. AC to niby dopracowana jedynka, jednak dla mnie za dużo zmian (niekoniecznie na lepsze), poza tym nie wywarła na mnie takiego piorunującego wrażania jak Asyulm - pierwsza udana gra o Nietoperzu.

Edytowane przez stoodio
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chętnie pogadam i od razu zganię. Arkham Asylum to kozak, ale nigdy nie zrozumiem osób, które stawiają "jedynkę" ponad Arkham City i Arkham Origins. O wyższości AC nawet nie mam zamiaru dyskutować, a jeśli chodzi o Origins, to mimo iż bardzo podobne do "dwójki", to broni się świetną fabułą i bardzo dużą ilością rzeczy do robienia.

 

1. Arkham City

2. Arkham Origins

3. Arkham Asylum

4. Arkham Origins: Blackgate (polecam sprawdzić, bo klimat "dużych" części jest, a i sporo rzeczy do porobienia)

AA stawiam jednak powyzej Origins. To swietna gra, ale AA byl i jest niesamowity. Origins to swietna rzemieslnicza robota, w ktorej to co tworcy mogli zrobic swojego, zrobili bardzo dobrze. Jednak nie mozna wypuszczac gry na premiere z tyloma problemami technicznymi, by dopiero po premierze wszystko naprawic i jednak oceniamy gre jako calosc a ta ma fatalny multiiplayer, ktory nie wiem czy pozwoli mi wbic zaplanowana na wakacje platyne. Nie wiem czy dam rade przebrnac przez ten okropny multi. No i jest jeszcze Blackgate, ktorego nie oceniam bo nie gralem.

 

Grałeś, jak Bozia przykazała  po kolei? Bo jeśli tak, to nie wierzę, że AO stawiasz wyżej od AA. AC to niby dopracowana jedynka, jednak dla mnie za dużo zmian (niekoniecznie na lepsze), poza tym nie wywarła na mnie takiego piorunującego wrażania jak Asyulm - pierwsza udana gra o Nietoperzu.

Ja gralem jak Bozia przykazala po kolei. AC to najlepszy gacek wszechczasow. Obawiam sie, ze nawet Arkham Knight go nie pobije mimo iz wyglada oblednie. To juz jest po prostu niebotycznie wysoko zawieszona poprzeczka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Jedna z moich pierwszych gier po zakupie PS3. Początek gry i wejście Batmana do Arkham Asylum w HD zapamiętam już na zawsze. Świetna gra, która dała początek wspaniałej serii. Po latach boli mnie tylko trochę skopany finał gry, a konktetnie bitka z Muto-Jokerem. Ale i tak pozycja obowiązkowa dla każdego, kto jeszcze nie zagrał.

Odnośnik do komentarza

To chyba ja ;-) Jak do tej pory nie ogralem zadnego Batmana. Moze na ps4 to sie zmieni. Jakos tak mam, ze multiplatformy ogrywam z opoznieniem.

Czy ten batman to cos wiecej, by dac mu szanse ?

Universum Arkham jest jednym z top inkarnacji Batmana. Klimat, design, fabuła jest też ciekawa, Conroy jako Batman, Hamil jako Joker - lepiej już sie nie da. 2 tygodnie temu przeszedłem po raz nie wiem już który AA i bawiłem sie świetnie. Seria to czołówka past gena. Highly Reccomended

Odnośnik do komentarza

To chyba ja ;-) Jak do tej pory nie ogralem zadnego Batmana. Moze na ps4 to sie zmieni. Jakos tak mam, ze multiplatformy ogrywam z opoznieniem.

Czy ten batman to cos wiecej, by dac mu szanse ?

 

jak najprędzej napraw ten karygodny błąd! gwarantuje, że od razu wsiąkniesz w tą jedną z najlepszych adaptacji batmana w historii jakiegokolwiek medium. wczoraj odpaliłem po dłuższej przerwie na hard (ale oczywiście nie na konsoli sony) i nadal mega. obezwładniłem zzasza i zrobiłem jeden czelendż na trzy batarangi i wyłączyłem, ale na pewno niedługo wrócę :).

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z przedmówcami - Arkham Asylum to zdecydowanie najlepsza część. Arkham City również jest świetne, ale już nie miało takiego pierdo#nięcia.

Poza tym, przejście na quazi-sandboxowy styl rozgrywki sprawiło, że gęsty klimat z części pierwszej uległ rozwodnieniu (nie jakoś strasznie, ale jednak).

Arkham Origins jeszcze nie odpaliłem, ale wiem że to więcej tego samego, co w City - pierwszego wrażenia nic nie przebije, więc Asylum zawsze będzie the best :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Są w niektórych miejscach ściany które można rozwalić super kleikiem, ale nie ma możliwości się do nich dostać. Dostanę w przyszłości jakiś launcher bombami coby rozwalić je z odległości czy jest tutaj jakiś myk o którego istnieniu nie wiem? Właśnie drugi raz dostałem się do Intensive Treatment. Musiałem się o to zapytać bo nie daje mi spokoju że już tyle ich pominąłem. :rotfl:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...